Connect with us

Gündem

Başkan Kızılboğa çalışmalarında vites arttırdı

İYİ Parti Bingöl İlçe Başkanı Hasan Kızılboğa, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde hız kesmiyor. Geçtiğimiz gün Yedisu ilçesini ziyaret eden …

Published

on

İYİ Parti Bingöl İlçe Başkanı Hasan Kızılboğa, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde hız kesmiyor.
Geçtiğimiz gün Yedisu ilçesini ziyaret eden Başkan Kızılboğa’nın bu kez durağı Yaylada ve Kiğı ilçeleri oldu. İYİ Parti Bingöl İlçe Başkanı Hasan Kızılboğa, ilçelerde yaşanan sorunları dinleyerek bölgedeki vatandaşlarla karşılıklı fikir alışverişlerinde bulundu.
Yayladere ilçesinde Millet İttifakı belediye başkanını ziyaret ederek istişarelerde bulunduklarını belirten İYİ Partili Kızılboğa, ziyaretin ardından esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Daha sonra Kiğı ilçesine geçen Kızılboğa, burada da halkın dertlerine kulak vererek esnafın problemleri noktasında neler yapılabileceğini konuştu.
“GEÇİM SIKINTISI BUNALTICI BİR HALE GELMİŞ VAZİYETTE”
Ziyaretlerde yaptığı gözlem ve aldığı notların ardından açıklama yapan İYİ Partili Kızılboğa, “Ülkenin ne sorunu varsa kentimizde, ilçelerimizde de aynı sorunlar küçük ya da büyük ölçüde var. Ancak sorunsuz, şikâyetsiz hiçbir vatandaşımız ne yazık ki yok. Özellikle ekonomik krizin getirdiği ağırlık ve pandemi yükü ile kaderine terk edilen, göstermelik yardımlarla yalnız bırakılan esnaf oldukça zor durumda. Keza vatandaşlarımız da işsizlik yüzünden muzdarip. Gençler çaresiz ve umutsuz. Çaldıkları her kapıdan elleri boş dönüyor. Haliyle geçim sıkıntısı daha da bunaltıcı bir hale gelmiş vaziyette.” dedi.
“SORUNLAR BİTMİYOR, NEREDEN TUTARSANIZ ELDE KALIYOR”
Ekonomik ve sosyal problemlerin yanı sıra bir de yerleşim yerlerinin fiziki sorunları var. Yollar bu ilçelerimiz için tıpkı diğer bölgelerde olduğu gibi büyük bir problem, ulaşım imkânları kısıtlı. Su konusunda problem var. Kuraklığın da etkisiyle su sıkıntısı daha da artmış durumda. Kısacası nereden tutarsanız elde kalıyor. Yanlış yönetim, yanlış politikalar vatandaşın hayatına doğrudan ancak kötü anlamda etki ediyor. Bu vaziyet tersine dönmeli. Biz İYİ Parti kadroları olarak bu kötü gidişata dur demeye ve bu gidişatı değiştirmeye talibiz. İnşallah yapılacak ilk seçimde de biz Bingöl’e partimiz ise tüm Türkiye’ye İYİ gelecektir” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

CHP’li Halıcı Unutulan Duble Yolları Hatırlattı – İnternet Haber

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu …

Published

on

By

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu.
Isparta Antalya Dereboğazı Duble yol tartışmaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Suat Seyhan Sümengen tarafından yolda yapılacak çalışmalar için bakanlık ve genel müdürlükten gelecek talimatın beklendiği ifade edildi. CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ise toplantıda yapılan bu açıklamaya tepki gösterdi. CHP’li Halıcı şunları söyledi:
“GÖRDÜĞÜMÜZ TEK ŞEY, SAMİMİ DEĞİLLER”
“Bizim bu toplantıda gördüğümüz tek şey samimiyetsizlik, samimi değiller. Bu yolun ve hatta Konya Yolunu da ekleyebiliriz. Bu yolların bitirilmesi konusunda iktidar partisinin samimi olmadığını görüyoruz. Bu sizin planınızın, programınızın içinde yok mu? Bu yolları bitirmek üzere belirli tarihte ve belirli hedefte siz almadınız mı?”
“ZAMANINDA BİTSEYDİ İNSANLAR HALA HAYATTAYDI”
“Yıllardır seçimden önce bu yol bitmek üzere ancak bir türlü bitmedi. AKP geldi, gidiyor. Isparta’nın yolları bitmedi. Tanıdığımız insanları kaybettik bu yollarda. Zamanında bitseydi o insanlar hala hayattaydı.”
“BEKLENEN TALİMAT BİR AN ÖNCE VERİLSİN”
“Bu yollarla hem Doğuya açılan kapınız var hem de diğer taraftan Akdeniz’in en büyük ili Antalya ile olan ilişkilerimizin turizm, ekonomi, sosyal alanda geliştirilmesi var. Kamu yetkilileri tarafından talimat beklendiği söyleniyor. O zaman bu talimat bir an önce milletvekilleri ya da bakan tarafından verilsin. Artık iktidarının son günlerini yaşayan bir siyasi partinin, bari giderken güzel anılmak adına bu yolu bitirmesini bekliyoruz. Bitmezse o iş de bize düşecek gibi gözüküyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muhtarlar günü Urla’da törenle kutlandı – İnternet Haber

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam …

Published

on

By

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca başta olmak üzere idare amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende muhtarlar günü kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Yerel demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayan hem devleti hem de halkı temsil eden muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutlayan Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç Urla için özveriyle çalışan muhtarlara teşekkür etti.

Tören programının ardından Urla’da görev yapan muhtarlara İskele Urit Restoran’da yemek düzenlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Çiğli’de “Sağlıklı Kentleşme” Protokolü İmzalandı – İnternet Haber

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek …

Published

on

By

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek amacıyla Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı E. Helil İnay Kınay arasında imzalanan protokol kapsamında insan ve çevre sağlığını gözeten bir strateji ile gerekli olan çevre mühendisliği hizmetlerinin; ilgili mevzuata, bilimsel teknik esaslara, mesleki ve teknik kurallara, kent kültürü ve kimliği ile kentin ana planlarına uygun olarak gerçekleşebilmesi için iş birliği yapılması hedefleniyor. Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, imzalanan protokol çerçevesinde Çiğli Belediyesi tarafından yürütülen “Çiğli İklim Eylem Planı” sürecine de paydaş olarak katkı sağlayacak.

Başkan Gümrükçü: “Birlikte çözüm üreteceğiz”

İmza töreninde konuşan Başkan Gümrükçü, “Önemli çevre sorunları ile karşı karşıya olan ve afet riski bulunan Çiğlimizin sıkıntılarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, benim de üyesi olduğum TMMOB’nin bağlı odaları ile iş birliğimizi geliştiriyoruz. Son olarak, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attık. Sürece olan katkılarından ötürü Sayın Helil İnay Kınay ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çiğlili hemşehrilerimize güvenli ve refah seviyesi yüksek bir kent yaşamı sağlamak adına bilimi referans alarak çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending