Connect with us

Kripto Haberleri

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: 45.000 Dolar Altında Mücadele Ediyor, Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatı, son büyük düşüşten bu yana Bitcoin için önemli bir seviye olan 46.000 dolar bölgesinin altında konsolide olmaya devam ediyor. Dün …

Published

on

Bitcoin fiyatı, son büyük düşüşten bu yana Bitcoin için önemli bir seviye olan 46.000 dolar bölgesinin altında konsolide olmaya devam ediyor. Dün akşam bir borsadan 1 milyar dolarlık Ethereum çıkışı piyasadan olumlu bir tepki alıp fiyatı 46.000 doların üzerine taşısa da, Bitcoin o bölgenin üzerinde tutunmayı başaramadı ve yeniden 44.000 dolar bölgesine çekildi. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizine göre Bitcoin, yakın vadede 44.200 dolarlık destek bölgesini kırarsa büyük bir düşüşe başlayabilir:

  • Bitcoin 46.000 dolar ve 46.200 dolar seviyelerine yakın büyük bir dirençle karşı karşıya.
  • Fiyat şu anda 46.000 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görüyor.
  • BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken verilerine göre) 46.000 dolar civarında dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi var.
  • Parite 46.000 dolarlık direnç bölgesini aşamazsa büyük bir düşüşe başlayabilir.

Bitcoin 45.000 Dolar Altında Mücadele Ediyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin, geçtiğimiz günlerde yaşadığı büyük düşüşten bu yana 46.500 dolar bölgesinin üzerinde güç kazanamadı. Günün ilk saatlerinde yeni bir düşüş başlatan Bitcoin, 44.135 dolar civarına kadar geriledi. Jindal’ın analizine göre 45.000 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde bir kırılma oldu ve fiyat, son 47.399 dolardan 44.135 dolara düşüşün %50 Fib geri çekilme seviyesini kırdı. Bununla birlikte fiyat, 46.000 dolar ve 46.200 dolar seviyelerinin yakınında bir dirençle karşı karşıya.

BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 46.000 dolara yakın dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi de var. Trend çizgisi, son 47.399 dolardan 44.135 dolara düşüşün %61.8 Fib geri çekilme seviyesine yakın.

Diğer taraftan Bitcoin, şu anda 46.000 doların ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görüyor. Yukarı yönde anlık bir direnç 45.750 dolar seviyesine ve 100 saatlik SMA’ya yakın görünüyor.

Analiste göre ilk büyük direnç 46.000 dolar seviyesine yakın. Bir sonraki büyük direnç 46.200 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor ve bunun üzerinde fiyat yakın vadede 47.400 dolarlık kilit dirence doğru yükselebilir.

Bitcoin Daha Fazla Düşer mi?

Jindal, eğer Bitcoin 46.000 dolarlık direnç bölgesini geçemezse, düşüşüne devam edebileceğini söylüyor. Ona göre ilk büyük destek 44.500 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor. Ana destek ise 44.200 dolar seviyesinin yakınında oluşuyor gibi görünüyor. 44.200 dolarlık destek bölgesinin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, düşüşünü uzatabilir. Aşağı yönde bir sonraki büyük destek 43.000 dolar olabilir.

Teknik Göstergeler Ne Söylüyor?

  • Saatlik MACD – MACD, düşüş bölgesinde yavaş yavaş hız kazanıyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şimdi tekrar 50 seviyesinin altına düştü.
  • Ana Destek Seviyeleri – 44.500 ardından 44.200 ABD Doları
  • Ana Direnç Seviyeleri – 46.000, 46.200 ve 47.400 ABD Doları

Kripto Haberleri

Şangay, Dijital Yuanın Sınır Ötesi Kullanımını Conflux Blokzincirinde Test Edecek

Şangay, dijital yuan testi için Conflux’ın blokzinciri altyapısını kullanacak. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi …

Published

on

By

Şangay, dijital yuan testi için Conflux’ın blokzinciri altyapısını kullanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bugün gerçekleşen bir basın açıklamasında, Lingang Pilot Free Trade bölgesindeki sınır ötesi pazarlarda dijital yuan testi için Conflux blokzincirinin kullanılacağı duyuruldu. Testler Conflux ve devlete ait Şanghay Denizcilik Üniversitesi tarafından kurulan yeni Şanghay ShuTu Blockchain Araştırma Enstitüsü tarafından gerçekleştirilecekken, Şangay hükümeti haberi doğruladı. 

Çin dijital para birimi konusunda en ileride olan ülke olmasına ve Nisan 2020’den bu yana test edilmesine rağmen, yalnızca birkaç kez sınır ötesi amaçlar için kullanıldı.

Conflux, ticaret ve nakliye için blokzinciri standartlarını geliştirmeye çalışacağını söyledi. Şangay hükümeti Ocak ayında Conflux’a 5 milyon dolar değerinde bir yatırım yapmıştı. 

Continue Reading

Kripto Haberleri

Freddie Mercury’nin NFT’si AIDS’e Karşı Yardım Amacıyla Satışa Sunulacak

Freddie Mercury’den ilham alan eserler, 20 Eylül’den itibaren 75 saat boyunca SuperRare’de müzayedede satılacak. Son dakika gelişmelerden …

Published

on

By

Freddie Mercury’den ilham alan eserler, 20 Eylül’den itibaren 75 saat boyunca SuperRare’de müzayedede satılacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Rahmetli Queen solisti Freddie Mercury’den ilham alan dört adet non-fungible token (NFT), Mercury’nin 75. doğum gününü anmak için hayır amaçlı olarak açık artırmaya çıkarılacak. NFT’lerden üç tanesi şarkıcıyı gösterirken dördüncüsü bir rüya temsili olacak: Japon balıklarından oluşan bir yüzme havuzuyla çevrili, taburesinde taç olan kuyruklu piyano.

Reuters’ın haberine göre Blake Kathryn, Chad Knight, Mat Maitland ve MBSJQ’nin eserleri, 20 Eylül’den itibaren SuperRare dijital sanat pazarında süreli bir müzayedede 75 saat boyunca açık artırmada olacak. Gelir, Queen üyeleri Brian May ve Roger Taylor ve grup yöneticisi Jim Beach tarafından şarkıcının anısına kurulan bir AIDS yardım kuruluşu olan The Mercury Phoenix Trust’a gidecek.

SuperRare ve Mercury Phoenix Trust tarafından yapılan ortak açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Freddie Mercury vefat ettiğinde dünyaya çok basit bir yaratıcı görev bıraktı ve şunu dedi: İşimle istediklerini yapabilirler ama beni asla sıkıcı birisi yapmazlar.”

Grafik sanatlar ve tasarım eğitimi alan Mercury, 5 Eylül’de 75 yaşına girecekti. Mercury, 1991’de AIDS’e bağlı zatürreden öldü.

Continue Reading

Kripto Haberleri

ABD Hazine Bakanlığı Stablecoin’ler İçin Federal Bir Çerçeve Hazırlığında

ABD Hazine Bakanlığı’nın stablecoin’lerle ilgili yayımlayacağı raporda, stablecoin’lerin nakde çevrilme durumunda oluşabilecek potansiyel …

Published

on

By

ABD Hazine Bakanlığı’nın stablecoin’lerle ilgili yayımlayacağı raporda, stablecoin’lerin nakde çevrilme durumunda oluşabilecek potansiyel riskler gibi birçok endişeyi ele alacağı bildiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Bloomberg haberine göre Hazine, stablecoin’ler için bir çerçeve oluşturmaya çalışıyor. Stablecoin’ler şimdiye kadar yalnızca eyalet düzeyinde düzenlendi ve söz konusu raporla ise federal bir yaklaşımın geleceği tahmin ediliyor.

Daha önce aktardığımız üzere, stablecoin’lerin desteklediği varlıklar konusunda büyük endişeler bulunuyor. Bu endişeler özellikle Tether davasında gün yüzüne çıkmıştı. Kripto varlık piyasasında en çok kullanılan varlıklardan olan stablecoin’lerin ayrıca piyasayı manipüle etmede kullanıldığı şeklinde bazı iddialar da bulunuyor. Bu noktada ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Hazine ve diğer finansal düzenleyicilerin stablecoin şirketlerini sıkı incelemeye tabi tutuyor.

Söz konusu raporun yanı sıra Finansal İstikrar Gözetim Konseyi’nin (The Financial Stability Oversight Council) de stablecoin’lerin yarattığı riskler hakkında bir soruşturma başlatabileceği öne sürülüyor.

Continue Reading

Trending