Connect with us

Kripto Haberleri

Cardano Kurucusu Hoskinson, Geliştiricileri ADA’nın Yakılmasına Olanak Tanıyacak Bir Uygulama Geliştirmeye Davet Etti

Cardano blokzincirinin arkasındaki şirket olan IOHK’nın kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, ADA’nın arzı hakkındaki eleştirilerine yanıt …

Published

on

Cardano blokzincirinin arkasındaki şirket olan IOHK’nın kurucusu ve CEO’su Charles Hoskinson, ADA’nın arzı hakkındaki eleştirilerine yanıt vermek için Twitter’a gitti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Cardano geliştiricilerine hitap ederek, isterlerse ADA’nın yakılmasına olanak tanıyacak bir uygulama geliştirebileceklerini söyledi.

Proof-of-Burn Protokolü

Bir canlı yayın videosunda Charles, bir Twitter kullanıcısının ADA’nın arzı “çok yüksek” olduğu için Cardano’nun bazı token’ları yakması gerektiğini söylediğini belirtti.

Hoskinson, Cardano topluluğunun Cardano’nun bu tür dostça olmayan önerilerle başa çıkma kabiliyetini göstermesinin zamanının geldiğini söyleyerek, kripto varlıklarını geri çekilemeyecekleri veya başka bir şekilde harcanamayacakları bir adrese göndererek imha etmelerine izin veren “Proof of Burn” mekanizmasını açıklayan bir makaleden bahsetti.

Videoda bilgisayarının ekranını paylaştı ve IOHK ve Cardano topluluğundan birkaç kriptografi uzmanı tarafından yazılan bir makaleyi gösterdi.

Charles’a göre, bu makale Proof-of-Burn protokolünün resmileştirilmiş halidir ve bu mekanizmanın sürecini şu şekilde tanımlar: 1) kripto paraların gönderildiği ve böylece imha edildiği harcanamaz bir kripto para birimi adresi oluşturmak; 2) bu adresin gerçekten harcanamaz olduğunu kontrol eden bir mekanizma.

Hoskinson, Geliştiricilerin Bir Proof-of-Burn ADA Uygulaması Yapmasını Öneriyor

IOHK kurucusu, şu anda Cardano‘da uygulama yapmayı öğrenen geliştiricilerin ADA için bir Proof-of-Burn uygulaması oluşturmasının iyi olacağını söyledi.

Bu durumda, Hoskinson, ne zaman biri ADA’yı yakma zamanının geldiğini konuşmaya başlasa, onlara varlıklarının yok edilmesi için harcanamaz ADA adresini göndereceğini ve önce bir miktar ADA yakarak katkıda bulunmayı teklif edeceğini belirtti.

Hoskinson, kendisinin ve ekibinin bunu kendilerinin yapabileceğini, ancak Alonzo güncellemesi yaklaşırken zamanlarının olmadığını söyledi. Bu yüzden Cardano topluluğundaki diğer geliştirici ekiplerine böyle bir uygulama oluşturmalarını önerdi.

Kripto Haberleri

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün piyasalarla beraber Bitcoin‘i (BTC) de düşürecek bir büyük çöküş bekliyor

Rich Dad Poor Dad Yazarı Kiyosaki, Dünya Tarihindeki En Büyük Çöküşün Yaklaştığını Söyledi Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün …

Published

on

By

Rich Dad Poor Dad Yazarı Kiyosaki, Dünya Tarihindeki En Büyük Çöküşün Yaklaştığını Söyledi

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün piyasalarla beraber Bitcoin’i (BTC) de düşürecek bir büyük çöküş bekliyor. Ona göre yaklaşan bu kriz yatırımcılara “zengin olmak için en iyi ortamı” sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kitco News’te yayınlanan yeni bir röportajda, geniş çapta tanınan yazar, finansal piyasaların geleceğine ilişkin görüşlerini açıklıyor. Kiyosaki, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler tarafından biriken devasa miktardaki borcun, altın, gümüş gibi sabit varlıklarda bile eşi benzeri görülmemiş bir piyasa çöküşünü tetikleyeceğine inanıyor. Ona göre Bitcoin de bundan kaçamayacak.

“Bu, dünya tarihinin en büyük kazası olacak. Hiç bu kadar borç biriktirmemiştik. Borç, hepsinin en büyük sorunudur, ancak buna ‘M2’ para arzı denir ve borç-GSYİH oranı gözden uzaktır. Bu yüzden aşağı indiğinde [ve] onunla birlikte her şeyi alt üst ettiğinde, o zaman daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin satın alacağım.”

Kiyosaki, öngörüsü gerçekleşirse, uzun vadede gerilemenin istekli ve yatırım yapabilenlere birçok avantaj sunacağını söyledi:

“Piyasalar çöktüğünde, zengin olmanın en iyi zamanı. Bu yüzden, daha iyi stoklar mevcut olacağı için çöküşten ötürü çok heyecanlanıyorum… Ne yazık ki, büyük bir toplumsal huzursuzluk olacak. Daha çok endişelendiğim şey bu çünkü yeniden yatırım yapmadık. [Federal Rezerv] ve Hazine, işçi sınıfına değil, yalnızca yatırımcı sınıfına yatırım yaptı.”

Continue Reading

Kripto Haberleri

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğinin resmen başladığını duyurdu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

El Salvador, Volkanik Enerji ile Bitcoin Madenciliğine Resmen Başladı El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile …

Published

on

By

El Salvador, Volkanik Enerji ile Bitcoin Madenciliğine Resmen Başladı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğinin resmen başladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Başkan Bukele bugün, ülkenin volkanik enerji ile Bitcoin madenciği serüveni hakkındaki son gelişmeleri Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Bukele madenciliğin resmen başladığını ancak test ve kurumların devam ettiğini söyledi.

Bukele geçtiğimiz günlerde de devlete ait bir jeotermal elektrik şirketi LaGeo’dan görüntüler paylaşmıştı. Görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Bilindiği gibi El Salvador geçtiğimiz Haziran ayında Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Bukele ayrıca ülkenin volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğini yapacağını da söylemişti. Ülke geçtiğimiz ay doların yanında Bitcoin’i de yasal bir para birimi olarak kullanmaya başladı.

Continue Reading

Kripto Haberleri

2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT dünyasına adımını attı

Popüler Rock Grubu Evanescence, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü 2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT …

Published

on

By

Popüler Rock Grubu Evanescence, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT dünyasına adımını attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler grup, Echoes From The Void isimli NFT koleksiyonunu tanıtmak için Incendium ve Sweet ile ortaklık kurdu. Dijital koleksiyon, grubun grafik antoloji serisi Echoes From The Void’den ilham aldı ve 29 Eylül’de Sweet pazar yerinde satışa sunuldu.

Echoes From The Void, Incendium tarafından OPUS kitap serisinin bir parçası olarak yayınlandı ve ilk baskısında tükendi. Evanescence’in fantastik grafik antoloji serisinin ilk sayısıydı. Koleksiyon, her ikisi de grubun 2021 albümü The Bitter Truth’da yer alan “Better Without You” ve “Wasted On You” şarkılarına dayanan iki hikaye içeriyor.

Bu iş birliği kapsamında 3 farklı koleksiyon ürünü yer alıyor. Bu ürünler arasında koleksiyon kartı, sanal bir hatıra parası ve 3D bir heykel bulunuyor.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Amy Lee, şu ifadeleri kullandı:

“Echoes From The Void’in sanatının ve hikayelerinin dijital alana dönüşmesini görmek muhteşemdi. Dijital koleksiyon dünyasına dalmak, yaratmayı sevdiğimiz karakterlere ve hikayelere yeni bir boyut eklememize izin veriyor. Echoes From The Void’in geri kalanı ortaya çıkarken daha ne yapabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.”

Continue Reading

Trending