Connect with us

Borsa Haberleri

Güney Kore’de Düzenleyiciler Kripto Varlık İşletme Platformlarının Sıkıntılarına Kulak Asmıyor

Güney Koreli düzenleyiciler, kripto varlık endüstrisini düzenlemek maksadıyla borsalara, çalışmaya devam etmeleri için 24 Eylül’e kadar kayıt …

Published

on

Güney Koreli düzenleyiciler, kripto varlık endüstrisini düzenlemek maksadıyla borsalara, çalışmaya devam etmeleri için 24 Eylül’e kadar kayıt süresi verdi. Ancak borsalara göre bu süre son derece kısa.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ülkenin blockchain kuruluşları, bu süreyi altı ay uzatmaya çağırdı. Ancak bu istek göz ardı edilmiş gibi görünüyor.

Ülkedeki mevcut düzenlemeler, küçük çaplı kripto varlık işletme platformlarının gerekli evrakları almasını ve Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almasını zorlaştırıyor. Bu hafta gerçekleştirilen denetlemede bu durum açığa çıktı. Önde gelen 33 kripto varlık işletme platformunun hiçbirinde bankacılık sözleşmesi yoktu. Ayrıca kara para aklama karşıtı bir protokol de uygulamadılar. Yönetim ve güvenlik sorunları da hala çözülmüş değil.

Kore Fintech Derneği ve Halkın Gücü Partisi’nden milletvekili Cho Myung-hee, bugün erken saatlerde bir forum düzenledi ve katılımcıların yukarıda belirtilen nedenlerle sürenin ertelenmesini tartışmaya açtı. Haberlere göre Halkın Gücü Partisi’nden Temsilci Cho Myeong-hee ve Temsilci Chang-Hyun Yoon, raporlama süresinin uzatılmasını ve gayrimenkul ihraçlarından sorumlu olacak özel bir bankacılık sisteminin getirilmesini içeren ilgili yasa tasarılarını zaten önerdiler.

Kore Blockchain İş Geliştirme Derneği’nin Sanal Varlık İş Birliği Başkanı ve aynı zamanda Probit CEO’su Do Hyun-soo, konuyla ilgili şunları söyledi:

“24 Eylül’e kadar gerçek bir isimle kayıt olmak fiziksel olarak imkansız”

Kim Hyung-Joong gibi diğerleri, düzenleyicilerin son tarihi uzatma konusunda esneklik göstermemesi durumunda birçok borsanın kapanmasına yol açabileceğine inanıyor. Ancak yetkililer bu görüşü paylaşmıyor. Hükümet Politikası Koordinasyon Ofisi’ndeki Mali Politika Bölümü başkanı şunları söyledi:

“Yasal gereklilikleri karşılamayan işletmelerin işlerini büyütmeleri durumunda tüketici zararının artacağı endişesini göz ardı edemeyiz”

Finansal Hizmetler Komisyonu, borsaların yaklaşık bir yıl dört ay önce kabul edilen Özel Hüküm Yasası’na uyum sağlayamaması durumunda “ek bir altı ay daha vermenin hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini” iddia etti.

Dolayısıyla, ülkedeki kripto varlık işlem platformları şimdilik kendi kaderlerine bırakılmış görünüyor.

Borsa Haberleri

ABD’nin en büyük kripto varlık işlem platformu Coinbase, ABD’li kullanıcıların maaş çeklerini doğrudan çevrimiçi hesaplarına yatırmalarını sağlayacak yeni bir özellik sunma planını açıkladı

Coinbase, ABD Müşterileri İçin Yeni Özelliğini Duyurdu ABD’nin en büyük kripto varlık işlem platformu Coinbase, ABD’li kullanıcıların maaş …

Published

on

By

Coinbase, ABD Müşterileri İçin Yeni Özelliğini Duyurdu

ABD’nin en büyük kripto varlık işlem platformu Coinbase, ABD’li kullanıcıların maaş çeklerini doğrudan çevrimiçi hesaplarına yatırmalarını sağlayacak yeni bir özellik sunma planını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinbase’in yayınladığı blog gönderisine göre, önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacak olan özelliğin, müşterilerin maaşlarının doğrudan çevrimiçi hesaplarına yatırılmasına olanak sağlayacağını belirtti.

“Müşteriler, maaşlarının herhangi bir yüzdesini Coinbase hesaplarına kripto veya USD olarak yatırabilecek”

Borsa, kullanıcıların maaşlarını fiat para olarak tutabileceklerini veya anında Bitcoin gibi kripto varlıklara sıfır maliyetle aktarabileceklerini vurguladı. Fonlar, kripto ödülü veren Coinbase kartlarında da kullanılabilecek.

Continue Reading

Borsa Haberleri

dYdX, son 24 saat içinde DEX’teki işlem hacmi ile Coinbase’i aştı

dYdX’in İşlem Hacmi Coinbase’i Geçti dYdX, son 24 saat içinde DEX’teki işlem hacmi ile Coinbase’i aştı. Merkeziyetsiz platformun token’ı DYDX …

Published

on

By

dYdX’in İşlem Hacmi Coinbase’i Geçti

dYdX, son 24 saat içinde DEX’teki işlem hacmi ile Coinbase’i aştı. Merkeziyetsiz platformun token’ı DYDX ise son 24 saatte %27 oranında arttı. DYDX ayrıca birkaç saat önce 22,67 dolara ulaşarak yeni bir ATH belirledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

En popüler merkezi olmayan borsalardan biri olan dYdX, 24 saatlik sürede toplam işlem hacmi bakımından ABD’nin en popüler borsalarından Coinbase’i geride bırakmayı başardı.

Ethereum üzerine inşa edilen dYdX, sürekli, marj ve spot ticaretin yanı sıra borç verme ve borçlanmayı destekleyen bir merkeziyetsiz borsadır. Birkaç yıl önce piyasaya sürülmesine rağmen, işlem hacimleri 2021’in ortasından bu yana arttı. CoinGecko verileri, platformun bu yıl Nisan ve Mayıs aylarında yaklaşık 25 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu gösteriyor.

dYdX’in kurucusu ve eski Coinbase çalışanı Antonio Juliano, bu önemli kilometre taşını Twitter hesabında açıkladı.

ATH Belirledi

Bugün DeFi tokenlarının çoğu yükselişe geçti. DYDX de %27’lik artışla 22.67 dolara yükseldi. Bu tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kayıtlara geçti.

dYdx ve diğer DeFi projelerinin ticaret hacmi ve fiyatlarındaki bu ani artışın arkasında ise Çin ile ilgili haberlerin olduğu konuşuluyor. Geçen haftanın sonlarında bildirildiği üzere, dünyanın en kalabalık ülkesi tekrar kripto endüstrisinin peşine düştü ve sınırları içindeki tüm ticaret faaliyetlerini yasakladı.

Huobi -muhtemelen Çin’de en çok kullanılan borsası- yeni Çinli kullanıcıları kabul etmeyi bırakacağını ve hali hazırda olan hesapları da askıya alacağını duyurdu. Bunun ardından yatırımcıların merkeziyetsiz borsalara yöneldiği ifade ediliyor.

Continue Reading

Borsa Haberleri

Kripto varlık borsası Thodex’e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Arnavutluk’ta geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine konulan E.H.’nin tutukluluğu, ev hapsine çevrildi

Arnavutluk’ta Thodex Soruşturmasında Tutuklanan İsme Ev Hapsi Cezası Verildi Kripto varlık borsası Thodex’e yönelik yürütülen soruşturma …

Published

on

By

Arnavutluk’ta Thodex Soruşturmasında Tutuklanan İsme Ev Hapsi Cezası Verildi

Kripto varlık borsası Thodex’e yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Arnavutluk’ta geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine konulan E.H.’nin tutukluluğu, ev hapsine çevrildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Arnavutluk polisinden alınan bilgiye göre kırmızı bültenle aranan Thodex kurucusu firari Faruk Fatih Özer’e yardım ve yataklık ettiği gerekçesi ile geçtiğimiz günlerde tutuklanarak cezaevine konulan Arnavutluk vatandaşı E.H. bugün mahkemeye çıkarıldı. E.H. mahkemede yaptığı savunmasında firari Özer’i tanımadığını ve onunla hiç karşılaşmadığını iddia etti. Mahkeme, E.H.’nin yargılanma sürecinde ev hapsinde kalmasına hükmetti.

Özer’e yardım ve yataklıkla suçlanan kişinin, polisin elinde, “Fatih Özer’in Arnavutluk’a gelmesine yardım eden kişi” olduğuna dair birçok delil bulunduğu öğrenilmesine rağmen cezasının ev hapsine çevrilmesi ve E.H.’nin Arnavutluk Futbol Federasyonu Başkanı Armand Duka’nın yeğeni olması Arnavutluk medyasında geniş yer buldu.

Continue Reading

Trending