Connect with us

Kripto Haberleri

Araştırmaya Göre Büyük Şirketlerdeki Yöneticiler, Kripto Varlıkları Gelecekteki Para Sisteminin Önemli Bir Parçası Olarak Görüyor

Yapılan araştırmaya göre büyük şirketlerdeki çoğu yönetici, dijital varlıkların gelecekteki para sisteminin önemli bir parçası olacağını …

Published

on

Yapılan araştırmaya göre büyük şirketlerdeki çoğu yönetici, dijital varlıkların gelecekteki para sisteminin önemli bir parçası olacağını öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma finans kurumlarındaki üst düzey yöneticilerin %73’ünün, sanal para birimlerini ve blok zinciri teknolojisini benimsememeleri durumunda şirketlerinin gelişme açısından geri kalacağından korktuğunu ortaya koydu. Yöneticilerin %76’sı dijital varlıkların önümüzdeki 5 ila 10 yıl içerisinde fiat paranın yerini alacağına inanıyor.

Kripto, Fiziksel Parayı Değiştirebilir

Çok uluslu profesyonel hizmet sağlayıcı bir şirket olan Deloitte, ABD, Birleşik Krallık, Çin, Hong Kong, Almanya, Brezilya, Japonya, Singapur, Güney Afrika ve BAE’de bulunan 1000’den fazla banka lideri ve finans kurumu yöneticisi arasında bir anket gerçekleştirdi. Anketin amacı üst düzey yöneticilerin gelecekle kripto varlıkları iç içe görüp görmediklerini öğrenmekti.

Ankete katılanların çoğunluğu, %80 ile dijital varlıkların önümüzdeki iki yıl içinde finans sektöründe önemli bir rol oynayacağını söyledi. Yöneticilerin %73’ü, kuruluşların geleceğin endüstrisinde rekabetçi olmak istiyorsa blockchain teknolojisinin benimsenmesi gerektiğine inanıyor.

Katılımcıların %76’sı, sanal varlıkların önümüzdeki 5 ila 10 yıl içinde itibari para birimlerinin yerini alacağını savunarak daha da ileri gitti. Hatta fiziksel paranın sonunun yakın olduğunu bile düşündüklerini söyledi.

Deloitte’de blockchain ve dijital varlık lideri olan Linda Pawczuk, anket sonuçlarıyla ilgili şunları söyledi:

“Geçtiğimiz yıl, küresel finansal ekosistemin dijital varlıklar tarafından desteklenen yeni iş modelleri hakkında nasıl düşündüğü ve bunun finansal altyapıda nasıl anlamlı bir rol oynadığı konusunda önemli bir değişiklik gördük”

Pawczuk, bankacılığın temelinin “temelde ömrünü doldurduğunu” ve finans yöneticilerinin ekonomik büyüme yaratmak için alternatif yollar bulması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Ankete katılanların %43’ü, kurumlarının ödeme seçeneği olarak kripto paraları benimsemesi gerektiğini düşünüyor. Yaşlı yöneticilerde ise bu rakam %63 ile daha da yüksek.

Ankete katılan her altı kişiden birine göre de düzenleyiciler, dijital varlıkların kabulünün önündeki en büyük engel olarak görülüyor.

Kripto Haberleri

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün piyasalarla beraber Bitcoin‘i (BTC) de düşürecek bir büyük çöküş bekliyor

Rich Dad Poor Dad Yazarı Kiyosaki, Dünya Tarihindeki En Büyük Çöküşün Yaklaştığını Söyledi Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün …

Published

on

By

Rich Dad Poor Dad Yazarı Kiyosaki, Dünya Tarihindeki En Büyük Çöküşün Yaklaştığını Söyledi

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün piyasalarla beraber Bitcoin’i (BTC) de düşürecek bir büyük çöküş bekliyor. Ona göre yaklaşan bu kriz yatırımcılara “zengin olmak için en iyi ortamı” sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kitco News’te yayınlanan yeni bir röportajda, geniş çapta tanınan yazar, finansal piyasaların geleceğine ilişkin görüşlerini açıklıyor. Kiyosaki, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler tarafından biriken devasa miktardaki borcun, altın, gümüş gibi sabit varlıklarda bile eşi benzeri görülmemiş bir piyasa çöküşünü tetikleyeceğine inanıyor. Ona göre Bitcoin de bundan kaçamayacak.

“Bu, dünya tarihinin en büyük kazası olacak. Hiç bu kadar borç biriktirmemiştik. Borç, hepsinin en büyük sorunudur, ancak buna ‘M2’ para arzı denir ve borç-GSYİH oranı gözden uzaktır. Bu yüzden aşağı indiğinde [ve] onunla birlikte her şeyi alt üst ettiğinde, o zaman daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin satın alacağım.”

Kiyosaki, öngörüsü gerçekleşirse, uzun vadede gerilemenin istekli ve yatırım yapabilenlere birçok avantaj sunacağını söyledi:

“Piyasalar çöktüğünde, zengin olmanın en iyi zamanı. Bu yüzden, daha iyi stoklar mevcut olacağı için çöküşten ötürü çok heyecanlanıyorum… Ne yazık ki, büyük bir toplumsal huzursuzluk olacak. Daha çok endişelendiğim şey bu çünkü yeniden yatırım yapmadık. [Federal Rezerv] ve Hazine, işçi sınıfına değil, yalnızca yatırımcı sınıfına yatırım yaptı.”

Continue Reading

Kripto Haberleri

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğinin resmen başladığını duyurdu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

El Salvador, Volkanik Enerji ile Bitcoin Madenciliğine Resmen Başladı El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile …

Published

on

By

El Salvador, Volkanik Enerji ile Bitcoin Madenciliğine Resmen Başladı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğinin resmen başladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Başkan Bukele bugün, ülkenin volkanik enerji ile Bitcoin madenciği serüveni hakkındaki son gelişmeleri Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Bukele madenciliğin resmen başladığını ancak test ve kurumların devam ettiğini söyledi.

Bukele geçtiğimiz günlerde de devlete ait bir jeotermal elektrik şirketi LaGeo’dan görüntüler paylaşmıştı. Görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Bilindiği gibi El Salvador geçtiğimiz Haziran ayında Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Bukele ayrıca ülkenin volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğini yapacağını da söylemişti. Ülke geçtiğimiz ay doların yanında Bitcoin’i de yasal bir para birimi olarak kullanmaya başladı.

Continue Reading

Kripto Haberleri

2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT dünyasına adımını attı

Popüler Rock Grubu Evanescence, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü 2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT …

Published

on

By

Popüler Rock Grubu Evanescence, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT dünyasına adımını attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler grup, Echoes From The Void isimli NFT koleksiyonunu tanıtmak için Incendium ve Sweet ile ortaklık kurdu. Dijital koleksiyon, grubun grafik antoloji serisi Echoes From The Void’den ilham aldı ve 29 Eylül’de Sweet pazar yerinde satışa sunuldu.

Echoes From The Void, Incendium tarafından OPUS kitap serisinin bir parçası olarak yayınlandı ve ilk baskısında tükendi. Evanescence’in fantastik grafik antoloji serisinin ilk sayısıydı. Koleksiyon, her ikisi de grubun 2021 albümü The Bitter Truth’da yer alan “Better Without You” ve “Wasted On You” şarkılarına dayanan iki hikaye içeriyor.

Bu iş birliği kapsamında 3 farklı koleksiyon ürünü yer alıyor. Bu ürünler arasında koleksiyon kartı, sanal bir hatıra parası ve 3D bir heykel bulunuyor.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Amy Lee, şu ifadeleri kullandı:

“Echoes From The Void’in sanatının ve hikayelerinin dijital alana dönüşmesini görmek muhteşemdi. Dijital koleksiyon dünyasına dalmak, yaratmayı sevdiğimiz karakterlere ve hikayelere yeni bir boyut eklememize izin veriyor. Echoes From The Void’in geri kalanı ortaya çıkarken daha ne yapabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.”

Continue Reading

Trending