Connect with us

Bitcoin Haber

ABD’nin Cool Valley Belediye Başkanı, Herkese 1.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Vermek İstiyor

ABD’nin Missouri eyaletinin Cool Valley Belediye Başkanı Janson Stewart, kasabanın tüm 1.500 sakinine 1.000 dolar değerinde Bitcoin vermeyi …

Published

on

ABD’nin Missouri eyaletinin Cool Valley Belediye Başkanı Janson Stewart, kasabanın tüm 1.500 sakinine 1.000 dolar değerinde Bitcoin vermeyi planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Belediye Başkanı Stewart, yerel haber kaynağı KDSK’ye, Bitcoin savunucuları tarafından kullanılan en yaygın ifadelerden birine atıfta bulunarak, “Bak, bu dijital altın” dedi. “Şehrimdeki her hanenin, ister 500 ister 1000 dolar olsun, bir miktar Bitcoin aldığını görmek istiyorum.”

Belediye Başkanı Stewart, Bitcoin projesini yıl sonuna kadar başlatmayı umuyor ve bunu finanse etmek için bir dizi potansiyel kaynakla ilgileniyor:

“Birkaç milyon dolara kadar topladığım herhangi bir parayı eşleştirmeyi kabul eden bazı bağışçılarım var. Bununla birlikte birkaç hükümet fonu almaya çalışıyorum. Ya da potansiyel olarak gelen COVID yardımından gelen paranın bir kısmını almaya çalışıyorum.”

Belediye başkanının şehrin kendi fonlarını kullanmayı bile düşündüğü bildiriliyor. Başkan yaptığı açıklamada “Mümkün… Nasıl olacağını göreceğiz” ifadelerini kullandı. 

Beş Yıllık HODL

Cool Valley sakinleri, Bitcoin’lerini ancak en azından başlangıçta satmamak koşuluyla alabilecekler.

Belediye Başkanı Stewart, “Bunu bir Bitcoin hak kazanma programı gibi düşünüyoruz” dedi ve ekledi: ”Fikir şu ki, gerçekten tam erişim elde etmeden önce belki beş yıl boyunca ona dokunmazsınız.”

Stewart ayrıca, vatandaşların bugün Bitcoin’i sadece araba ödemeleri için kullandıklarına yıllar sonra 500.000 dolar gibi bir miktara karşılık geldiğini gördüklerinde ”gerçekten pişman olacaklarını” söyledi.

Bitcoin’in sakinlere tam olarak nasıl dağıtılacağı henüz belirlenmedi. Stewart kapıları çalmayı ve kasaba halkına Bitcoin’in nasıl kullanılacağı ve saklanacağı konusunda ücretsiz dersler vermeyi önerdi.

Bitcoin Haber

BTCC borsasının kurucularından ve Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin kardeşi olan bir kripto para birimi endüstrisi emektarlarından Bobby Lee, bir röportaj sırasında Bitcoin’in, FOMO ile beraber bir ralli başlatacağını düşündüğünü ifade etti

Endüstrinin Emektar İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin (BTC) Fiyatının FOMO ile Beraber Kolayca 100.000 Doları Aşacağını Söyledi BTCC borsasının …

Published

on

By

Endüstrinin Emektar İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin (BTC) Fiyatının FOMO ile Beraber Kolayca 100.000 Doları Aşacağını Söyledi

BTCC borsasının kurucularından ve Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin kardeşi olan bir kripto para birimi endüstrisi emektarlarından Bobby Lee, bir röportaj sırasında Bitcoin’in, FOMO ile beraber bir ralli başlatacağını düşündüğünü ifade etti. Lee’ye göre bu durum BTC fiyatını 100.000 dolar seviyesinin üzerine çıkaracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloombeg’e verdiği bir röportajda çok konuşulacak açıklamalara imza atan Lee, Çin yasağından da bahsetti. Lee, bu kısıtlamaların zaten uzun bir süredir devam ettiğini ve 2017’de görülen başka bir kripto para yasaklamasına benzediğini söyledi.

200.00 Dolar Seviyesi de Olası

Lee, madencilik baskıları nedeniyle madencilerin artık Çin dışına gittiğini söyledi. Ancak ülkede hala stake yapma imkanının olduğunu dile getiren ünlü isim, bu gibi durumların devlet tarafından takip edilmesinin de zor olduğunu söyledi. Lee, bu yasakları önceden tahmin ettiğini de ifade ederek, “Kötü haber yayıldı ve şimdi piyasa bu bilgiyi işiyor, sindiriyor” ifadelerini kullandı.

Lee, şu açıklamaları yaptı:

“Özellikle yıl sonu rallisi, bir FOMO rallisi yaşanacağı konusunda çok iyimserim. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç hafta ve aylarda Bitcoin fiyatlarının tekrar patlaması bekleniyor… Bence kolayca 100.000 doları aşacak ve rallinin ne kadar keskin olduğuna bağlı olarak 200.000 dolar veya üstüne bile dokunması muhtemel.”

Lee’ye göre, 100.000 dolarlık seviye, mahrum kalma korkusuyla körüklenen yeni bir ralli sunacak ve bu ralli bütün medyada yer alacak.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC) madenciliği yasağını kaldırdı

İran, Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasağını Kaldırdı Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC …

Published

on

By

İran, Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasağını Kaldırdı

Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC) madenciliği yasağını kaldırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İran’ın eski Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, Mayıs ayında enerji tüketen süreçle ilgili dört aylık moratoryumu duyurdu.

İran’ın Tahran ve diğer şehirlerinde meydana gelen elektrik kesintilerinden Bitcoin madencileri sorumlu tutulmuştu.

Bugünden itibaren, lisanslı olarak faaliyet gösteren Bitcoin madencileri, kısıtlama olmaksızın faaliyetlerine kaldığı yerden devam edebilecek.

Ülkedeki kripto madenciliği operasyonlarının %85’inin yasa dışı olarak kurulduğu ifade ediliyor.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık 5,7 milyon dolara satıldı

Dolce & Gabbana’nın İlk NFT Koleksiyonu, 5,7 Milyon Dolara Alıcı Buldu Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık …

Published

on

By

Dolce & Gabbana’nın İlk NFT Koleksiyonu, 5,7 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık 5,7 milyon dolara satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dokuz parçalık NFT, Ethereum tabanlı pazar yer UNXD’de satışa çıktı. Koleksiyon için açık arttırma 28 Eylül’de başladı.

“The Doge Crown” isimli NFT, 423.5 ETH tutarına (yaklaşık 1,3 milyon dolar) satıldı ve koleksiyonun en değerli parçası oldu. Dokuz parçalık NFT’lerden satın alanlar, öğenin fiziksel koleksiyonlarını da elde etmiş oldular.

UNXD ek olarak, moda endüstrisinde NFT kullanımı genişletme maksadıyla, 10 milyon dolarlık yeni bir “Kültür Fonu” başlatmak için Polygon (MATIC) ile ortaklık kurdu.

Continue Reading

Trending