Connect with us

Gündem

Elon Musk’ın Favorisi Dogecoin (DOGE) 1 Dolara Yükselecek mi?

Dogecoin, bir “şaka” parası olmaktan çıkıp kripto para bölümündeki en tanınan altcoin‘lerden biri haline geldiği için yılın en büyük muvaffakiyet …

Published

on

Dogecoin, bir “şaka” parası olmaktan çıkıp kripto para bölümündeki en tanınan altcoin‘lerden biri haline geldiği için yılın en büyük muvaffakiyet öykülerinden biri olarak kabul ediliyor. Temel olarak, zincir içi aktivite, en âlâ borsalarda artan ticaret hacimleri ve tanınmış şahısların ilgisindeki artış, DOGE’un kripto seyahatinde kritik bir rol oynadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Birebir şey, Chainalysis baş ekonomisti Philip Gradwell’in bir dizi tweet’inde de vurgulandı. Doge’un benimsenmesinin 2017 boğa piyasasından bu yana en yüksek düzeyde olduğunu vurguladı. Token’ı altı aydan daha kısa bir müddettir elinde tutan yeni kullanıcılar, şu anda dolanımdaki arzın %25’ini elinde tutuyor.

2021’de ortalama 32.000 günlük faal kullanıcı (DAU) kaydedildi. Gradwell şu görüşleri lisana getirdi:

“Doge, 2021’de ortalama 32 bin zincir üzerinde Günlük Faal Kullanıcıya (DAU) sahip ve bu, fiyatla birlikte hareket etti. DAU’lardaki yüzdelik değişim ile 2021’deki DOGE fiyatındaki yüzdelik değişim ortasında şu ana kadar 0,7’lik bir R bedeli var.”

DOGE’nin fiyat hareketindeki kıymetli artışla birlikte, topluluk içindeki ve hatta dışındaki birçok kişi bir “pump-dump” senaryosuna işaret edecektir. İşte analistin birebir şey hakkında söyledikleri:

“Korelasyon nedensellik değildir: Faal kullanıcılardaki ve fiyattaki ani artışlar, Reddit etkinliğinden Elon Musk tweet’lerine kadar DOGE’la örtüşüyor. Lakin bu olaylar etrafında zincirleme aktivitedeki artış, karşılığın gücünü gösteriyor.”

Birçoğu aksini sav etse de, ticaret hacminin de arttığına dikkat edilmelidir.

Twitter’daki bir öbür analist Pentoshi, DOGE’nin Coinbase’deki 24 saatlik süreç hacmine ışık tuttu. Pentoshi, “Geçen hafta Coinbase’de DOGE hacmini gördüm ve aman rabbim dedim. Bir hafta evvel başlayarak, sırf CB’de günlük 200 milyon USD Doge hacminde kimi büyük alıcılar oldu. 1$+ ile süreç yapmasam da oraya ulaşacağını düşünüyorum. Amacım şu an 0.40-0.45 dolar” tabirlerini kullandı.

DOGE, 24 saat içinde %3’lük bir düşüşle, yazının yazıldığı sırada 0,29 dolardan süreç görüyordu. Belirtmek gerekirse, kripto paranın 1 dolarlık düzeye ulaşması için hala uzun bir yolu var üzere görünüyor. Son olarak, Mark Cuban, Elon Musk üzere büyük influencerlar, DOGE tanıtımında katiyen kıymetli bir rol oynadılar.

Milyarder yatırımcı Cuban, bir tweet’te DOGE ile ilgili senaryoları harika bir biçimde birleştirdi ve şu tabirleri kullandı:

“DOGE ile ilgili insanların gözden kaçırdığı nokta, DOGE’nin en büyük gücü olan kusurları ve sadeliğidir. Yalnızca 2 şey yapmak için kullanabilirsiniz: Harcama yahut HODL. Her ikisinin de anlaşılması kolaydır. Ve satın almak ucuz. Bu da onu herkesin katılabileceği ve keyfini çıkarabileceği bir coin haline getiriyor.”

Gündem

Belediyenin tarlasından halkın sofrasına! – İnternet Haber

Lüleburgaz Belediyesi’nin serasında tohum ekimi yapılan turp, marul, roka, maydanoz, lahana, karnabahar, havuç ve ıspanak gibi sebzeler yine …

Published

on

By

Lüleburgaz Belediyesi’nin serasında tohum ekimi yapılan turp, marul, roka, maydanoz, lahana, karnabahar, havuç ve ıspanak gibi sebzeler yine belediyenin tarım arazisinde ürün alındıktan sonra ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına gönderilecek.

Lüleburgaz Belediyesi, vatandaş odaklı sosyal ve üreten belediyecilik uygulamalarına ara vermeden devam ediyor. Belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri turp, marul, roka, maydanoz, lahana, karnabahar, havuç ve ıspanak gibi sebzelerin tohum ekimini yaparak kışa hazırlamaya başladı. Sebzeler çimlenme işleminin ardından belediyenin Edirne Bayırı mevkiinde bulunan tarım arazisine ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ekilecek.

Sevgi Mutfağı ile sofralara gönderilecekler

Lüleburgaz Belediyesi’nin bir ziraat mühendisi ve iki ziraat teknikeri gözetiminde yetiştirilen yaklaşık 10 çeşit sebze tarım alanında yetiştirildikten sonra Sevgi Mutfağı’na gönderilecek. Gönderilen doğal sebzeler Sevgi Mutfağı aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşların sofralarına gönderilecek. Geçtiğimiz yıl hizmete başlayan Sevgi Mutfağı haftanın 7 günü ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine 3 çeşit sıcak yemek götürüyor. Bununla birlikte geçtiğimiz yaz aylarında yine belediyenin tarım arazisinde yetiştirilen karpuz, kavun, kabak, domates, üzüm gibi ürünler ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine gönderilmişti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Çiğli’de Yönlendirme Kurulu’nun Gündemi: “Dirençli Kent Çiğli” – İnternet Haber

İklim değişikliğinin ekonomik, ekolojik ve sosyal sonuçlarına karşı yerel anlamda sürdürülebilir stratejiler geliştirmek amacıyla devam eden …

Published

on

By

İklim değişikliğinin ekonomik, ekolojik ve sosyal sonuçlarına karşı yerel anlamda sürdürülebilir stratejiler geliştirmek amacıyla devam eden “Çiğli İklim Eylem Planı” çalışmaları kapsamında ikinci toplantı “Dirençli Kent Çiğli” temasıyla gerçekleştirildi.

Çiğli Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi birimleri ile sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve üniversitelerden bilim insanlarının katılım gösterdiği Yönlendirme Kurulu ikinci toplantısı, Toplantı Kent-Lab temsilcisi İkbal Polat’ın ”10 Adımda İklim Eylem ve Uyum Planı Nasıl Hazırlanır?” başlıklı sunumu ile başladı. Polat’ın ardından Çiğli Belediyesi İklim Değişikliği Müdürü Dr. Ali Kemal Çınar, Çiğli Belediyesi’nin İklim Eylem Planı çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Uyum ve azaltım hedefleri konuşuldu

Hibrit toplantı yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda online katılımcılar ve salonda bulunan konuklar, Çiğli Belediyesi’nin başlattığı çalışmaların iklim eylemi konusunda farkındalığı yüksek bir katılımcı profili yarattığını belirttiler. Bu farkındalığın, iklim değişikliği ve afetlere karşı “Dirençli Kent Çiğli”nin yaratılması noktasında önemli bir adım olduğunun altı çizildi. Yönlendirme Kurulu’nda önümüzdeki günlerde toplanacak “Dirençli Kentler Sempozyumu ve Çalıştayı”nda belirlenecek uyum ve azaltım hedefleri ile projelerinin belirlenerek, hayata geçirilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Başkan Gümrükçü: “Süreci yakından takip ediyoruz”

Çiğli İklim Eylem Planı Yönlendirme Kurulu’nda alınan kararları değerlendiren Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Ülkemizin Paris Antlaşmasını onaylamasının ardından gerçekleştirilen kurul çalışmalarının yüksek katılım ve içerikle devam etmesinden dolayı mutluyuz. Küresel ortalama sıcaklıklardaki artışın 1,5°C’de sınırlandırılması ve net karbon emisyonlarının 21. yüzyılın ikinci yarısı içerisinde sıfırlanmasını hedefleyen Paris Anlaşması sürecini yakından takip ediyoruz. Çiğli Belediyesi olarak üstümüze düşen sorumlulukları yerine getirerek çevre kirliliğiyle ilgili mücadelemizi yerel anlamda kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Türk siyasetçi Bulgaristan’da Cumhurbaşkanı adayı – İnternet Haber

15 Ekim’de başlayan seçim kampanyası bir ay sürecek. Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Mustafa Karadayı, 14 Kasım’da yapılacak seçimde …

Published

on

By

15 Ekim’de başlayan seçim kampanyası bir ay sürecek. Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkanı Mustafa Karadayı, 14 Kasım’da yapılacak seçimde cumhurbaşkanı adayı oldu.

14 Kasım 2021 tarihinde yapılacak seçimde cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler birlikte yapılacak. Yaklaşık olarak 1 milyon Türk ve müslüman nüfusun yaşadığı ülkede çoğunlukla Türklerden oluşan Hak ve Özgürlük Hareketi (HÖH) Başkanı Karadayı, Cumhurbaşkanı adaylığı için yola çıktı.

Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı yardımcılığı için toplam 24 ikili yarışacak. 14 Kasım’da sonuç çıkmazsa 21 Kasım’da ikinci tur yapılacak. Yurtdışında yaşayan Bulgaristan vatandaşları da seçimde oy kullanabilecek.
Daha önce yapılan iki seçimde hükümetin kurulamaması nedeniyle genel seçimler ile Cumhurbaşkanlığı seçimleri aynı anda yapılacak. Yaklaşık 7 milyon seçmen 14 Kasım’daki seçimde oy kullanacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending