Connect with us

Borsa Haberleri

Chiliz Taraftar Tokenlarını Listelemek İçin FTX ile Ortaklığını Duyurdu

Chiliz, taraftar tokenlarını da listelemek için dünyaca ünlü borsa FTX ile anlaşma sağladı. Dünya çapındaki milyonlarca sporsever bu dijital …

Published

on

Chiliz, taraftar tokenlarını da listelemek için dünyaca ünlü borsa FTX ile anlaşma sağladı. Dünya çapındaki milyonlarca sporsever bu dijital varlıklara FTX borsasından erişim sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dünyanın önde gelen blok zinciri sağlayıcısı Chiliz ($CHZ), bugün FTX ile bir ortaklık kurdu ve Taraftar Tokenlarını FTX borsasında listelemek için FTX ile partnerliğini duyurdu.

Chiliz taraftar tokenları Socios.com’da nüfuza, VIP deneyimlerine, ödüllere, oyunlara, özel içeriğe, sohbet forumlarına ve yarışmalara erişmesine olanak tanıyan tahsil edilebilir, takas edilebilir dijital varlıklardır. 2021’in başından bu yana, dünyanın dört bir yanından büyük kulüpler ve taraftarlar ile anlaşan şirket büyüme dönemi geçirdi. FC Barcelona, ​​Juventus, Paris Saint-Germain, AC Milan, Arsenal ve Manchester City gibi 60 büyük spor organizasyonu Chiliz ile ortaklık kurdu.

FTX CEO’su Sam Bankman Fried konuyla ilgili şunları söyledi:

“FTX ile her zaman inovasyonun ön saflarında yer almak istiyoruz. Chiliz ile olan bu ortaklık aracılığıyla Taraftar Tokenlarını platformumuza getirmek, kullanıcılarımıza destekledikleri ekiplerle etkileşim kurmanın yeni bir yolunu sunuyor. Chiliz ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz.”

Chiliz’in dünya genelinde 160’tan fazla çalışanı var ve bu sayı 2021’in sonunda 200’e ulaşacak. Şirket Madrid, İstanbul ve São Paulo’da yeni merkezler açtı. Yakın gelecekte Kuzey Amerika’da ofis açacak.

Chiliz ve Socios.com CEO’su Alexandre Dreyfus ise şöyle konuştu;

“2021’de küresel spor endüstrisi Taraftar Tokenlerinin devasa potansiyelini gördü. Bu dijital varlıklar, dünya çapında milyonlarca hayranın, dünyanın önde gelen iş ve spor medyasının dikkatini çekti, ancak potansiyelimizin yalnızca %10’undayız. Blockchain/kripto alanında, günümüzünki gibi ortaklıklar, büyümek için iyi bir yol.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Borsa Haberleri

Poüler kripto türev ticaret merkezi FTX, Hong Kong’dan Bahamalar’a taşınıyor

FTX, Çin’in Baskısı Sebebiyle Hong Kong’dan Bahamalar’a Taşınıyor Poüler kripto türev ticaret merkezi FTX, Hong Kong’dan Bahamalar’a taşınıyor …

Published

on

By

FTX, Çin’in Baskısı Sebebiyle Hong Kong’dan Bahamalar’a Taşınıyor

Poüler kripto türev ticaret merkezi FTX, Hong Kong’dan Bahamalar’a taşınıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

FTX’in Bahamalar’a taşınacağı haberi, Çinli kripto gazetecisi Coin Wu tarafından paylaşıldı.

FTX’in yan kuruluşu olan FTX Digital Markets’ın yerel Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan bir kayıt aldığı bir basın açıklaması yayınlandı. Bu kayıt, kripto işletmeleri için önemli fırsatlar sunar ve özellikle kripto varlık işlem platformlarının yasallaştırılmış bir şekilde genişlemesine imkan sağlar.

Alameda Research’ün eski OTC şefi Ryan Salame, FTX yan kuruluşunun CEO’su olarak işe alındı.

Çin’in kripto sektörüne yönelik baskıcı tutumu sebebiyle, kripto şirketlerinin endişeleri artıyor. Çin Merkez Bankası, tüm kripto işlemlerinin yasa dışı kabul edildiğini açıkladı ve kriptoların piyasada yer almasını yasakladı.

Continue Reading

Borsa Haberleri

Coinbase Global Inc

Coinbase Yatırımcıları, Çin’in Hamlesinin Ardından 100 Milyon Dolardan Fazla Para Kaybetti Coinbase Global Inc. tahvileri, Çin’den gelen …

Published

on

By

Coinbase Yatırımcıları, Çin’in Hamlesinin Ardından 100 Milyon Dolardan Fazla Para Kaybetti

Coinbase Global Inc. tahvileri, Çin’den gelen haberlerin ardından büyük bir düşüş yaşadı. Çin hükümeti tüm kripto işlemlerini yasa dışı ilan etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yatırımcıların zararı 100 milyon doları aşmış durumda. Tahviller 0.945 dolara kadar geriledi.

Coinbase’in tahvilleri, Evergrande’nin küresel piyasaları etkileyebilecek ve hatta yeni bir finansal krize neden olabilecek potansiyel temerrütünün sebep olduğu korkuların ardından hali hazırda düşüş yaşamıştı. Bu, SEC’in potansiyel dava haberinin ardından gerçekleşti.

Coinbase, SEC’in dava tehdidinin ardından, Lend ürününü piyasaya sürmekten vazgeçmişti.

Continue Reading

Borsa Haberleri

Kolombiyalı süperstar Shakira NFT koleksiyonu başlatıyor

Shakira, Geliri Ormanları Koruma Vakfına Gidecek Bir NFT Koleksiyonu Başlattı Kolombiyalı süperstar Shakira NFT koleksiyonu başlatıyor. La …

Published

on

By

Shakira, Geliri Ormanları Koruma Vakfına Gidecek Bir NFT Koleksiyonu Başlattı

Kolombiyalı süperstar Shakira NFT koleksiyonu başlatıyor. La Caldera isimli koleksiyonunun haberlerini ve grafiklerini sosyal medya hesabında paylaşan dünyaca ünlü sanatçı, NFT ortamını denerken çok eğlendiğini bunu da hayranlarıyla paylaşmak istediğini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Koleksiyon, bir kadın tarafından yönetilen galaksiler arası Caloris’in fantezi dünyasından bir dizi görüntüden oluşuyor.

Shakira’nın fütüristik NFT’leri, BossLogic olarak bilinen grafik tasarımcı Kode Abdo tarafından oluşturuldu. Koleksiyonda ayrıca Shakira tarafından seslendirilmiş bir ses kaydı da yer alacak.

Koleksiyonun web sitesinde şu ifadeler yer aldı;

“Shakira ve BossLogic’in dijital sanat işbirliği olan La Caldera koleksiyonu, galaksiler arasında dost canlısı ve düşmanca ziyaretçilerin gelişiyle boğuşan, kadınlar tarafından yönetilen bir yer olan Caloris’in fantastik dünyasını tasvir ediyor.”

“Her iki sanatçı tarafından retro-fütüristik bir tarzda, vintage posterlerin ve grafik romanların görünüm hissine kapılarak oluşturulan koleksiyonda, mitolojik temaların oynandığı bu canlı maceraya siz de eşlik etmek ister misiniz? Shakira tarafından üretilen NFT’de sanatçının 4 orijinal ses parçası da bulunuyor.”

Koleksiyonun değeri bilinmiyor; ancak NFT ile ilgilenen hayranlar MakersPlace’deki açık artırmanın bir parçası olabilir. Konuyla ilgili şu açıklama yapıldı;

“Sınırlı sayıda üretilen NFT’de koleksiyonerler, eserlerin sanatçı imzalı görüntüsünü kazanmak için bir çekilişe katılacak. Koleksiyonerler, şanslarını artırmak için ek baskılar satın alabilirler.”

Eserin bir diğer özelliği ise hava platformu sayesinde, NFT’ler karbon nötrdür; bu nedenle gaz emisyonları kullanılan elektrik enerjisine göre hesaplanacaktır. Bu, ormanların ve çevrenin korunmasına yardımcı olacaktır. Shakira ayrıca gelirin bir kısmının ormanları koruma vakfı olan Pies Descalzos Vakfı’na gideceğini de bildirdi.

Continue Reading

Trending