Connect with us

Gündem

Adana’da CHP’li gençlerden üreticiye destek

CHP Adana Gençlik Kolları hayata geçirdikleri sosyal projeler ile halkın sevgisini toplamaya devam ediyor. CHP’li gençler son olarak hayata …

Published

on

CHP Adana Gençlik Kolları hayata geçirdikleri sosyal projeler ile halkın sevgisini toplamaya devam ediyor. CHP’li gençler son olarak hayata geçirdikleri proje ile çiftçinin de yüzünü güldürmeyi başardı.
CHP Adana Gençlik Kolları Başkanı Mete Çelebi, Adana’da karpuz hasadına katıldıklarını ve çiftçilere yardım ettiklerini söyledi. Ürünlerin satılması için ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan ricada bulunduklarını belirten başkan CHP’li Çelebi, hasadı yapılan karpuzlardan 100 ton karpuzu belediyenin aldığını ve bu karpuzların halka dağıtıldığını da sözlerine ekledi.
100 TON KARPUZ HALKA DAĞITILDI
Başkan Çelebi, “Bu yıl çiftçimizin hem pandemi hem de mevcut ekonomik nedenlerden dolayı ürünleri tarlada kaldı. Ürünler satılmak istense de tarladaki fiyat ile markete yansıyan fiyat arasında büyük bir makas oluştu. Biz de bu sene CHP Gençlik Örgütleri olarak Adana’da birçok ilçemizde tarladaki hasada yardımcı olarak karpuz topladık ama tabi biz bu karpuzu gençlik kolları olarak mali tablomuz olmaması nedeniyle satın alamıyoruz. Bu yüzden Büyükşehir’den ricada bulunduk. “Biz topladık. Siz belediye olarak satın alıp bunu değerlendirebilir misiniz?” diye sorduk. Başkan Karalar ise bu ricamızı kabul ederek 100 ton karpuz satın alarak büyükşehir belediyesinin derman ekibi ile ürünleri halka dağıttı. Destek noktasında Adana’daki tüm belediyelerimiz dilediğimiz şeyleri bize sağlıyor.” dedi.
“DİJİTAL TEMİZLİK YAPARAK KARBON SALINIMININ ÖNÜNE GEÇTİK”
Göreve geldiklerinde hayata geçirdikleri bir diğer projenin ise dijital temizlik olduğunu belirten CHP’li Çelebi, “Biz göreve geldiğimizde ‘temizlik haftasına’ denk geldiği için bir dijital temizlik kampanyası başlattık. Dijital temizlik denen şey, dijital ağda bulunan Mail, SMS, Whatsapp ve diğer uygulamalar gibi tüm sosyal medya uygulamalarını içeriyor. Bunların hepsi bir ağ içerisinde depolanıyor ve depolanan veriler siz silmediğiniz sürece orada kalıyor. Ayrıca baz istasyonunda kullanılan enerji ile karbon salınımı sağlanıyor. Bu karbon salınımı da dünyada hava kirliliğine yol açıyor. Biz bunun farkındalığını yaratmak için tüm dijital ağlardaki fazla verileri silmeyi hedefledik. Bu noktada çok da başarılı olduk. Birçok arkadaşımız, bunu yaş grubumuzda dahi bilmeyen arkadaşlarımız kullandıkları telefon, bilgisayar ya da herhangi bir aygıttaki rahatlamayı dijital temizliği yaptıktan sonra gördüler. Ayrıca gözle göremediğimiz karbon salınımının azaltılmasına katkı sağladıkları için gerçekten mutlu olduklarını dile getirdiler” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

CHP’li Halıcı Unutulan Duble Yolları Hatırlattı – İnternet Haber

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu …

Published

on

By

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu.
Isparta Antalya Dereboğazı Duble yol tartışmaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Suat Seyhan Sümengen tarafından yolda yapılacak çalışmalar için bakanlık ve genel müdürlükten gelecek talimatın beklendiği ifade edildi. CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ise toplantıda yapılan bu açıklamaya tepki gösterdi. CHP’li Halıcı şunları söyledi:
“GÖRDÜĞÜMÜZ TEK ŞEY, SAMİMİ DEĞİLLER”
“Bizim bu toplantıda gördüğümüz tek şey samimiyetsizlik, samimi değiller. Bu yolun ve hatta Konya Yolunu da ekleyebiliriz. Bu yolların bitirilmesi konusunda iktidar partisinin samimi olmadığını görüyoruz. Bu sizin planınızın, programınızın içinde yok mu? Bu yolları bitirmek üzere belirli tarihte ve belirli hedefte siz almadınız mı?”
“ZAMANINDA BİTSEYDİ İNSANLAR HALA HAYATTAYDI”
“Yıllardır seçimden önce bu yol bitmek üzere ancak bir türlü bitmedi. AKP geldi, gidiyor. Isparta’nın yolları bitmedi. Tanıdığımız insanları kaybettik bu yollarda. Zamanında bitseydi o insanlar hala hayattaydı.”
“BEKLENEN TALİMAT BİR AN ÖNCE VERİLSİN”
“Bu yollarla hem Doğuya açılan kapınız var hem de diğer taraftan Akdeniz’in en büyük ili Antalya ile olan ilişkilerimizin turizm, ekonomi, sosyal alanda geliştirilmesi var. Kamu yetkilileri tarafından talimat beklendiği söyleniyor. O zaman bu talimat bir an önce milletvekilleri ya da bakan tarafından verilsin. Artık iktidarının son günlerini yaşayan bir siyasi partinin, bari giderken güzel anılmak adına bu yolu bitirmesini bekliyoruz. Bitmezse o iş de bize düşecek gibi gözüküyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muhtarlar günü Urla’da törenle kutlandı – İnternet Haber

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam …

Published

on

By

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca başta olmak üzere idare amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende muhtarlar günü kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Yerel demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayan hem devleti hem de halkı temsil eden muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutlayan Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç Urla için özveriyle çalışan muhtarlara teşekkür etti.

Tören programının ardından Urla’da görev yapan muhtarlara İskele Urit Restoran’da yemek düzenlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Çiğli’de “Sağlıklı Kentleşme” Protokolü İmzalandı – İnternet Haber

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek …

Published

on

By

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek amacıyla Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı E. Helil İnay Kınay arasında imzalanan protokol kapsamında insan ve çevre sağlığını gözeten bir strateji ile gerekli olan çevre mühendisliği hizmetlerinin; ilgili mevzuata, bilimsel teknik esaslara, mesleki ve teknik kurallara, kent kültürü ve kimliği ile kentin ana planlarına uygun olarak gerçekleşebilmesi için iş birliği yapılması hedefleniyor. Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, imzalanan protokol çerçevesinde Çiğli Belediyesi tarafından yürütülen “Çiğli İklim Eylem Planı” sürecine de paydaş olarak katkı sağlayacak.

Başkan Gümrükçü: “Birlikte çözüm üreteceğiz”

İmza töreninde konuşan Başkan Gümrükçü, “Önemli çevre sorunları ile karşı karşıya olan ve afet riski bulunan Çiğlimizin sıkıntılarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, benim de üyesi olduğum TMMOB’nin bağlı odaları ile iş birliğimizi geliştiriyoruz. Son olarak, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attık. Sürece olan katkılarından ötürü Sayın Helil İnay Kınay ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çiğlili hemşehrilerimize güvenli ve refah seviyesi yüksek bir kent yaşamı sağlamak adına bilimi referans alarak çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending