Connect with us

Kripto Haberleri

Altcoin Endeksi ADA, SOL, LUNA ve Diğer Varlıklar Sayesinde Yükselirken Bitcoin Konsolide Aşamasında

Altcoin endeksi, kısa vadede olası bir altcoin hakimiyetinin ilk işaretlerini gösteriyor Altseason endeksine göre, alternatif kripto varlıklar …

Published

on

Altcoin endeksi, kısa vadede olası bir altcoin hakimiyetinin ilk işaretlerini gösteriyor Altseason endeksine göre, alternatif kripto varlıklar mevcut ayda Bitcoin’den daha iyi performans gösteriyor. Altcoin endeksi bu ay 84 değerinde, bu da altcoin’lerin Bitcoin’e (BTC) kıyasla daha iyi bir performans gösterdiği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mini Altcoins mevsimin gelmesinin ana nedeni, Bitcoin grafiğindeki belirsizlik ve neredeyse bir hafta önce başlayan sürekli bir konsolidasyondu. Bitcoin, 12 günden fazla bir süredir 48.000-43.500 dolar aralığında işlem görürken, alternatif kripto varlıklar ise hızla büyüyor.

Cardano’nun Boğa Koşusu

Cardano (ADA), akıllı sözleşme çözümüyle ilgili ilk görüşmelerin gündeme gelmesinden sonra bugün en yüksek noktasına bakıldığında neredeyse yüzde 100’lük bir büyüme yaşadı. Büyümenin bu temelde güçlü nedenine ek olarak, kripto varlık topluluğu aktif olarak onu teşvik ediyor ve destekliyor. Şu anda ADA, coin başına 2.4-2.5 dolar arasında işlem görüyor ve önceki 2.49 dolarlık ATH’yi kırmış durumda.

Solana’nın Boğa Koşusu

Altcoin endeksi üzerinde büyük etkisi olan bir diğer kripto para ise Solana’nın kripto parası oldu. Proje, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına izin vererek çeşitli DeFi çözümleri sunuyor. Ağ, benzersiz bir Proof of History fikir birliği kullanır.

Güçlü temel değeri ve hızla büyüyen DeFi sektörü sayesinde özel yatırımcıların dikkatini çeken SOL, Temmuz sonundan bu yana yüzde 244 değer kazandı.

Bitcoin’in Durumu

Bitcoin, kripto para biriminin 28.000 dolar seviyesini test ettiği Temmuz ayının sonundan bu yana hızla yükseldi. Hızlı bir fiyat toparlanması, büyük Bitcoin benimsemesini ve kripto para birimi piyasasına kurumsal fon akışını işaret eden çok sayıda haberin ardından geldi.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin son 24 saatte %6 oranında bir büyüme ile 46.980 dolardan işlem görüyor. Altcoinler, ADA, MATIC ve XRP gibi çeşitli alternatif kripto para birimlerinde 24 saatlik ortalama yüzde 10 ila 20 büyüme ile hala Bitcoin’den çok daha iyi performans gösteriyor.

Son 24 saatte AVAX %117, LUNA %75, SOL %73, ADA %40, FTM ise %63 oranında yükseldi. BTC ise son 7 günde %5.5 yükseldi.

Kripto Haberleri

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün piyasalarla beraber Bitcoin‘i (BTC) de düşürecek bir büyük çöküş bekliyor

Rich Dad Poor Dad Yazarı Kiyosaki, Dünya Tarihindeki En Büyük Çöküşün Yaklaştığını Söyledi Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün …

Published

on

By

Rich Dad Poor Dad Yazarı Kiyosaki, Dünya Tarihindeki En Büyük Çöküşün Yaklaştığını Söyledi

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün piyasalarla beraber Bitcoin’i (BTC) de düşürecek bir büyük çöküş bekliyor. Ona göre yaklaşan bu kriz yatırımcılara “zengin olmak için en iyi ortamı” sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kitco News’te yayınlanan yeni bir röportajda, geniş çapta tanınan yazar, finansal piyasaların geleceğine ilişkin görüşlerini açıklıyor. Kiyosaki, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler tarafından biriken devasa miktardaki borcun, altın, gümüş gibi sabit varlıklarda bile eşi benzeri görülmemiş bir piyasa çöküşünü tetikleyeceğine inanıyor. Ona göre Bitcoin de bundan kaçamayacak.

“Bu, dünya tarihinin en büyük kazası olacak. Hiç bu kadar borç biriktirmemiştik. Borç, hepsinin en büyük sorunudur, ancak buna ‘M2’ para arzı denir ve borç-GSYİH oranı gözden uzaktır. Bu yüzden aşağı indiğinde [ve] onunla birlikte her şeyi alt üst ettiğinde, o zaman daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin satın alacağım.”

Kiyosaki, öngörüsü gerçekleşirse, uzun vadede gerilemenin istekli ve yatırım yapabilenlere birçok avantaj sunacağını söyledi:

“Piyasalar çöktüğünde, zengin olmanın en iyi zamanı. Bu yüzden, daha iyi stoklar mevcut olacağı için çöküşten ötürü çok heyecanlanıyorum… Ne yazık ki, büyük bir toplumsal huzursuzluk olacak. Daha çok endişelendiğim şey bu çünkü yeniden yatırım yapmadık. [Federal Rezerv] ve Hazine, işçi sınıfına değil, yalnızca yatırımcı sınıfına yatırım yaptı.”

Continue Reading

Kripto Haberleri

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğinin resmen başladığını duyurdu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

El Salvador, Volkanik Enerji ile Bitcoin Madenciliğine Resmen Başladı El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile …

Published

on

By

El Salvador, Volkanik Enerji ile Bitcoin Madenciliğine Resmen Başladı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğinin resmen başladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Başkan Bukele bugün, ülkenin volkanik enerji ile Bitcoin madenciği serüveni hakkındaki son gelişmeleri Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Bukele madenciliğin resmen başladığını ancak test ve kurumların devam ettiğini söyledi.

Bukele geçtiğimiz günlerde de devlete ait bir jeotermal elektrik şirketi LaGeo’dan görüntüler paylaşmıştı. Görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Bilindiği gibi El Salvador geçtiğimiz Haziran ayında Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Bukele ayrıca ülkenin volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğini yapacağını da söylemişti. Ülke geçtiğimiz ay doların yanında Bitcoin’i de yasal bir para birimi olarak kullanmaya başladı.

Continue Reading

Kripto Haberleri

2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT dünyasına adımını attı

Popüler Rock Grubu Evanescence, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü 2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT …

Published

on

By

Popüler Rock Grubu Evanescence, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT dünyasına adımını attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler grup, Echoes From The Void isimli NFT koleksiyonunu tanıtmak için Incendium ve Sweet ile ortaklık kurdu. Dijital koleksiyon, grubun grafik antoloji serisi Echoes From The Void’den ilham aldı ve 29 Eylül’de Sweet pazar yerinde satışa sunuldu.

Echoes From The Void, Incendium tarafından OPUS kitap serisinin bir parçası olarak yayınlandı ve ilk baskısında tükendi. Evanescence’in fantastik grafik antoloji serisinin ilk sayısıydı. Koleksiyon, her ikisi de grubun 2021 albümü The Bitter Truth’da yer alan “Better Without You” ve “Wasted On You” şarkılarına dayanan iki hikaye içeriyor.

Bu iş birliği kapsamında 3 farklı koleksiyon ürünü yer alıyor. Bu ürünler arasında koleksiyon kartı, sanal bir hatıra parası ve 3D bir heykel bulunuyor.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Amy Lee, şu ifadeleri kullandı:

“Echoes From The Void’in sanatının ve hikayelerinin dijital alana dönüşmesini görmek muhteşemdi. Dijital koleksiyon dünyasına dalmak, yaratmayı sevdiğimiz karakterlere ve hikayelere yeni bir boyut eklememize izin veriyor. Echoes From The Void’in geri kalanı ortaya çıkarken daha ne yapabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.”

Continue Reading

Trending