Connect with us

Gündem

Milletvekili Tutdere gerger’i karış karış dolaştı, adım atmadık köy bırakmadı

TBMM Bakanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, köy ziyaretleri kapsamında 3 gün boyunca Gerger’e bağlı 45 köyü …

Published

on

TBMM Bakanlık Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, köy ziyaretleri kapsamında 3 gün boyunca Gerger’e bağlı 45 köyü tek tek ziyaret etti, yaşanan mağduriyetleri köylülerden dinledi.

Gerçekleştirilen ziyaretlere Milletvekili Tutdere ile birlikte CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş, CHP Gerger İlçe Başkanı Abdulaziz Acar katıldı.

Milletvekili Tutdere 45 Köyü Adım Adım Gezdi

Milletvekili Tutdere ve beraberindeki heyet, 3 günde Gerger ilçesine bağlı 45 köyü tek tek gezerek köylerde yaşanan sorunları köylülerden dinledi. Köylerde yaşanan tüm sorunları not alan Milletvekili Tutdere sorunların hepsini yüksek sesle dile getireceğini, tüm sorunları ilgili bakanlıklara tek tek ileteceğini söyledi.

Yüksek oranda oy vermesine rağmen Gerger’in iktidar tarafından ilgisiz bırakıldığını, gerekli yatırımların yapılmadığını ve iktidar tarafından en geri bırakılmış ilçelerinden biri olduğunu ifade eden Milletvekili Tutdere, Adıyaman’ın birçok bölgesi gibi Gerger’in de AKP iktidarı tarafından sahipsiz bırakıldığını vurguladı.

AKP Gerger’in Sorunlarını Umursamıyor

Ziyaretleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Tutdere, “AKP iktidarı tarafından mağdur bırakılan Gerger’in tüm köylerini İl Başkanımız, İlçe Başkanlarımız ve partililerimizle birlikte tek tek gezdik, Gerger’de adım atılmadık köy bırakmadık. Gerger’in yaşamış olduğu deprem sorununu, deprem sonrası yaşanan sıkıntılarını, altyapı sorunlarını, yol sorunlarını, tarımsal sulamada yaşadığı sorunları, içme suyuna erişimde yaşadıkları sorunları daha önce de Türkiye gündemine taşımıştık. Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sırasında gözlemledik ki bu sorunlar AKP ve AKP’li siyasetçiler tarafından hiçbir şekilde umursanmamış, sorunların çözümü konusunda gerekli adımlar atılmamış. Ancak biz bu problemler çözülene dek takipçisi olacak, sorunları yüksek sesle dillendirmeye devam edeceğiz.” dedi.

CHP İktidarında Gerger’i Hak Ettiği Hizmetlerle Buluşturacağız

AKP iktidarının köylerde yaşayan yurttaşları kaderleriyle baş başa bıraktığını ifade eden Milletvekili Tutdere, “Su olmadığı için hemşehrilerim tarımsal faaliyetlerde bulunamıyorlar. Köylerde tarım ve hayvancılık adeta bitme noktasına gelmiş durumda. Köylerden büyükşehirlere göç akını var. Artan girdi maliyetleri ve hayat pahalılığı Gerger’de hayatı çekilmez bir duruma getirmiş. AKP iktidarı Gerger’li hemşeherilerime yıllardır üvey evlat muamelesi yapıyor. Gerger’in tüm sorunlarını biliyoruz ve bu sorunları çözmek için de elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. CHP iktidarında Gerger’in tüm sorunlarını çözecek ve Gerger’i hak ettiği hizmetlerle buluşturacağız.” ifadelerini kullandı.

Gerger’in Tüm Sorunları Çözülünceye Dek Mücadelemizi Sürdüreceğiz

Gerçekleştirdiği ziyaretler sırasında yaşanan problemleri ve gözlemlediği tespitleri dile getiren Milletvekili Tutdere, “Tillo ve Cevizpınar köylerimiz başta olmak üzere hayvancılıkla geçimini sağlayan birçok köyümüzde yurttaşlarımız artan yem fiyatları karşısında dayanacak güçleri kalmadığını belirttiler. Köylülerimiz hayat pahalılığı ve geçim sıkıntısından dolayı köylerinden göç eder duruma gelmişler. Kılıç köyümüz Atatürk Barajı’na komşu bir köy fakat köyün tarım arazileri yıllardır suya hasret, su bekliyor. Köyün nüfusunun neredeyse yarısı çiftçilik yapamadığından dolayı büyükşehirlere göç etmiş durumda. Yol yapmakla övünen AKP iktidarı Gerger’in bozuk yollarını, bu çağda hala yolları dahi olmayan köylerimizi görmüyor. Nakışlı köyümüze güçlükle ulaştık, köyümüzün yolu içimizi acıttı. Yollarla övünen iktidarın bu köyümüzün yolunu yapmaması büyük bir ayıptır. Deprem sonrası hasar gören yapılar için herhangi bir çalışma yapılmıyor olması nedeniyle de köylülerimiz adeta kaderine terk edilmiş durumda. Elazığ Sivrice depreminin üzerinden yıllar geçti. Ancak Gerger ilçemizdeki deprem mağdurları hemşehrilerimiz hala konteynerlerde kalıyor. AKP iktidarını bu mağduriyetleri bir an önce görmeye ve çözümü noktasında somut adımlar atmaya davet ediyoruz. Biz, mağdur bırakılmış ilçemiz Gerger’in bütün sorunlarının yakından takipçisi olmaya devam edecek, çözüme kavuşturulması için mücadelemizi sürdüreceğiz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

CHP’li Halıcı Unutulan Duble Yolları Hatırlattı – İnternet Haber

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu …

Published

on

By

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu.
Isparta Antalya Dereboğazı Duble yol tartışmaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Suat Seyhan Sümengen tarafından yolda yapılacak çalışmalar için bakanlık ve genel müdürlükten gelecek talimatın beklendiği ifade edildi. CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ise toplantıda yapılan bu açıklamaya tepki gösterdi. CHP’li Halıcı şunları söyledi:
“GÖRDÜĞÜMÜZ TEK ŞEY, SAMİMİ DEĞİLLER”
“Bizim bu toplantıda gördüğümüz tek şey samimiyetsizlik, samimi değiller. Bu yolun ve hatta Konya Yolunu da ekleyebiliriz. Bu yolların bitirilmesi konusunda iktidar partisinin samimi olmadığını görüyoruz. Bu sizin planınızın, programınızın içinde yok mu? Bu yolları bitirmek üzere belirli tarihte ve belirli hedefte siz almadınız mı?”
“ZAMANINDA BİTSEYDİ İNSANLAR HALA HAYATTAYDI”
“Yıllardır seçimden önce bu yol bitmek üzere ancak bir türlü bitmedi. AKP geldi, gidiyor. Isparta’nın yolları bitmedi. Tanıdığımız insanları kaybettik bu yollarda. Zamanında bitseydi o insanlar hala hayattaydı.”
“BEKLENEN TALİMAT BİR AN ÖNCE VERİLSİN”
“Bu yollarla hem Doğuya açılan kapınız var hem de diğer taraftan Akdeniz’in en büyük ili Antalya ile olan ilişkilerimizin turizm, ekonomi, sosyal alanda geliştirilmesi var. Kamu yetkilileri tarafından talimat beklendiği söyleniyor. O zaman bu talimat bir an önce milletvekilleri ya da bakan tarafından verilsin. Artık iktidarının son günlerini yaşayan bir siyasi partinin, bari giderken güzel anılmak adına bu yolu bitirmesini bekliyoruz. Bitmezse o iş de bize düşecek gibi gözüküyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muhtarlar günü Urla’da törenle kutlandı – İnternet Haber

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam …

Published

on

By

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca başta olmak üzere idare amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende muhtarlar günü kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Yerel demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayan hem devleti hem de halkı temsil eden muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutlayan Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç Urla için özveriyle çalışan muhtarlara teşekkür etti.

Tören programının ardından Urla’da görev yapan muhtarlara İskele Urit Restoran’da yemek düzenlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Çiğli’de “Sağlıklı Kentleşme” Protokolü İmzalandı – İnternet Haber

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek …

Published

on

By

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek amacıyla Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı E. Helil İnay Kınay arasında imzalanan protokol kapsamında insan ve çevre sağlığını gözeten bir strateji ile gerekli olan çevre mühendisliği hizmetlerinin; ilgili mevzuata, bilimsel teknik esaslara, mesleki ve teknik kurallara, kent kültürü ve kimliği ile kentin ana planlarına uygun olarak gerçekleşebilmesi için iş birliği yapılması hedefleniyor. Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, imzalanan protokol çerçevesinde Çiğli Belediyesi tarafından yürütülen “Çiğli İklim Eylem Planı” sürecine de paydaş olarak katkı sağlayacak.

Başkan Gümrükçü: “Birlikte çözüm üreteceğiz”

İmza töreninde konuşan Başkan Gümrükçü, “Önemli çevre sorunları ile karşı karşıya olan ve afet riski bulunan Çiğlimizin sıkıntılarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, benim de üyesi olduğum TMMOB’nin bağlı odaları ile iş birliğimizi geliştiriyoruz. Son olarak, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attık. Sürece olan katkılarından ötürü Sayın Helil İnay Kınay ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çiğlili hemşehrilerimize güvenli ve refah seviyesi yüksek bir kent yaşamı sağlamak adına bilimi referans alarak çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending