Connect with us

Gündem

Altın Güvercin Kuşadası’nın adını dünyada duyuracak

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 24. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın büyük finali öncesinde jüri üyeleri ile bir araya geldi …

Published

on

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, 24. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’nın büyük finali öncesinde jüri üyeleri ile bir araya geldi. Jüri üyelerine bilgi, birikim ve deneyimleri ile yarışmaya sundukları katkıdan dolayı teşekkür eden Başkan Ömer Günel, “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun önerisi ile Altın Güvercin’i uluslararası pop müzik beste yarışması haline getirmek için çalışıyoruz” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) iş birliğinde düzenlenen 24. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın büyük final gecesine saatler kala Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, jüri üyelerini ziyaret etti. KUSAV Başkanı Levent Köylü, Babala TV sahibi Oğuzhan Uğur ile yarışmanın sunucusu ünlü televizyoncu Okan Bayülgen’in de yer aldığı buluşmada Jüri Başkanı Ali Rıza Türker ile jüri üyeleri Ayhan Sicimoğlu, Metin Özülkü, Mine Mucur ve Serenad Bağcan ile bir araya gelen Başkan Ömer Günel, Altın Güvercin’i uluslararası pop müzik beste yarışması haline getirmek istediklerini ifade etti.

“GENÇ MÜZİSYENLERE FIRSAT SUNUYOR”

Altın Güvercin Beste Yarışması’nın tarihini ele alan ‘Bir Notanın Hikayesi” adlı belgeselin yapımcılığını yapan ünlü televizyoncu Okan Bayülgen, “Altın Güvercin, Kuşadası için çok önemli bir yarışma. Çünkü Kuşadası, bir tatil beldesi olmasının dışında bu yarışma ile önemli bir işlev üstleniyor. Belediyenin bugünkü vizyonu ile KUSAV, Kuşadası’nın kültür ve sanat kenti olması için çalışıyor. Yarışma, müzik dünyasına adım atmak isteyen gençlere fırsat sunuyor. Uluslararası hale gelerek de Kuşadası, Aydın ve Türkiye’nin ismini dünyada duyuracak” dedi.

Babala TV sahibi Oğuzhan Uğur “Finale kalan besteleri iki kere dinledim. Hepsi de birbirinden güzel eserler. Benim Altın Güvercin Beste Yarışması’yla ilgili çok güzel anılarım var. Yıllar önce Özer Türk’ Stadı’nda düzenlendiğinde izlemeye gelmiştim. Böyle bir organizasyonun içinde olduğum için gurur duyuyorum” diye konuştu.

“CELİNE DİON YILDIZ OLDU”

Ayhan Sicimoğlu ise “Yurt dışında müzik stüdyolarının olduğu şehirler var. Besteciler bu ülkelere giderek müzik üretmeye başlarlar. Kuşadası bunun için çok ideal bir yer. İklimi çok güzel bir kent. İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlere de ulaşım açısından elverişli. Kuşadası, Türkiye için müzik üretim merkezi olabilir. Altın Güvercin Beste Yarışması da buna temel teşkil edebilir. Yıllar önce Mazhar Alonson ile İrlanda’daki bir beste yarışmasını izlemeye gitmiştim. Orada bugün çok ünlü olan Celine Dion birinci oldu. Ardından da dünya çapında bir yıldız haline geldi. Altın Güvercin Beste Yarışması’nın jürisinde bulunduğum için çok heyecanlıyım” dedi.

KUSAV Başkanı Levent Köylü “Biz kalite peşinde koşuyoruz. Kuşadası’nı Türkiye’de kültür ve sanat başkenti haline getirmek gibi bir amacımız var. Altın Güvercin Beste Yarışması da bunun temel ayaklarından bir tanesini oluşturuyor” diye konuştu

“HEDEFİMİZ ULUSLARARASI POP MÜZİK BESTE YARIŞMASI”

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel “Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’nun önerisi ile Altın Güvercin’i uluslararası pop müzik beste yarışması haline getirmek için çalışıyoruz. Ayrıca Kuşadası’nın geçmişine dönük bir belgesel ile gastronomi etkinliği yapmayı düşünüyoruz. Kuşadası’nda çok değerli sanatçıları ağırladığımız için çok mutluyum. Hepinize 24. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışması’na verdiği katkılardan dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Gündem

Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü mesajı – İnternet Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yılmaz …

Published

on

By

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Yılmaz mesajında: “19 Eylül 1921 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazilik unvanı ve Mareşal Rütbesi verilişinin 100. yıldönümü ile birlikte, vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü için üstün bir cesaret ve feragat örneği göstererek hayatlarını ortaya koyan kahraman gazilerimizin onur gününü hep birlikte kutlamanın heyecanını yaşıyoruz.
Vatanını ve bağımsızlığını her şeyden üstün tutan aziz milletimizin şanlı tarihi, bu uğurda kahramanca verilen mücadelelerle doludur. Türk Milleti, var olduğu günden bu yana, ülkesine, milli ve manevi değerlerine, birlik ve beraberliğine yönelen tehditlere karşı canı pahasına mücadele etmiştir. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan bu vatan, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir.
Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu yüce makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığını, huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir.
Gazilerimiz ve aziz şehitlerimizin yakınları milletimize verilmiş en kıymetli emanetlerdir. Bu duygularla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını hiç düşünmeden feda etmiş şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Özgür Özel’den Mezitli İlçe Örgütüne ziyaret – İnternet Haber

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin ziyareti kapsamında CHP Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret etti. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel …

Published

on

By

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin ziyareti kapsamında CHP Mezitli İlçe Başkanlığını ziyaret etti.
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Mersin’de milletvekilleri ve örgüt ile birlikte partilerinin Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer ev sahipliğinde, Mezitli İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Başkan Tuncer ile gündeme ilişkin meseleleri konuşan Özgür Özel ve partililer daha sonra ilçe binasının önünde vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.
“BİTMEYEN YATIRIMLAR VE PROJELERE DİKKAT ÇEKİLDİ”
Ziyaretlerinde Özel’e eşlik eden Başkan Tuncer, il başkanlığında düzenlenen basın toplantısına da değinerek, “Grup Başkanvekilimiz Özgür Özel, İl Başkanlığımızı ziyaret etti ve bir basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, Mersin’in bitmeyen yatırımları; havalimanı, Antalya yolu ve liman projelerine dikkat çekti. Sayın Özel’i, İl Başkanlığımızda, İl Başkanımız Adil Aktay, Parti Meclisi Üyemiz ve Mersin Milletvekilimiz Ali Mahir Başarır, Mersin Milletvekillerimiz Cengiz Gökçel ve Alpay Antmen, Adana Milletvekillerimiz Orhan Sümer ve Burhanettin Bulut, Gaziantep Milletvekilimiz İrfan Kaplan, Yenişehir Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit, İl ve İlçe Örgütümüz ve vatandaşlarımız karşıladı.” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Sütçüler’e bağlı köylerinde su ve yol problemi devam ediyor – İnternet Haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçemize bağlı köylerde ve mahallelerde su yok, yol yok …

Published

on

By

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçemize bağlı köylerde ve mahallelerde su yok, yol yok. Vatandaşlarımız 6-7 km mesafeden su taşıyor. Bu sorunların acilen çözülmesi halkın mağduriyetinin çözülmesi lazım” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, günlük ihtiyaçlarını gidermek için 6-7 km mesafeden su taşımak zorunda kalan Sütçüler ilçesi Karadiken köyüne bağlı Kızılbölük Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.
Bölgede yaşanan su sıkıntıyla ilgili yerinde incelemelerde bulunduklarını dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Isparta İl Başkanı H. Yalım Halıcı, “Sütçüler ilçesi Karadiken köyüne bağlı Kızılbölük Mahallemizde yaşanan su sıkıntıyla ilgili yoğun şikayetler aldık. Bizlerde yaşanan su sıkıntısını yerinde incelemek istedik. 2021 yılında vatandaşlarımız içme sularını tankerler ile köy meydanından taşımak zorunda kalıyor. Su en temel ihtiyacımız değil mi?” dedi.
Karadiken köyünde olduğu gibi bir çok köyde yol ve su problemi yaşandığına dikkat çeken Başkan Yalım Halıcı, “Bizler buradan bir çağrıda bulunmak istiyoruz. Bu insanların feryadına kulaklarınızı tıkamayın. Taşıma su ile değirmen dönmez. Biran önce burada yaşanan su ve yol probleminin çözüme ulaştırılmasını bekliyoruz. Sütçüler’de yaşayan vatandaşlarımız mağdur durumdadır. Bu sorunu çözecek olan, icra makamında olup yapacak olan sizlersiniz. Eğer yapmayacaksanız da bırakın bizim iktidarımız da çözüm üretelim. Teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde, dünyanın hızla geliştiği bir süreçte susuzluk ve yol problemi yaşanması 2021 yılında kabul edebileceğimiz bir durum değil” şeklinde konuştu.
Beydilli köyündeki yeni üyelerin rozetlerini takan İl Başkanı Yalım Halıcı, parti yöneticileri ve ilçe teşkilatları, köy kahvesinde bulunan vatandaşlar ile sohbet etti ve Sütçüler’e özgü kekiğin tadına baktı.
İl Başkanı Yalım Halıcı, üye katılım töreninde bulunan vatandaşlara CHP’nin çözüm önerini anlatan ve vatandaşın sorunları hakkında sık sık not aldırdı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending