Connect with us

Magazin Haberleri

Evim olmadığı için Zeki Müren’in evinde kaldım!

Özgür Aras ve Aykut Gürel’le birlikte uzun bir aradan sonra yeni projenizle müzikseverlere seslendiniz anlatımısınız… ‘Bir melek geldi yanıma …

Published

on

Özgür Aras ve Aykut Gürel’le birlikte uzun bir aradan sonra yeni projenizle müzikseverlere seslendiniz anlatımısınız…
‘Bir melek geldi yanıma… 12:30 yemeğe oturduk.1:30’da şarkı yapmaya geldik. Sezen Aksu’yu aradık. İki meleğim Özgür Aras ve Sezen Aksu sayesinde iki saat içinde şarkıyı çıkarmaya karar verdik. Aklımda fikrimde yokken bir anda projenin içinde kendimi buldum. Ertesi gün Aykut Gürel’le şarkının aranjesi yapıldı okudum. Bende anlayamadım.

-Bir küslükten dolayı mı bu kadar ara verdiniz müziğe?
’80’li yıllarda çok güzel dönemler geçirdim. Çok güzel işler yaparak güzel imzalar attım. Ondan sonra pop müzik patlaması ile birlikte gazinoların kapanmasıyla birlikte sıkıntıları başladı. Kendi kendime kırıldım küstüm. Aslında kimsenin umurunda değildi. Uzaklaştım sahnelerden. Yine güzel mekanlardan gelen teklifleri arada değerlendirdim. Ama bu işe küsülmez bence bunu anladım bu süreçte.

-80’li yıllarda Zeki Müren kadrosunda sahnelere adım atmışsınız… Onun gibi bir usta ile aynı sahnede olmak sizin için bir avantajlı değil mi?
‘Aynı sahnede olmak ve bana ayrıca destekleri oldu sayın hocamın. İlk sahneye uvertür olarak çıkıyordum sahnelerde. Sonra gece kulübünde çıkardım sayın paşam oraya gelir beni dinlerdi Ankara’da… Ondan sonra İstanbul’u arıyor bu arada fena bir kız var bunu gelin alın diyor benim için. Hatta Ankara’dan İstanbul’a geldiğimde evim yoktu. Zeki Paşanın evinde kaldım. İnsanlarla tanıştırdı. Bana bir yol açtı. Çok şanslıydım.

-Zeki Paşa yakından tanıyan birisi olarak nasıl biriydi…
‘Paşamız Türkiye’ye gelmiş en büyük değerdir bu asla tartışılmaz…Son zamanlarda bazıları çirkin konuşmalar yapıyorlar. Kendileri bence çok çirkin kalpli. Ben paşanın çok desteğini gördüm. Benim programıma gelirdi bir tane okur musunuz derdim ‘Git başımdan derdi’.. Onun tarzını biliyordum name yapacağım şarkı okurdum. Sonra sahneye çıkar şarkı okurdu. Zeki Müren önemli ve değerliydi.

-Unutamadığınız bir anınız var mı paşa ile?
‘Beni koluna takar küçük gazinoları birlikte gezerdik. Allah rahmet eylesin bir sanatçı kimse beni tanımıyor o dönem… O sahnedeki sanatçı beni sahneye alması için Zeki Paşa haber yolladı. O beyefendi beni sahneye almadı. Zeki beyde gazino patronunu çağırdı. Benim bir daha buraya gelmemi istiyorsanız bu beyefendi bir daha bu arada çıkmayacak dedi. O gün işine son verdiler o beyefendinin. Allah rahmet eylesin o beyefendiye de.

-Zor zamanlar geçirdiniz…
‘Çok zor zamanlar geçirdim. Benim iki tane oğlum var 10 senelik annemin hastalık süreci vardı. Sahneler bitmişti. Çok zorlandım. Hayat bana zor şeyler yaşattı. Ama hep böyle bir daha güçlü ayakta kaldım. Hayat zaten aynı standartta giderseniz hayatın tadına varamazsınız ki… ben genel olarak çok mutlu insanım. Çok zorluklar atlattık. Hırsa girersen daha çıkmaza girer insan. Hayat inişli-çıkışlı.

-Bu zor zamanlarınız da sizin yanınızda kimler vardı?
‘benim yanımda kimse yoktu çünkü hiç kimse hiç birşeyimi bilmiyordu. Ben biraz kuyruğu dik biriyim. Sıkıntılarımın olduğu bir gün dostumla yemeğe çıktık. Ben şıkır şıkır giyindim. O da yahu dedi senin sıkıntılı olduğuna kim inanır. Hayatın getirdikleri içinde bir sürü destek olanlar oldu. Sibel Can benim canım. Bu şarkı projesinde de bana kıyafet yolladı. Aksesuarlar yollamış. O benim canım. Onunla paylaştığım çok şey var. Sibel’le yaşadıklarım herhalde sorsanız o da o günlere dönmek ister. O eğlenceli sahnelere imza attık. Çok yıllar rahmetli Huysuz Virjin ben ve Sibel Can birlikte çalıştık. Türkiye’de ben gece kulüplerinde imzamı atmış bir isimdim ben bunu bilmiyorum ben sadece işimi iyi yapmış biri olarak biliyorum kendimi. Ben iyi şarkıcıyım. Starlığın farkında değildim.

-Öz eleştiri yapıyor musunuz… Adımlarınızı yanlış attığınız için…
‘Hayatta keşkeler olur tabii ki. Şöhretin bedeli var. Yanlış konuşmak istemiyorum. Sadece sahneden para kazanılarak bizim dönemimizden bahsediyorum. Şu anda sanatçılar çok büyük paralar kazanıyorlar. Bizim dönemimizde sadece sahneden para kazanarak servet sahibi olmanız mümkün değil…O yıllarda bir sanatçının arkasında muhakkak zengin bir sevgilisi olurdu. Destekleyici. Benim öyle bir hayatım olmadı. Arkamda güç yoktu. Bizim kazandığımız paralarla servet sahibi olunmazdı. Ben güzel yaşadım. Kimseden talep etmedim. Etseydim bana yetişecek dostlarım vardı. Hayatımda unutamadığım bir şey. 25 yaşında oğlum lenfoma geçirdi. Bunu duyurmadığım halde duymak isteyen duyuyor ve yanında oluyor. O dönemde beni arkadaşı aradı maddi manevi yanındayım dedi bu da Özgür Aras’tı. O benim meleğim. Sezen hanımda yıllardır benim onda kredim vardır. Şarkılarımın hepsini okuyabilirsin dedi. Sezen Aksu hayranıyımdır. Pamuklara sarmak istiyorum onu.

-Genç şarkıcıları nasıl buluyorsunuz?
‘Var güzel sesler. Hadise’yi severim. Evimin içinde kızım gibi görüyorum.

-Sizce müzikte bir yozlaşma söz konusu mu ?
‘Var evet. Müzisyenlerle fenomenler arasında bir fark kalmadı. Fenomenlerde müzisyen oldu. Müzik ödülü alıyor inanamıyorum. Bunları algılayamıyorum. Şarkıcılık çok kutsal bir meslek benim gözümde. Sahneye çıktığım zaman başka bir dünyaya geçiş yapıyorum. Lay lay lom hopp paraları kazanıyorlar… Bu değil…

-İlk zamanlarınızda menajer Hasan Bora’ya İbrahim Tatlıses’in baskısı olduğu ve sahneye çıkmamanız için köstek olduğu yazılmıştı… Yıllar geçti bu olaya ne diyeceksiniz?
‘Sade veto etmedi. Maalesef sözleşmelerim Hasan Bora’daydı ve iki yıl sahneye çıkamadım. Yasaklandım. Nedenini bilmiyorum. Allah diyorum. İbrahim Tatlıses’le sorunum yok. Oldu ve geçti.

-13 tane sinema filminiz var… Oyunculuğa da ger dönecek misiniz?
‘İstiyorum geri dönmeyi. Güzel dizide anne, mafya kadını canlandırabilirim. Bu işte yorulmayı seviyorum.

-Parayı seviyor musunuz?
‘Çok para gelsin ama döver gibi de harcamak isterim. Para araçtır. Ben onu biriktirmeyim. Etrafımdakiler yararlansın isterim. Benim hiçbir zaman bankada 1 milyon dolarım olmayacak.

-Yeni single projeniz “Yazık” için gelen yorumlar nasıl?

Beni çok mutlu ediyor. Sosyal medya dan gelen yorumları okuyorum o kadar güzel şeyler yazıyorlar ki. İşin ustaları övgü dolu şeyler söyleyince gözlerim doluyor. Keyiflini çıkarıyorum kısaca.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Magazin Haberleri

Naz Elmas Diyarbakır’a, Diyarbakırlılar Naz Elmas’a hayran kaldı – İnternet Haber

Ahmet Güneştekin sergisi için Diyarbakır’a giden Naz Elmas, Diyarbakır halkının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Başarılı oyuncu, şehir turu …

Published

on

By

Ahmet Güneştekin sergisi için Diyarbakır’a giden Naz Elmas, Diyarbakır halkının yoğun ilgisiyle karşılaştı. Başarılı oyuncu, şehir turu sırasında kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen küçük hayranlarını kırmadı, bol bol fotoğraf çektirdi.

Kültür sanat alanında dijital yayınlar içinde önemli bir yere sahip olan Artful Living’i sunan güzel oyuncu Naz Elmas, Ahmet Güneştekin’in eserlerinin sergilendiği Keçi Burnu’ndaki Hafıza Odası’nın açılışı için Diyarbakır’a gitti.

Diyarbakır’da sergilenen “Kayıp Alfabe”, “Analar Duvarı”, “Yoktunuz”, “Hafıza Tepesi” ve “Çürüme” gibi uluslararası tanınırlığa sahip eserlere hayran olduğunu dile getiren Naz Elmas, Ahmet Güneştekin’in Diyarbakır için özel olarak yaptığı “5 No’lu Koridor” ses ve ışık entalasyonundan da çok etkilendiğini söyledi.

İlk kez gittiği Diyarbakır’a gelmekten duyduğu mutluluğu paylaşan Naz Elmas, Dağ Kapı, On Gözlü Köprü, Hasanpaşa Han ile Sülüklü Han’ı gezdiğini, Diyarbakırlılarla sıcak bir bağ kurduğunu söyledi. Sergiyi gezerken boynuna taktığı Diyarbakır’a özgü yöresel hasır kolyesi ile de dikkatleri çeken Naz Elmas, hayranlarıyla ve çocuklarla bol bol sohbet etme imkanı da buldu. “Diyarbakır’dan çok güzel anılarla İstanbul’a dönüyorum” diyen Elmas, en kısa zamanda tekrar Diyarbakır’a gideceğini söyledi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Magazin Haberleri

Bülent Ersoy son kez konuştu! – İnternet Haber

Diva Bülent Ersoy, Mustafa Keser’le ilgili son kez ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’a konuştu ve bir daha konuşmayacağını açıkladı. İki bölüm …

Published

on

By

Diva Bülent Ersoy, Mustafa Keser’le ilgili son kez ses sanatçısı ve
yazar Onur Akay’a konuştu ve bir daha konuşmayacağını açıkladı.

İki bölüm sonra televizyon programları yayından kaldırılan Bülent Ersoy
ile Mustafa Keser arasında yaşanan kriz, magazin gündemine damga
vurmuştu. İkili arasında sular bir türlü durulmuyordu. Yaşanan tartışma
sonrasında Ersoy polemiği yargıya taşımış ve İstanbul Asliye Hukuk
Mahkemesi’ne başvurarak, kendisine hakaret ettiği ve kişilik haklarına
saldırıda bulunduğu iddiasıyla Keser’e 1 liralık manevi tazminat davası
açmıştı. Sosyal medyada Bülent Ersoy ve Mustafa Keser kavgası büyüyor
yorumları yapılırken, Diva son kez konuştu ve bir daha bu konu ile
ilgili konuşmama kararı aldı.

“TERBİYE KURALLARINI ÇİĞNEYİŞİYLE GÖMÜLDÜ”

En son Mustafa Keser eski program partneri Bülent Ersoy’u, “Karşı tarafa
açılan tazminat davası, davacının kendine biçtiği değer kadardır”
sözleriyle hedef almıştı. Diva Bülent Ersoy ise konu ile ilgili son kez
ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’a konuştu. Ersoy, “Bu adamın
söyledikleri son derece abesle iştigal. Beyan ettiğim halde hala daha
konuşabilmek tavrında bulunabiliyor. Bu yaşanılanlar güzel mi? Bunlar
çok yanlış şeyler. Bir sanatkarın bir sanatkara bu kadar saldırışı. O
Keser bence gömüldü. Terbiye kurallarını çiğneyişiyle o gömüldü. O
istediği kadar artık konuşsun. Ben bundan sonra hiçbir şekilde ona cevap
vermem. Çünkü zaten kendisini efendim, bir şahsiyet olarak kabul
etmiyorum. Benim anladığım manada derli toplu bir kişilik olarak kabul
etmiyorum ve onun içindir ki zaten fazla konuşmaya da gerek yok.
Hayatımdaki bir insana yapılacak en büyük hakareti içeren, bir liralık
bir dava açtım kendisine. O bir liralık davaya layık. Benim arkamda tef
çalıyordu İzmir Fuarı’nda.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Magazin Haberleri

Moda ve Sanat dünyası Yılın Moda Gecesinde buluştu – İnternet Haber

Demet Şener sunuculuğunda, 18 Ekim Akşamı Fairmont Quaser Otel’de Fashion Tv ile birlikte Altier Academy Moda Ödülleri ünlü moda tasarımcısı …

Published

on

By

Demet Şener sunuculuğunda, 18 Ekim Akşamı Fairmont Quaser Otel’de Fashion Tv ile birlikte Altier Academy Moda Ödülleri ünlü moda tasarımcısı Mehmet Köymen’in başkanı olduğu Bir Umut Derneği yararına düzenlendi. Geceye Tülin Şahin, Ece Sükan, Derya Uluğ, Norm Ender, Zeynep Tosun, Banu Noyan, Melodi Elbirliler Türkmen, Emre Erdemoğlu ve Eda Ece gibi pek çok ünlü isim katılarak, Altier Moda Akademisi tarafından layık görülen kategorilerde ödüllerini aldılar. Cemiyet hayatından Canan İmer, İsmet Alpagut, İnci Gazioğlu, Sibel Vatandos, Zafer Kozanoğlu, Güniz Dindar gibi isimler katılarak Bir Umut Demet derneği yararın düzenlenen geceye destek oldu.

Kars, Mardin ve Van bölgesindeki çocuklara burs sağlamak adına tasarımcı Mehmet Köymen’in Bir Umut Demet Derneği yararına düzenlediği gecede Altier Academy öğrencileri tarafından anket sonucunda belirlenen ‘Yılın En İyileri’nin seçildiği Altier Academy Fashion Awards, Fashion TV işbirliğiyle gerçekleştirildi.

Moda, sanat, cemiyet, iş ve medya dünyasının seçkin isimleri 30 farklı kategoride ödüle layık görüldü. Tasarımcı Mehmet Köymen, 800 yıllık İstanbul tarihinden ilham alarak, Osmanlı döneminden günümüze Çağdaş Türk Kadını yansımalarını podyuma taşıyarak yeni koleksiyonunu da muhteşem bir defileyle konukların beğenisine sundu. Açılış konuşmasını yapan Bir Demet Umut Derneği Başkanı Mehmet Köymen, Fashion TV Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Enis Onat ve Altier Academy Genel Müdürü Serkan Selamet, doğudaki çocuklara burs sağlamak adına düzenledikleri moda ödülleri gecesine katılımları için gelen davetlilere gecenin önemini anlatarak teşekkürlerini ilettiler.

Görkemli ödül gecesini sunan Demet Şener, güzelliği ve yeşil elbisesiyle göz doldururken, Yılın En İyi Moda Programı ödülüne layık görülen Tülin Şahin ise kırmızı gece elbisesi ile göz kamaştırdı. Altier Academy öğrencileri tarafından Yılın Moda İkonu Ödülünü ise Ece Sükan aldı. Yılın En İyi Kadın Moda Tasarımcısı Zeynep Tosun seçilirken, Yılın En İyi Erkek Moda Tasarımcısı ise Emre Erdemoğlu seçildi. Müzik kategorisinde ise Yılın En Stil Pop Sanatçısı ise Derya Uluğ ve Yılın En Stil Rap Sanatçısı Norm Ender öğrenciler tarafından ödüle layık görüldü. Yılın En Stil Dizisi Yasak Elma seçilirken, Yılın En Stil Kadın oyuncusu ise Eda Ece’ni oldu. Setinden dolayı katılamayan güzel oyuncunu karavanından video çekerek gecedeki herkese teşekkürlerini iletti. Yılın En İyi Sahne ve Kostüm Tasarımcısı Ödülünü ise dünyaca başarılı projelere imza atan Ceyda Balaban aldı. Arda Türkmen ile yeni evlenen moda ınfluencerı Melodi Elbirliler ise Yılın En İyi Moda ve Yaşam Kategorisinde ödüle layık görüldü. Yılın Moda Yazarı ödülü ise İdil Demirel’e verildi. Yaşam Boyu Onur Ödülü ise Banu Noyan’a takdim edildi. Ödül alan ünlü isimler, Altier Academy moda öğrencilerine teşekkürlerini iletti.

Gece başarılı koreograf Ferhan Aral’ın düzenlemesiyle gerçekleştirilen Mehmet Köymen’in yeni koleksiyon defilesi moda severlerin beğenisine sunularak son buldu.

35 yıllık deneyime sahip moda akademisi Altier Academy öğrencilerinin seçimleriyle ödüle layık görülenler;

Yılın En İyi Kadın Moda Tasarımcısı: Zeynep Tosun

Yılın En İyi Erkek Moda Tasarımcısı: Emre Erdemoğlu

Yılın En İyi Moda Dergisi: Dry Clean Only Magazine

Yılın En İyi Saç Tasarımcısı: Sabit Akkaya

Yılın En İyi Makyaj Artisti : Alp Kavasoğlu

Yılın En İyi Moda Fotoğrafçısı: Emre Doğru

Yılın En İyi Moda ve Yaşam Influencerı: Melodi Elbirliler Türkmen

Yılın En İyi Koreograf ve Moda Prodüktörü: Öner Evez

Yılın En İyi Kadın Modeli: Buse İskenderoğlu

Yılın En İyi Erkek Modeli: Emre Aydın

Yılın En İyi Makyaj Markası: NARS

Yılın En İyi Saç Teknoloji Markası: DYSON

Yılın En Stil Dizisi: Yasak Elma

Yılın En Stil Oyuncusu: Eda Ece

Yılın En Stil Pop Kadın Sanatçısı: Derya Uluğ

Yılın En Stil Rap Sanatçısı: Norm Ender

Yılın En İyi Moda Programı: Tülin Şahin’le Moda

Yılın En İyi Magazin Programı: Show TV Pazar Sürprizi Buse İskenderoğlu

Yılın En Kreatif Moda Editörü ve Stil Danışmanı: Kaner Kıvanç

Yılın En İyi Sahne ve Kostüm Tasarımcısı: Ceyda Balaban

Yılın En İyi Moda Yazarı: İdil Demirel

Yılın Moda İkonu: Ece Sükan

Yılın En İyi Moda Organizasyonu: Fashionİst OTİAD

Yılın En İyi Moda PR & Showroomu: Boreal Brandlifting Serhat Şengül

Yaşam Boyu Onur Ödülü: Banu Noyan

Yılın En İyi TV Yorumcusu: Erol Köse

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending