Connect with us

Gündem

Hüseyin Baş: Ali Erbaş bir tweet atsın Allah’ı hatırlatsın

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş KRT TV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı. Başkanlık …

Published

on

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş KRT TV’de katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin soruları cevaplandırdı.

Başkanlık sistemi konusunda eleştirilerde bulunan BTP lideri, “Başkanlık sistemi ile her şeyin çok hızlı olacağı söylenmişti” şeklindeki hatırlatmaya şu şekilde karşılık verdi, “Devlette yönetimin hızlı değil mantıklı olması gerekiyor. Bu mantık da tek bir kişiye bağlanamaz. Devlette yönetim çok hızlı… Biz teknoloji şirketi miyiz? Biz esnaf mıyız müşterimize hızlı cevap verelim. Devletin mantıklı hareket yapması lazım. Nedir? Topluca istişareler sonucu ulaşılabilen en doğru en makul nokta. Ben böyle düşündüm böyle yaptım, ben bu bakanı atadım, bu vekile şöyle bir gömlek giydirdim vs. İşte bunlar geliyor geliyor işin sonunda çocuk kurdeleyi erken kesti diye kafasına vuruyoruz. Böyle olmaz bu iş. Sorumluluk, hesap verilebilirlik… Devleti yöneten kişi kime hesap verecek. Bu ülkeyi ben yönetiyorsam belli periyodlarla çıkarım vatandaşıma rapor veririm.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı’na sosyal medya cevabı

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın son dönemde gündemde olan açıklamaları da programda BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’a soruldu.

“Bana Diyanet İşleri Başkanı, ‘Sosyal medya Allah’ı unutturuyor demiş’ dediler. Söyleyin bir twett atsın Allah’ı hatırlatsın dedim.” diyen Baş, “Bizim derdimiz bunlar değil. Niye bunlar konuşuluyor? Bu siyasi bir stratejidir. Muhalefetteki partiler bu stratejiyi yanlış kuruyor. Bu ülkenin bir sosyolojik yapısı var. Bu ülkenin yüzde 40’ı bu tip söylemlerden mutlu. Bunlar bu ülkede yönetimi belirleyen insanlar. Oynanan potansiyel burası. Adamın sizi, beni rahatsız ettiğini bildiği halde bunu söylemesinin sebebi oradaki potansiyele oynamasıdır. Amaç safları sıklaştırmak. Zaten potansiyelleri belli ve bunu bir arada tutmak zorundalar. Bu potansiyel onların elinden çıkarsa bütün siyasetleri biter. Dolayısıyla bizim burada oyunu anlatmamız lazım. Oyundaki herhangi bir hamleye laf etmemiz doğru değil, buna gerek yok. Zaten bu O’nu mutlu ediyor. O buradan yürümek istiyor. Muhalefet bu stratejiyi nasıl kuramaz ben anlam veremiyorum.”

“Taliban kim ki benim askerimi tehdit edecek”

BTP lideri, Afganistan’daki son gelişmeler üzerine de değerlendirmeler yaptı.

Türk askerinin Afganistan’dan çekilmesi konusuna giren Hüseyin baş, “Ben askerimiz zaten buradan çekilmeli dedim ama bunu askerimiz Taliban ile mücadele edemez diye söylemedim. Taliban kimdir ki TSK’ya kafa tutacak, benim askerimi tehdit edecek. 7 düvel bilir ki eğer sen bu milleti asker yapaya kalkarsan bedelini ödersin. Ama değil mi ki bir askerimizin burnu kanayabilir, buna gerek yok. Oradaki meseleye bizim girmemizin hiç bir anlamı yok. “ ifadelerini kullandı.

Bunların dinle ne alakası var?

Afganistan’ı dini bir örgütün ele geçirdiği şeklinde ifadeler kullanıldığını ifade eden Baş, “Bunların dinle ne alakası var? İnanç noktasında hiç bir ortaklığımız yok.” dedi ve şöyle devam etti, “Afganistan’da Taliban gibi 3-4 tane örgüt var. Hepsinin amacı in devleti kurmak. Bu nasıl bir din anlayışıdır ki herkes farklı bir yoldan bunun devletini kurmaya çalışıyor. Burada din dedikleri şey elde avuçta oyuncak gibi oynanan söylem. Dünyaya şu mesaj veriliyor; Müslümanlık budur, bundan uzak durun. Avrupa’da Müslüman dendiği zaman akla gelen bir tane millet vardır, o da Türk milleti. Türk dendiği zaman da akla gelen din Müslümanlıktır. Bu Avrupa’nın kabulü ve gerçeğidir. Bugün Afganistan’da Müslümanlığın zararına yazan bir şey aslında dünyada Türk’e yazıyor. O yüzden bizim hükümet olarak da millet olarak da konuşmamız gereken bunlar kadınlar şunu bunu yaptı değil. Bunlar Müslümanlık yaşamıyor. Bunların ki din değil bu başka bir hikaye. Müslümanlık nedir? Müslümanlık devlet yönetiminde Atatürk’ün yaptığıdır. Müslümanlık peygamber efendimizin kız çocukları diri diri toprağa gömülürken kalkıp tabiri caiz ise, ‘Siz manyak mısınız, ne yapıyorsunuz’ demesi gibi 1930 yılında dünyada neredeyse hiçbir yede yokken kadına seçme ve seçilme hakkı vermektir. Müslümanlık yaşadığı devlette milletini söz sahibi yapmaktır. Atatürk’e bunun üzerinden yürüyenler şunu bilsin; onların anlattığı din diyanet değil. Onları anlattığı kendi iktidarları ve sürdürmek istedikleri zulüm düzenidir.

BTP’nin ittifaklara bakışı nedir?

Seçim ittifakı konusuna parti olarak yaklaşımları da Hüseyin Baş’a sorulan sorular arasındaydı.

BTP Genel Başkanı Baş bu konuda şunları söyledi, “İttifak dediğiniz durumda önce müttefiklerin kendi içinde barış içinde kalması lazım. Bugün ben görüyorum ki, Cumhur İttifakı aslında bir ittifak değil bir birinin ipini eline almış iki farklı yapının birbirine oyun göstermesi. Böyle bir yapıları var. Orada bir demokrasi, bir istişare mi var? Benim gördüğüm yok. Millet İttifakı tarafına bakıyorum. Müttefikler arasında son dönemde Başkanlık adaylığı üzerinden belli çekişmelerin olabileceği görülüyor. Biz BTP olarak hiçbir partinin, hiçbir kişinin, hiçbir gurubun, hiçbir rant ekibinin yanında asla olmayız. Kim bağımsızlık istiyor, kim bu vatandaşın refahını istiyor, hani itibarda tasarruf olmaz diyorlar ya. Kim devletin itibarı dediğimiz şeyin aslında 3-5 uçak, 5-10 araba değil milletinin alım gücü olduğunu , o yüzden milletin alım gücünün güçlendirilmesi gerektiğini düşünüyorsa ben onunla sonuna kadar ittifak ederim.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem

New York aşısı sağlıksız olmak için, Ulusal Muhafızları ağırlaşıyor.

Gov. New York’tan Kathy Hochul, Ulusal Muhafızları toplamayı ve onda sağlığın nihai aşılar için son tarihlerini tamamlamayı tamamlayacağı durumda …

Published

on

By

Gov. New York’tan Kathy Hochul, Ulusal Muhafızları toplamayı ve onda sağlığın nihai aşılar için son tarihlerini tamamlamayı tamamlayacağı durumda, hastanelerde ve kurulumda baş gösteren kişisel eksikliklerini gidermek için seçimden herkesten yetişmiş uzmanlarını kullanmayı seçmeyi tercih eder. .

Cumartesi günü bir iş planından başka bir iş için ek iş teslimi “devletlerde “belirlenen kalifiye, sağlıkna hazırna, yeni sağlık mezuna teslim edecek” bir eski hal ilana teslim için planlar tarafından yeni bir iş teslimi planlar için planlar. New York Eyaletinde pratik yapmak için bakım hizmeti. ”

Açıklamada, seçilebilecek seçenekler arasında, öğretim olarak Ulusal Muhafız öğrencilerini tercih etmek ve Sağlık Hizmetlerini vermek için federal hükümetten bir insan tıbbi yardım ekiplerini görevlendirmekle birlikte çağrıda yer aldılar.

New York Eyaleti, sağlık sektörü çapında geniş kapsamlı aşı aşıları için ilk büyük testnlerden biridir. California ve Maine de sağlık aşılanması için son tarihler belirledi. Başkan Biden, idare edeceğini, hastanelerde Medicare ve Medicaid geri ödemelerini kabul eden diğer kuruluşlarda yaklaşık 17 milyon sağlık çalışanını etkilemesi ulusal aşı hedef çıkardığını söyledi.

New York’taki hastane ve huzurevi saat 11:59 Covid-19 aşısını almaları gerekiyor. m. Pazartesi akşamı, ev bakım evlerinde, bakımevlerinde çalışan, eyalet düzenlemelerine ve 16.

Eyalet aşılama, Çarşamba günü, eyalette kabaca 450.000 hastanesinin; yüzde 16' hakkında 70.000’lanmadığını; tam olarak aşı gösteriyor. Veriler, vasıflı bakım tesislerinde 15’in 15’inin ve bakım planlarında yüzündeki 14’ünün de tam olarak geçirilmemiş ve bu da yaklaşık 25.000 işçiyi gösteriyi gösteriyor.

Valilik, aşılama eğitimleri için uygun kişiler tarafından hazırlanan bir eğitimden hazırlanmak için onaylanmak üzere tasarlandığını söylüyor.

New York’un son teslimini, “Sevişlerini korumamızı korumak için hala Covid’i karşı bir savaşla savaşmamız gerekiyorki onun araçla savaşmamız gerekiyor. Ayrıca devleta sağlıkta kalan büyük tümnu aşındırmak içindü ve “çocuklarını aşındırmaya, devam etmeye devam etmeye devam etmeye devam edeceklerini” söyledi. ”

Yaklaşık 140 sağlık sistemi ve 55 huzurevini temsil eden Greater New York Hastane Birliği, valinin yayımdı, tamama sağlık bir şekilde aşıları için son tarihi personelnin idareilebileceğinin gösterimi.

Büyükşehir bölgesinde yaklaşık 80 huzurevini temsil eden Greater New York Sağlık Tesisleri’nin yönetici direktörü Michael A. L. Balyası, valinin fazla sağlıkna aşı toplamasını alkışladı, ancak kişisel sıkıntısı endişelerini dile getirdi.

Bay Balboni, “Bu bir paradoks, genel bakımınız ve bakımınız için yeterli insan yok ve tehlikeye atabilirsiniz” dedi.

Continue Reading

Gündem

İzlandalılar, İklimi Akılda Tutarak Değişken Seçimlerde Oy Verdi

REYY – İzlandalılar, iklimin seçimini bir genel seçimde Cumartesi günü kullanırdu ve olası kesin seçim partinin mecliste uygulanabilecek …

Published

on

By

REYY – İzlandalılar, iklimin seçimini bir genel seçimde Cumartesi günü kullanırdu ve olası kesin seçim partinin mecliste uygulanabilecek.

Anketler, bir insan hükümetinin için aşırı heyecanları tetikleyen kesin bir ödül sergiliyor.

İzlanda parlamentosu Althing’in maçı için olması gereken 5 barajını rekor dokuz partide. Yeni seçimler, çalışma haftasını planını ve İzlanda’nın ölçeğini millileştirmeyi vaat eden Sosyalist Parti’yi içerir.

Uygun seçimlerin beşte biri zaten mazeret oylanmak için artması bekleniyor.

Kuzey Atlantik'te yaklaşık 350.000 kişilik buzullarla bir volkanik ada ülkesi olan İzlanda’daki seçmenlerin endişeleri arasında iklim değiştirme yüksek.

İzlanda ölçülere göre son derece sıcak bir yaz – 68 derecenin üzerinde 59 gün sıcaklık – ve küçülen buzullar, küresel ısınmanın siyasi gündemi destekleyici yardımcı oldu.

Anketler, karbon emisyonlarını ‘Paris iklimi iklimlendirme konusunda karar vereceksiniz. Ülke, diğer pek çok yerde Avrupan on yıl önce, 2040 kadar gidişat pişirme sözü verdi.

mevcut hükümet, soldan merkez sistem partiyi ve Sol Yeşiller Partisinden oluşan üç partiden oluşan birdir. Yıllarca inşa edilmiş.

Jakobsdottir popüler bir başbakan devam etse de, anketler gösterinin devam eden şehri sona erdirerek kötü bir gösterebileceğini gösteriyor.

Jakobsdottir, partinin zengini zengin’ın petrole olane olanlarını sonaerdirme sözü verdiği ve çoğunun üzerinde vergileri olanlar Cuma günü akşamı okulda eğitimdat;Ülke, gelecekdan dönerken karşıdakilerlequot; dedi.

Continue Reading

Gündem

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, mahalleliye destek verdi.! – İnternet Haber

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, Boğazköylüler Derneği’nin ‘Atık Dönüşüm Tesisi’ projesine karşı düzenlediği eyleme katılarak mahalleliye …

Published

on

By

CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır, Boğazköylüler Derneği’nin ‘Atık Dönüşüm Tesisi’ projesine karşı düzenlediği eyleme katılarak mahalleliye destek verdi.
Boğazköylüler Derneği (BODER), Bahçeşehir Boğazköy mevkiine Başakşehir Belediyesi tarafından yapılması planlanan ‘Atık Dönüşüm Tesisi’ projesine karşı ses yükseltmek ve projeye ‘hayır’ demek için Çöp Ayrıştırma Tesisi Proje Alanı’nda basın açıklaması düzenledi. Açıklamaya CHP’li Bakır’dan da tam destek geldi.
STK’lıların düzenlediği düzenlediği eyleme CHP Başakşehir İlçe Başkanı Deniz Bakır’ın yanı sıra, CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, CHP meclis üyeleri, ilçe başkan yardımcıları ve mahalle birimleri ile birlikte katılım sağladı.
“YASAL SÜREÇLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Başkan Bakır yaptığı açıklamada, “Hukuka aykırılıklar barındıran, idarecilik ve devlet adamlığı sorumluluğundan uzak, komşularımızın haklı serzeniş ve tepkilerine gözlerini kapatıp kulaklarını tıkayan, kamu sağlığı ile oluşacakbilecek trafik yoğunluğunu gözardı eden belediye yetkililerinin bu anlamsız ısrarlarından vazgeçmelerini; tüm Boğazköylü komşularımız adına birkez daha buradan haykırıyoruz. Yasal süreçlerin takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna saygı ile duyuruyoruz.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending