Connect with us

Gündem

BTP Lideri Etimesgut’ta Prof. Dr Haydar Baş parkı açılışına katıldı

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde Bağlıca mahallesinde yapımı tamamlanan 7 bin metrekare büyüklüğündeki yeni parka BTP’nin merhum genel başkanı Prof …

Published

on

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde Bağlıca mahallesinde yapımı tamamlanan 7 bin metrekare büyüklüğündeki yeni parka BTP’nin merhum genel başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın ismi verildi.

Parkın açılış törenine Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, BTP kurmayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bu ülkeye hizmet edenlere sahip çıkmak zorundayız

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, bu ülkeye hizmet etmiş devlet adamlarının isimlerini ilçedeki tesislere verdiklerini belirterek, ‘Bugün de merhum Prof. Dr Haydar Baş’ın ismini verdiğimiz parkımızın açılışını yapıyoruz. Bu ülkeye hizmet etmiş, ülkeyle barışık olan devlet büyüklerimize sahip çıkmaya onların isimlerini parklarımızda tesislerimizde yaşatmaya devam edeceğiz. Parkımız hayırlı olsun.’ dedi.

Prof. Dr. Haydar Baş bu ülkenin manevi Cumhurbaşkanıydı

Açılış töreninde konuşan BTP Genel Başkan Hüseyin Baş da; ‘Bundan tam 19 yıl önce, 18 Ağustos 2002 tarihinde merhum Genel Başkanımız Profesör Doktor Haydar Baş, Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanlığı koltuğuna ilk kez oturduğu tarihti. Aynı gün onun adına Etimesgut’ta, Ankara’nın kalbinde, başkanımızın da söylediği gibi Ankara’nın en değerli mekanında bu güzel parkı açıyoruz. Vatanımıza, milletimize, devletimize hayırlı olsun. 18 Ağustos 2002 tarihinde başladığı yolculukta hepimizin şahadeti üzerine sadece bu millet için çalışma yaptı. Türk milletini dünya devleti yapmak için, Türk devletini kainat devleti yapmak için ömrünü vefa etmişliğine ben ve hepimiz şahidiz. Bu park da bu güzel çalışmaların aslında bir meyvesi. Kıymetli Başkanım isimler sayarken merhum Ecevit’ten, merhum Özal’dan bahsetti. Merhum Demirel’den bahsetti, merhum Erbakan’dan bahsetti. Baktım hep başbakanlardan, cumhurbaşkanlarından bahsediyor. İşte bu ülkenin manevi Cumhurbaşkanı da Haydar hocaydı. Bugün o maneviyatın parkını açıyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz. Etimesgut’ta şimdi arkamız sağlam. Başkanımız burada Türk tarihi müzesinden bahsetti, dünyada ilk dedi. Şimdi Başkan’a da bu yakışırdı. Ben tanıyınca onu anladım. Dünyada ilkleri yapmak ve dünyadaki ilk yaşanabilir belediye, en güzel belediye Etimesgut olsun diye bu parkın hatırına, başkanımızın hatırına bundan sonra hepimiz çalışacağız.’ İfadelerini kullandı.

Ortak düşmanlara karşı birlik çağrısı

Türk Milleti ve siyaseti arasında görüş farklılıkları olsa da ortak düşman ve hedefe karşı birlik çağrısı yapan BTP Lideri şöyle konuştu;

‘Başkanımız söyledi, bizim görüş farklılıklarımız olabilir dedi. Kesinlikle olabilir olmadı da. Biz aynı düşmana karşı savaşan, ancak farklı mevzilerde bulunan ve farklı savaş araçları kullanan, ama aynı milletin evlatlarıyız. Bizim ülkümüz bir, dinimiz bir, inancımız bir, değerlerimiz bir, kıymetlerimiz bir, düşmanımız ve düşmanlarımız da bir. O yüzden bu birlik, bu beraberlik Allah’ın izniyle bu parkın açılışı vesilesiyle Türk milletinin ayak sesleri olacak. Türk milletinin kardeşliğinin ve Enver Başkanım’ın da, bizlerin de, onun bulunduğu siyasi perspektifin de kardeşliğinin ayak sesleri olacak ve bu ayak sesleri, bu milletin karşısında durmak isteyen tüm dünya insanlarını titretecek diyorum. Hayırlı uğurlu olsun diyorum, hepinize teşekkürler.’

Dünyada bir ilk; Türk Tarihi Parkı ve Müzesi

Prof. Dr. Haydar Baş parkının açılışını yapıp parkta bir tur atan BTP lideri ve parti kurmayları, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel’in daveti üzerine aynı bölgede bulunan Türk Tarihi Parkı ve Müzesini de ziyaret ettiler.

60 bin metre karelik alan üzerinde yer alan; Ergenekon’dan Cumhuriyet’e ve günümüze Türk tarihinin heykel, rölyef, anıt, bilgi panoları ve vesikalarla sunulan Türk Tarih Parkı ve Müzesi dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

CHP’li Halıcı Unutulan Duble Yolları Hatırlattı – İnternet Haber

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu …

Published

on

By

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu.
Isparta Antalya Dereboğazı Duble yol tartışmaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Suat Seyhan Sümengen tarafından yolda yapılacak çalışmalar için bakanlık ve genel müdürlükten gelecek talimatın beklendiği ifade edildi. CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ise toplantıda yapılan bu açıklamaya tepki gösterdi. CHP’li Halıcı şunları söyledi:
“GÖRDÜĞÜMÜZ TEK ŞEY, SAMİMİ DEĞİLLER”
“Bizim bu toplantıda gördüğümüz tek şey samimiyetsizlik, samimi değiller. Bu yolun ve hatta Konya Yolunu da ekleyebiliriz. Bu yolların bitirilmesi konusunda iktidar partisinin samimi olmadığını görüyoruz. Bu sizin planınızın, programınızın içinde yok mu? Bu yolları bitirmek üzere belirli tarihte ve belirli hedefte siz almadınız mı?”
“ZAMANINDA BİTSEYDİ İNSANLAR HALA HAYATTAYDI”
“Yıllardır seçimden önce bu yol bitmek üzere ancak bir türlü bitmedi. AKP geldi, gidiyor. Isparta’nın yolları bitmedi. Tanıdığımız insanları kaybettik bu yollarda. Zamanında bitseydi o insanlar hala hayattaydı.”
“BEKLENEN TALİMAT BİR AN ÖNCE VERİLSİN”
“Bu yollarla hem Doğuya açılan kapınız var hem de diğer taraftan Akdeniz’in en büyük ili Antalya ile olan ilişkilerimizin turizm, ekonomi, sosyal alanda geliştirilmesi var. Kamu yetkilileri tarafından talimat beklendiği söyleniyor. O zaman bu talimat bir an önce milletvekilleri ya da bakan tarafından verilsin. Artık iktidarının son günlerini yaşayan bir siyasi partinin, bari giderken güzel anılmak adına bu yolu bitirmesini bekliyoruz. Bitmezse o iş de bize düşecek gibi gözüküyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muhtarlar günü Urla’da törenle kutlandı – İnternet Haber

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam …

Published

on

By

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca başta olmak üzere idare amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende muhtarlar günü kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Yerel demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayan hem devleti hem de halkı temsil eden muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutlayan Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç Urla için özveriyle çalışan muhtarlara teşekkür etti.

Tören programının ardından Urla’da görev yapan muhtarlara İskele Urit Restoran’da yemek düzenlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Çiğli’de “Sağlıklı Kentleşme” Protokolü İmzalandı – İnternet Haber

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek …

Published

on

By

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek amacıyla Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı E. Helil İnay Kınay arasında imzalanan protokol kapsamında insan ve çevre sağlığını gözeten bir strateji ile gerekli olan çevre mühendisliği hizmetlerinin; ilgili mevzuata, bilimsel teknik esaslara, mesleki ve teknik kurallara, kent kültürü ve kimliği ile kentin ana planlarına uygun olarak gerçekleşebilmesi için iş birliği yapılması hedefleniyor. Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, imzalanan protokol çerçevesinde Çiğli Belediyesi tarafından yürütülen “Çiğli İklim Eylem Planı” sürecine de paydaş olarak katkı sağlayacak.

Başkan Gümrükçü: “Birlikte çözüm üreteceğiz”

İmza töreninde konuşan Başkan Gümrükçü, “Önemli çevre sorunları ile karşı karşıya olan ve afet riski bulunan Çiğlimizin sıkıntılarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, benim de üyesi olduğum TMMOB’nin bağlı odaları ile iş birliğimizi geliştiriyoruz. Son olarak, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attık. Sürece olan katkılarından ötürü Sayın Helil İnay Kınay ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çiğlili hemşehrilerimize güvenli ve refah seviyesi yüksek bir kent yaşamı sağlamak adına bilimi referans alarak çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending