Connect with us

Otomobil Haberleri

Geleceği bugünden yaşatan Ford, en yeni elektrikli araçlarını Dijital Autoshow’da görücüye çıkardı

Ford, bu yıl pandemi koşulları nedeniyle 14-26 Eylül tarihleri arasında ilk kez dijital olarak gerçekleşecek, “Autoshow: 2021 Mobility” fuarında …

Published

on

Ford, bu yıl pandemi koşulları nedeniyle 14-26 Eylül tarihleri arasında ilk kez dijital olarak gerçekleşecek, “Autoshow: 2021 Mobility” fuarında en yeni elektrikli ve hibrit modellerini görücüye çıkardı. Bugün ve gelecek arasındaki farkı kapatarak, geleceği bugünden yaşatmayı amaçlayan marka, ikonik modellerinin en yeni elektrikli versiyonlarının da ilk defa Türkiye’de yer aldığı 10 araç ile Dijital Autoshow’da otomobil severlere sıra dışı bir deneyim yaratıyor.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, etkinlikle ilgili “Bugün Autoshow’da sunduğumuz araçlarımız, daha sürdürülebilir motor teknolojilerine, otonom ve bağlantılı özelliklere sahip, Ford’un gelecek vizyonunu yansıtan modeller. Geleceği, Ford teknolojileri ile ‘gerçeğe’ dönüştürürken, bu heyecan verici dönüşümü herkese deneyimletmek, Ford’un en yeni modellerini, yeni nesil teknolojileri ve ‘geleceği’ müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

‘Geleceği Bugünden Yaşa’söylemiyle otomotiv sektöründe yeni bir dönemin kapılarını aralayan Ford, geleceğin teknolojileri ile donatılan en yeni otomobillerini, bu yıl 14-26 Eylül tarihleri arasında, ilk kez dijital olarak gerçekleştirilen “Autoshow 2021 Mobility” fuarında sergiliyor.

Ford için yeni bir elektrikli dönemin başlangıcını sembolize eden, yepyeni ve tamamen elektrikli Mustang Mach-E, ticari işletmeler ve filo müşterileri için heyecan verici bir yolculuğun başlangıcı, tam elektrikli ilk Transit olan E-Transit‘in yanı sıra retro stili, etkileyici arazi yetenekleri ile dünya çapında ses getiren Ford Bronco gibi modeller etkinlikte otomobil severlerin beğenisine sunuluyor. İleri sürüş destek teknolojileri, Sync4 iletişim ve eğlence sistemi gibi en yeni teknolojilere sahip araçlarını ilk kez görücüye çıkaran Ford, ayrıca SUV&Crossover segmentinin öncü modelleri Kuga ST-Line, Puma ST-Line, Ecosport ST-Line’ın yanı sıra Focus 4K Titanium, Ranger Wildtrak ve Ranger Raptor da Dijital Autoshow’da sergiliyor.

Ford Otosan Pazarlama, Satış ve Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk, etkinlikle ilgili şu değerlendirmeleri yaptı:

“Otomotivde gelecek ve gerçek arasındaki boşluk kapanırken, Ford olarak geleceği bugünden yaşamaya yönlendiren teknolojiler ile gelecekle gerçeği buluşturuyoruz. Bugün dijital Autoshow’da sunduğumuz araçlarımız, daha sürdürülebilir motor teknolojilerine, otonom ve bağlantılı özelliklere sahip, Ford’un gelecek vizyonunu yansıtan modeller. En ileri teknolojilere sahip araçlarımızı, elektrifikasyonda öncü modellerimizi ve geleceğe dair heyecan duyduğumuz en yeni teknolojileri, otomobil tutkunlarının beğenisine sunuyoruz. İkonik Mustang’in ilk yepyeni ve tamamen elektrikli, 335 ile 600km arası menzil imkanı sunan versiyonu Mustang Mach-E, bu dönüşümün en önemli göstergesi niteliğinde. Diğer yandan Türkiye’de üretilecek, ilk tam elektrikli Transit olma özelliğini taşıyan E-Transit, etkileyici arazi kabiliyeti ile yepyeni Ford Bronco ile mobilite ve elektrifikasyonun öncü rol oynadığı bu yeni dünyanın kapılarını aralıyoruz. Geleceği, Ford teknolojileri ile ‘Gerçeğe’ dönüştürürken, bu heyecan verici dönüşümü herkese deneyimletmek, Ford’un en yeni modellerini, yeni nesil teknolojileri ve ‘geleceği’ müşterilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Yeni bir elektrikli dönemin başlangıcı, Ford’un ilk tam elektrikli SUV’u: Mustang Mach-E

Gelecek yılın son çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulması planlanan Mustang Mach-E, ikonik Ford Mustang ruhuna sahip elektrikli bir SUV olarak dikkatleri üzerine çekiyor. “Car and Driver” tarafından ‘2021 – Yılın Elektrikli Aracı’ seçilen Mach-E, 67-88kwh batarya ve 198-216kw elektrik motoru seçenekleriyle 335 ile 600 km arası menzil imkanı sunuyor. Ayrıca hızlı şarj ile 45 dakika içerisinde 80 şarja ulaşılabiliyor. Aracın 0-100km/h hızlanma süresi GT serisinde sadece 3.7 saniye.

Sürüş konforunun ön plana çıkarıldığı Mach-E, “Ford Co-Pilot 360” ile sürüş deneyimi hiç olmadığı kadar konforlu hale getirildi. Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Dur-Kalk fonksiyonu, Şerit Takip Sistemi Trafik Levha Tanıma Sistemi gibi teknolojilerin yanı sıra 360 derece kamera, Aktif Park Sistemi, anahtarsız giriş ve çalıştırma gibi sürüş deneyimini benzersiz hale getirecek birçok özellik bulunuyor. Ford’un ilk kez Mach-E ile sunduğu dikey yerleştirilmiş 15.5″ dokunmatik bilgi ve eğlence ekranı, yepyeni SYNC4 bilgi eğlence sistemi ile birlikte yer alıyor. Bunlara ek olarak ilk defa Mach-E’de sunulacak özelliklerden birisi de tek pedaldan sürüş seçeneği. Bu özellik sayesinde sürücüler, aracın hızlanıp yavaşlamasını tek pedal üzerinden yönetebilecek ve özellikle dur-kalk trafikte sürüş konforunun keyfini çıkarabilecekler.

Ticari işletmeler ve filo müşterileri için heyecan verici bir yolculuğun başlangıcı: Tam elektrikli E-Transit

Dünyanın en çok tercih edilen hafif ticari aracı olma özelliğine sahip Transit’in ilk tam elektrikli versiyonu E-Transit, segmentinin en güçlü elektrik motoruyla geliyor. Mustang Mach-E’de kullanılan 67kwh batarya ve 198kw elektrik motoru ile 269PS güç ve 310 km menzil sunan E-Transit, DC hızlı şarj ile de 34 dakika içinde yüzde 80 doluluk oranına ulaşıyor. Van, Kamyonet ve Çift kabin van gövde seçeneklerinde çeşitli uzunluk ve tavan yükseklikleri ile müşterilerin ihtiyaçlarına yanıt veren 25 farklı konfigürasyon ile sunulacak E-Transit’te, kargo alanının yükleme iç hacminin korunması amacıyla batarya aracın altına konumlandırıldı. Bu sayede müşteriler, elektrikli bir Transit kullanırken yükleme alanı kaybı yaşamıyor.

Ford’un hafif ticari araçlarda ilk kez sunduğu “Pro Power on Board” yani ‘mobil güç ünitesi’ özelliği E-Transit’i 2.3 kw’a kadar bir mobil jeneratöre dönüştürüyor. Böylece müşterilerin iş mekânlarında araç gereçlerini kullanmaya devam etmelerine ve onları şarj etmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca ticari segmentte sunulan en büyük ekran olan 12″ dokunmatik ekranı, E-Transit’te yeni SYNC4 özellikleri ile müşterilerin beğenisine sunuluyor. Bunlara ek olarak E- Transit’te döner vites konsolu, anahtarsız çalıştırma ve elektronik park freni özellikleri sayesinde sürüş deneyimi daha konforlu ve keyifli bir hale geliyor. Türkiye’de üretilen E-Transit’in 2022 yılının ikinci yarısında Türkiye’de satışa sunulması planlanıyor.

Arazi yetenekleri ile dünya çapında ses getiren yepyeni Ford Bronco

Retro stili, etkileyici arazi yetenekleri ile dünya çapında ses getiren Ford Bronco’da Autoshow’da ilk kez görücüye çıkan araçlar arasında dikkatleri kendine çekiyor. Etkileyici görüntüsü ve şık tasarım detayları ile Bronco, 4X4 çekiş sistemi, manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle arazi yeteneklerinin yanı sıra şehir ihtiyaçlarına cevap verebilecek alternatiflere sahip bir SUV olarak öne çıkıyor.

Puma’da dizel motora yeni bir alternatif: Hibrit

Elektrikli araçlara geçiş sürecinin öncü teknolojilerinden olan hibrit seçeneği, Ford Puma’da yüksek performans sunan EcoBoost motor ve ilk kez 7 ileri otomatik şanzıman ile birlikte, Dijital Autoshow ile müşterilerimizin beğenisine sunulacak. Böylece, dizel motor seçeneğine güçlü bir alternatif olarak, hibrit teknolojisiyle 7-10’a varan yakıt tasarrufu sunulacak. Puma’nın iç tasarımında ise 12.3″ dijital gösterge paneli ve gelişmiş 8″ dokunmatik ekran ile SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi yer alıyor. Ayrıca sürüş konforu ve güvenlikten ödün vermeyen Puma, çarpışma önleme yardımcısı, adaptif hız kontrol sistemi ve gelişmiş otomatik park gibi öncü teknolojilerine sahip bulunuyor. ST-Line donanım ile sunulan hibrit seçeneği, Puma’nın çarpıcı tasarımı ST-Line tasarım detayları ile birleşiyor. Parçalı deri döşeme tasarım, LED farlar, kablosuz şarj ünitesi, B&O ses sitemi gibi donanımlar, stil sahibi dikkat çekmeyi seven ve en iyiye sahip olmak isteyen müşterilerimizin beğenisine sunuluyor.

Sergilenen araçlar arasında ayrıca, Ford SUV ailesinin amiral gemisi Kuga’nın ST-Line versiyonu da yer alıyor. Çarpıcı tasarımı, verimli ve çevreci motor seçenekleri, rafine ve ergonomik iç dizaynı ve ileri teknolojileri ile Kuga otomobil severlerin bir SUV’den beklediklerinin çok daha fazlasını sunuyor. Kuga, şık ve güçlü formuyla C-SUV segmentindeki ayırt edici görünümünü sürüş konforuyla birleştirerek sizin ve ailenizin güvenliğini sağlamaya devam ediyor. 2. Seviye otonom sürüş seviyesine sahip olan Kuga, şeritte kalma ve adaptif hız kontrolü aracılığıyla güvenliği sağlayarak keyifli sürüş deneyimini kullanıcılara yaşatıyor.

Standartlara meydan okuyan Ranger Wildtrak ve Ranger Raptor

Autoshow’da sergilenen araçlar arasında Ford’un pick-up ailesinin en yeni üyeleri Ranger Wildtrak ve Ranger Raptor da yer alıyor. Segmentindeki benzersiz özelliklerle çıtayı iyice yükselten Ford Ranger Raptor ve Ranger Wildtrak yenilenen motoruyla yüksek performans ve üstün yakıt verimliliğini bir arada sunuyor. 213 PS gücünde çift turbolu versiyonuda bulunurken yeni 10 ilerivitesli otomatik şanzımanı ile bu sınıfta bir ilk olmasıyla dikkat çekiyor. Ford’un efsanevi Ford F150 Raptor’dan ilham alarak geliştirdiği, 500 Nm tork üreten yüksek performanslı yeni pick-up modeli Ranger Raptor, Autoshow’da Ford Performance ruhunu sonuna kadar yansıtıyor. Ranger Raptor, 9 farklı Seçilebilir Sürüş Modları (Baja / Spor / Çim / Çakıl / Kar / Çamur / Kum / Kaya / Normal) ile sınırları yeniden belirliyor. Performans tipi 2,5’’ Fox Racing süspansiyonların yanı sıra, 8 yöne elektrikli ayarlanabilen bel destekli Ranger Raptor sürücü koltuğu da sürüş deneyimini daha konforlu hale getiriyor.

Avrupa’nın en çok satan pick-up’ı unvanına sahip Ranger ise Ranger 4×4 Wildtrak versiyonu ile Ranger Raptor’da da sunulan 213PS güç ve 500Nm tork değeri sunan motoru ve 10 ileri otomatik şanzumanıyla daha güçlü, verimli ve akıllı özellikleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni Ranger Wildtrak, olası çarpışmaları önleyen veya etkilerini azaltan Yaya Algılama Özelliğine Sahip ‘Çarpışma Önleme Yardımcısı’ ve ‘Akıllı Hız Sistemleri (ISA)’ ve ‘Otonom Acil Frenleme (AEBS)’ teknolojileriyle yollara çıkan sınıfının ilk modeli olarak Dijital Autoshow’da müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Tamamen Türkiye’de müşterilere özel olarak tasarlandı: Focus 4K Titanium

Ford’un sergilediği bir diğer araç olan Focus 4K Titanium, tamamen Türkiye’ye özel, Türkiye’deki müşterilerin beklentileri odağa alınarak geliştirildi. Anahtarsız giriş ve çalıştırma özelliğine sahip, seçilebilir sürüş modları, karartılmış arka camlar ve ikincil çarpışma freni, Focus 4K Titanium’un beğenilen konfor ve güvenlik özellikleri arasında bulunuyor. Olası çarpışma anında gövde dayanıklılık performansını iyileştirmiş olan Focus, hem daha geniş iç alan hem de artan bagaj hacimleri ile eşsiz bir deneyim sunuyor. Ford Co-Pilot 360 teknolojisi sayesinde 2. seviye otonom sürüş deneyimine imkan tanıyan araç, Geliştirilmiş Adaptif Hız Kontrol Sistemi, Dur& Kalk (Stop&Go), Çarpışma Önleme Yardımcısı (Yaya ve Bisikletli algılama özelliği ile), Acil Durum Manevra Destek Sistemi, Park Paketi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Çapraz Trafik Uyarısı, Aktif Park Asistanı ve Focus ile ilk defa sunulan tam otomatik park özellikleri ile sürüş keyfini ve güvenliği maksimuma taşıyor. Açılabilir Panoramik Cam Tavan, B&O Müzik Sistemi ve SYNC3 bilgi ve eğlence sistemi ile yolculukların her anını bir keyfe dönüştürüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Otomobil Haberleri

Araba Şovlarının Bir Geleceği Varsa, Araba Şovları Nasıl Görünebilir?

MÜNİH – Pandemi önceleri fuarları daha fazla şekillendirmeden otomobil üreticileri en otomobiller için yarışmalar. Pırıl pırıl yeni, gösterişli …

Published

on

By

MÜNİH – Pandemi önceleri fuarları daha fazla şekillendirmeden otomobil üreticileri en otomobiller için yarışmalar. Pırıl pırıl yeni, gösterişli ışık şovları vardır. Çoğunluğu erkek şehirin kalabalık, Wolfsburg, ve Stuttgart’tan en son beygir gücü ve gösterilerini gösterilerini takip ediyor.

Ancak, pandemi kitlesel toplantıları sona ermeden önce bile kalabalıktı.

İlk günü Münih’te sergilenen Avrupa’nın iki yıllık ilk büyük otomobil modeli şuna benzer: En son modellerde pahalı pavyonlardan fazla açık hava meydanlarında sergileniyor. Işık gösterileri otonom gibi perakendelerin yerlerini aldı. Ve bisikletler sergileniyor. (Evet, bisikletçiler.)

Frankfurt Uluslararası Otomobil Fuarı olarak aslında şey Münih’e mekan ve I. A. A. Hareketlilik olarak yeniden markalandı. Tahrik bir şekilde ne olursa olsun, her türlü ulaşım kabul edilmektedir. (I.A.A., Uluslararası Otomobil Ausstellung veya Uluslararası Otomobil Fuarı anlamına gelir.)

Gösteriyi iki derneğe bir olacak bir Alman Otomotiv Endüstrisi, teknolojidekie ve yapacaklar arasında bir otomobilin gılaktan kürtremesinin gelen zehirli kustuğuna süt artana yanıt veriyor.

Cannondale ve Pegasus gibi markaların da yararlanmış olması bisikletler ve e-bisikletler, bir arazi bisiklet parkuruyla birlikte etkinlikte sergilendi. Kredi. . . The New York Times için Felix Schmitt

Bu, otomobil endüstrisi için garip bir an. Otomobil üreticileri hala karlarının benzinli veya dizel araçlardan elde ediyor. Ancak genel kullanıma yönelik tüm paralarını ve enerjilerini elektrikli araçlara ve otonom oyun yazılımlarına aktarıyorlar ve yeni teknolojiye doğru şekilde doğruya sınıflar.

Mercedes-Benz’in fuarda tanıttığı yeni beşi de pille denemesi. Bir zamanlar arabaların arabalarının önünden büyük bir müzikle sergilenecekleriyle Volkswagen, Pazar günleri basınçlı basınçlı araçlarla gösterilecekti.

Bunun yerine, Volkswagen bir inek festivali teklif etti. Muhabirler, Volkswagen yöneticileriyle otonom oyun, pil teknolojisi ve ürün satın almalarını planlamak için küçük gruplara ayrıldı.

Geçmiş Volkswagen, Pink yıldızların çekicileriyle çok güzel büyüledi. Bu yıl ünlü konuk, Pittsburg’daki Pittsburg gezileri olan otonom oyunu Argo AI’nın CEO’su Bryan Salesky idi.

Volkswagen, lazer ışığının onun tasarımının tekniklerini ve tasarımının planlayıcıları tarafından tasarlanan otonom oyun ve pil tasarımı hakkında konuşma yapacak. Kredi. . . The New York Times için Felix Schmitt

Sn. Volkswagen’in CEO’su Salesky ve Herbert Diess, göğüs hizasında bir masada ellerinde mikrofonlarlalar ve kendi kendine gidebilen arabalar neden bu kadar zor olduğunu tartıştılar.

Bay Salesky, “Bence dünyada ne kadar uzun süredir anlıyor” dedi. “Çocuklarımız üzerinde deneyeceğiz. ”

“Sürdürülebilirlik” moda oldu. BMW, yeniden tasarlanmaktan yapılmış bir konsept sergilemek. Ancak model seçimlerinin, seçim sisteminden faydalanmak için talepte bulunmak için üretim yapmak için var. Greenpeace’in araçları, Volkswagen’in ve diğerlerinin protesto gösterileri düzenlerini insanların kullandığı her günki çoğu otomobilin saldığı sera gazlarını hatırlattı.

Beygir gücü ve maçoluk ikonları olan Ferrari ve Lamborghini’nin fuarda hiçbir sergisi bulunmazken, Cannondale ve Pegasus gibi markaların yanı sıra bir çift pod olmak, üç tekerlekli araçlara dahil olan tüm salon bisikletlere ve e-bisikletlere binmek. pedallar ve küçük elektrik motorları ile.

Organizatörler, en yeni küçük sergilerini Münih’teki halka açık meydanlara’s yeni küçük sergilerini bir festival yaratmayı ve daha geniş bir kitleyi taşıyacak olan 20 yol için yaklaşık 24 dolar ödemeye binmek için giriş yapıyorlardı. Jüri, yeni formatın, son sınıftan tüm büyük büyük fuarlarını şansını hedefleyebileceklerini çevirip içinden geçemeyecekleri kararsız.

Mercedes-Benz'den giriş seviyesi EQA 250 elektrikli otomobil. Mercedes tarafından fuarda tanıtılan yeni beşi de pille çalışıyor. Kredi. . . The New York Times için Felix Schmitt

(mtag0702)Ziyaretçilerin büyük bir sektör, sektör için Çarşamba günü “Etrikli Filonuzu Yönetin”, “Otomotiv Tedarik Zincirini Karbondan Arındırmak”; gibi başlıklarla panel tartışmaları içeren Davos benzeri bir “zirve” de satın alındı. ve “Dijitalleşme Çağında Hıristiyan Dünya Görüşünün Meydan Okuması. ”

Danışmanlık firması Accenture’ın otomotiv bölümü başkanı Axel Schmidt, yeni bir formatın geciktiğini ve organizatörlerin doğru yolda olduğunu düşündüğünü söyledi. Ama işe yarayacağından emindi.

Bay Schmidt bir röportajda “Bu, sonun bitmek üzere mi yoksa yeni bir yakında mı geliyorum” dedi.

Sonun belirgin belirgin bir olasılıktır. Şehrin merkezi Messe Münih’teki geniş sergi salonlarının çoğu, Peugeot ve Jeep fuar genel Stellantis gibi şirketler yer kiralamak için geniş boştu.

Tüm araçlara sahip sistemlerde baskı altında. Yarı iletkenkıt, satışları pandemi öncesi seviyelerin çok kayıt indiren artan araba fiyatlarına yol açtı. Ancak elektrikli araç satışları giderek artıyor.

Ve pandemi insanlarına rutin ve tırmanmaya yönelik saldırılara katılmak, otomobillerin yöneticilerini de ne kadar büyük değerlere inanmaya yönelik girişimlerde bulunuyorlar. Bir endüstrideki dünyadaki etkinliklerden biri olan Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı, organatörlerin gelecek yıl devam edecek olan söyleyeceklerine 2019’dan beri düzenlenmeyecek.

Amerika Birleşik Devletlerindeki en büyük otomobil fuarı olan Kuzey Amerika fuarından, Pontiac, Mich’deki bir yarış pisti olan M1 Concourse’a ait olan Kuzey Amerika otomobil fuarında bu yıl adapte oluyor. ABD’deki yüksek arazi sporlara binme veya bir arazi parkurunda çarpma ve ayrıca otomobil üreticilerinin daha fazla sayıda sergilerini görmekte olan bir mülke sahip bulunuyor.

Geely of China’ya ait bir küçük araba olacak olan Polestar’ın CEO’su olan Alman otomobil tasarımcısı Thomas Ingenlath, ortaki pavyonunda “Artık bu gelecek” dedi. “Bu kapalı ortamda kaldı. ”

Polestar’ın CEO’su Thomas Ingenlath, “Münih'te olmak ve gerçekten bir festival gibi olmak çok daha iyi” dedi. Kredi. . . The New York Times için Felix Schmitt

Münih’in zarif dış mekan plazaları, gösteride sergilenen Polestar için bir çekiliş oldu. “Önemli olan bu,” dedi Bay Ingenlath. “Münih'te olmak ve gerçekten olmak daha çok bir festival gibi çok daha iyi. ”

Otomobil platformlarından fuarlarından ayrılıyor ve potansiyel alıcılarla konuşmanın yeni tercihdu ve pandemi bu ucuzdu. Mutfak araçları için pilni ana hatlarıyla günü günü Volkswagen’de olmak, iki milyonluk bir insan olmak için beş milyon izleyici çekti.

Mercedes, akşamları gidenler, renkli spot araçlar da olmak üzere çok çeşitli koleksiyonlardan oluşan bir gösteri sergisi; dev video görüntüsü; ve Münih’te Devado bir R&B sürücüsü olan Debby van Dooren’den bir yıldız kameramanı. Ancak etkinlik, en az ücretsizdövleri yiyen gazetecileri o kadar canlıen izleyicilere yöneliktir.

(I. A. A. Hareketlilik in Münih organizatörleri, en az bir kutsal araba şovu kapsamı korudu: pahalı, vasat aşırı uzun uzun insan kuyrukları.)

Araba şovları için bir umut varsa, artan sayıda büyük araba tedarik etmek için ortaya çıkmaktan gelebilir.

(mtag10902)Bir örnek, evler açık takviyeler için Wallbox güvenlik sistemleri ve bir şirket;tır. Haziran ayında Wallbox, özel amaçlı bir satın alma şirketi olan Kensington Capital Acquisition SPAC ile şirkete 1 dolar değerinde bir ilişkide birleşeceğini duyurdu. 5 milyar.

Wallbox’ın kurucuları Enric Asunción ve Eduard Casteñeda, Pazartesi günügünüm’teki standlarında, elektrikli bir arabayı 15 sevmeye yetebileceklerini yapabilecek bir cihazda olmak olmak için en sonuncusu sergiler.

Bay Asunción, “Bir devrilme taşınk” dedi. “Şimdi küresel bir lider olarak burada olmamız gereken zaman. ”

Continue Reading

Otomobil Haberleri

Aracını satmak isteyenlere OTOKOÇ 2. El’den anında ve değerinde nakit ödeme – İnternet Haber

Otokoç 2. El’in satın alma hizmetiyle müşteriler araçlarını Otokoç Otomotiv güvencesiyle, değerine ve anında nakit avantajıyla satma imkanına …

Published

on

By

Otokoç 2. El’in satın alma hizmetiyle müşteriler araçlarını Otokoç Otomotiv güvencesiyle, değerine ve anında nakit avantajıyla satma imkanına kavuşuyor.

Otokoç 2. El, anında nakit ile araç satın alma hizmetiyle müşterilere araçlarını güvenli koşullarda ve zamandan tasarruf ederek satma fırsatı sunuyor.

Otokoç 2.El web sitesinde araçları yaşına, modeline, donanımına ve hasar durumuna göre değerlendirilip, istedikleri şubeden ekspertiz randevusu alıp detaylı incelendikten sonra Otokoç 2. El web sitesinde ya da şubelerinde fiyatlandırılan müşteriler, böylelikle satış işlemlerini herhangi bir sürpriz veya istenmeyen tecrübe yaşamadan, Otokoç 2. El güvencesiyle, anında ve nakit olarak gerçekleştirebiliyor.

Ülke çapında 25 lokasyonda hizmet veren Otokoç 2. El, en iyi nakit araç alımı uygulaması ile aracını satmak isteyenlere hızlı ve kurumsal çözüm noktası olmayı sürdürürken güvenilir sigorta hizmetleri, ücretsiz ekspertiz raporu, hızlı alım süreci işlemleri dahil her türlü ihtiyacı karşılayan ve dijitalleşen hizmetleriyle Türkiye’de 2.El’in güvenilir adresi olmaya devam ediyor. Müşterisini odak noktasına koyarak büyüyen, dinamik, geniş coğrafyada hizmet veren, güçlü, sektöründe lider Otokoç 2. El; her ihtiyacı karşılayacak yetkinlikte olma, sürdürülebilir başarı ve müşteri odaklı vizyonu ile hareket ediyor.

Satın alma hizmeti hakkında ayrıntılı bilgi ve değerlendirme için müşterilerin Otokoç Otomotiv çatısı altında hizmet veren Otokoç 2. El showroomları veya Otokoç 2. El web sitesine erişmeleri yeterli.

Öncülük ve güven vizyonu doğrultusunda attığı adımlarla tam 93 yıldır sektörde standartları tanımlayan Otokoç Otomotiv çatısı altında çözüm sağlayan Otokoç 2. El, Türkiye’de kurumsal ikinci el araç satışında lider konumda.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Otomobil Haberleri

Borusan Oto, BMW’nin ilk BMW Store konsept tesisini Diyarbakır’da hizmete açtı – İnternet Haber

Borusan Oto, BMW’nin yeni kurumsal kimliğinin dünyada ilk kez uygulandığı ve BMW Store adını verdikleri yeni konsept tesisiyle Diyarbakır’da BMW …

Published

on

By

Borusan Oto, BMW’nin yeni kurumsal kimliğinin dünyada ilk kez uygulandığı ve BMW Store adını verdikleri yeni konsept tesisiyle Diyarbakır’da BMW ve BMWi Yetkili Satıcısı olarak hizmet vermeye başladı.

Diyarbakır’ın merkezi noktalarından biri olan Mahabad Bulvarı üzerinde yerini alan, BMW otomobillerin yanı sıra özel giyim, aksesuar, bisiklet ve model araçların da sergilenip satıldığı Borusan Oto Diyarbakır, modern, lüks ve ileri teknolojilerle donanmış şık ortamıyla ziyaretçilerine üst düzey bir deneyim sunarken, elektrikli otomobil şarj istasyonuyla da fark yaratıyor.

Borusan Oto Diyarbakır’ın açılışında bir konuşma yapan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu Diyarbakır’ın tarihinin her döneminde kültürel zenginliğinin yanında üretim ve ticaret alanında da merkez konumunda olduğunu belirterek, şehrin özellikle son 5 yılda yakaladığı huzur ve güven ortamıyla her geçen gün tarihteki misyonuna döndüğünü söyledi. Şehirlere açılan nitelikli işyerlerinin, şehrin ve bölgenin gelişimine olumlu katkıda bulunduğunu söyleyen Karaloğlu, “Borusan Otomotiv, BMW’nin Türkiye’deki yeni konsept ilk showroomunu bugün Diyarbakır’da açıyorsa şehrimizin önemli bir cazibesi var demektir. Ben bu yatırım için kendilerine çok teşekkür ediyorum. Yeni açılan işyerinin hem Borusan Ailesine hem burada çalışacak arkadaşlara hem de şehrimize hayırlı uğurlu olması temenni ediyorum.” dedi.

Borusan Oto Diyarbakır’ın açılış töreninde konuşan Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, dünyanın sayılı konsept tesislerinden olan BMW Store’u, Diyarbakır’a taşıyarak bu ayrıcalıklı deneyim merkezini Diyarbakır’da hayata geçirmenin gururunu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti. “Otomotiv sektörü gerek ürün gerekse hizmet tarafında önemli bir dönüşüm geçiriyor. Elektrikli otomobiller her gün hayatımıza daha fazla girerken, bir yandan da internet üzerinden satış sistemine alışmaya başladık bile. Ancak bununla birlikte bir otomobile dokunmak, test sürüşü yapmak, sesini ve hatta kokusunu duymak karar aşamasının en önemli faktörleri olmaya devam edecek. Bu yenilikçi tesis, otomobil tutkunlarını hayallerindeki BMW modelleriyle şehir merkezinde kolayca buluştururken, aynı zamanda alışık oldukları Borusan Otomotiv kalitesi ve güvencesiyle de çok özel deneyimler vaat ediyor. Borusan Oto Diyarbakır gibi yeni ve modern showroom örneklerini önümüzdeki günlerde Denizli ve Trabzon’daki yatırımlar takip edecek. Otomotiv perakendeciliği açısından da önemli bir dönüm noktası olduğuna inandığım bu tesisin Diyarbakır’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Borusan Oto Genel Müdürü Simay Alsan, Diyarbakır ile birlikte Borusan Oto’nun hizmet verdiği il sayısının 7’ye, hizmet noktasının ise 11’e yükseldiğini belirterek; “Diyarbakır’ın en merkezi noktalarından birinde yaptığımız bu yatırımı tamamlayarak, BMW’nin en yeni showroom konseptiyle Borusan Oto Diyarbakır’ı hizmete açmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu yeni konsept BMW showroomumuzla, Diyarbakır’la birlikte Mardin, Elazığ, Batman gibi çevre illerdeki BMW tutkunlarına da daha yakın olmayı amaçlıyoruz. Tesisimizde BMW’nin elektrikli modellerini de Diyarbakırlıların beğeni ve deneyimine sunuyoruz. Ayrıca şarj istasyonumuzla da şehirdeki önemli bir ihtiyacı karşılıyor olacağız. Yakın gelecekte hayatlarımıza daha da fazla girecek olan elektrikli mobilite kavramına hazırlanmak için Borusan Oto olarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Tüm hizmet noktalarımızda olduğu gibi Diyarbakır’da da müşterilerimize en iyi deneyimi sunmak en önemli odağımız olacaktır” dedi.

Yeni BMW M5 CS Borusan Oto Diyarbakır’da görücüye çıktı!

Olağanüstü 635 beygir gücü ile 0’dan 100 km/saate yalnızca 3,0 saniyede çıkan Yeni BMW M5 CS, Borusan Oto Diyarbakır’ın açılışında görücüye çıktı. Davetlilerden büyük ilgi gören Yeni BMW M5 CS, bugüne kadar sunulan en güçlü BMW M5 Sedan modelini temsil ediyor.

Ayrıca lüksü performansla birleştiren BMW 840d Gran Coupé ve Tamamen Elektrikli BMW iX3 de açılışta sergileyen diğer modeller oldu. Yeni BMW iX3, BMW’nin elektrikli mobilite alanındaki en yeni temsilcisi olarak dikkat çekiyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending