Connect with us

Teknoloji Haberleri

Yazılım Odaklı Otomasyon Ambalajlı Tüketim Ürünlerini ve Lojistik Operasyonlarını Dönüştürüyor

Güç idaresi ve otomasyon dönüşümünde başkan olan Schneider Electric, yazılım odaklı genel otomasyon sistemi EcoStruxure™ Automation Expert’in 21 …

Published

on

Güç idaresi ve otomasyon dönüşümünde başkan olan Schneider Electric, yazılım odaklı genel otomasyon sistemi EcoStruxure™ Automation Expert’in 21.1 sürümünü kullanıma sundu. Yeni teknolojinin benimsenmesi, paketlenmiş tüketim eserleri, ecza ve lojistik şirketleri için acil yararları bulunduğunu gösteriyor.

  • Yiyecek-içecek ve ecza üzere kritik bölümlerin paketlenmiş (ambalajlı) eserlerini pazara sunmalarını hızlandıran EcoStruxure Automation Expert için “Ezber Bozan” deniyor
  • Akıllı Dağıtım Merkezi, yeni otomasyon kategorisi ile randıman 5,3 artırıyor
  • EcoStruxure Automation Expert ve AVEVA birleşik tahlili ile mühendislik çalışmaları 50’den fazla azaldı


Güç idaresi ve otomasyon dönüşümünde başkan olan Schneider Electric, yazılım odaklı genel otomasyon sistemi EcoStruxure™ Automation Expert’in 21.1 sürümünü kullanıma sundu. Yeni teknolojinin benimsenmesi, paketlenmiş tüketim eserleri, ecza ve lojistik şirketleri için acil yararları bulunduğunu gösteriyor. Kademe atlamalı gelişmelerSchneider Electric Yeni Jenerasyon Otomasyon Kıdemli Lider Yardımcısı Fabrice Jadot, “EcoStruxure Automation Expert v21.1, endüstriyel otomasyonda dijitalin önceliklendirildiği bir yaklaşımla üreticilerin kademe atlamalı gelişmeleri gerçekleştirmesini sağlama seyahatimizde kıymetli bir kilometre taşıdır” diyor ve şöyle devam ediyor: “Günümüzdeki operasyonlar, değişen pazar ve ortam dinamiklerine süratle reaksiyon vermeli ve potansiyel riskleri süratlice azaltmalıdır. Donanım ve yazılım kullanım hayat döngülerini ayıran EcoStruxure Automation Expert, donanım altyapısından bağımsız olarak EcoStruxure Automation Expert’in varlık merkezli, taşınabilir, kullanımı kanıtlanmış yazılım bileşenleri kullanılarak üretilen otomasyon uygulamaları ile GEA’nın pazarda daha süratli yer almasına yardımcı oluyor. Bu yazılım odaklı yaklaşım, eşsiz maliyet ve performans karı sunuyor ve mühendislerin düşük bedele sahip işleri otomatikleştirmesini ve farklı araçlarda işlerin tekrarlanmasını önleyerek özgürleşmelerini sağlıyor.”
GEA, besin sürece ve başka farklı bölümlerde en büyük teknoloji tedarikçilerinden biridir. Şirket, pazara sunma suratının ve çevikliğin kilit değere sahip olduğu farklı son kullanıcı pazarlarında ayrıntılı üretim süreçleri için teknolojiye, bileşenlere ve sürdürülebilir tahlillere odaklanıyor. EcoStruxure Automation Expert, operasyonel teknoloji (OT) ile bilgi teknolojisi (IT) ortasındaki entegrasyonu çok kolay hale getiriyor ve GEA ile müşterileri için yeni bir çeviklik oluşturuyor. GEA Otomasyon ve Denetim I Yazılım BU Separatörler Lideri Matthias Wiemann, “IT ve OT’nin bir ortaya getirilmesi GEA’daki vizyonumuzdur ve EcoStruxure Automation Expert’le müşterilerimize verdiğimiz taahhütü yerine getiriyoruz.” diyor ve şöyle devam ediyor: “Schneider Electric’le bu projeler üzerinde birlikte çalışıyoruz ve EcoStruxure Automation Expert, bizlere yiyecek-içecek ve ecza üzere kritik kesimlerin muhtaçlık duyduğu süratli pazara sunma müddeti ve esnekliği sağlıyor.”
Master Systèmes, bir endüstriyel otomasyon sistem entegratörü ve Schneider Electric Master Alliance ortağı olarak kozmetik müşteri tesislerinden birinin çevikliğini ve esnekliğini artırmak için EcoStruxure Automation Expert kullanıyor. Master Systémes Otomasyon Yöneticisi Maurice Re, “EcoStruxure Automation Expert, eski otomasyon sistemlerimizi Sanayi 4.0 tahliline denetimli, düşük riskli ve çevik bir biçimde modernize etmemize imkan veriyor” diyor ve şöyle devam ediyor: “Bu bizim için ezber bozan bir gelişme. EcoStruxure Automation Expert’in gelişmiş mühendislik araçları sayesinde uygulama geliştirme müddeti azalıyor ve kestirimci bakım dahil IT teknolojilerinin kolay entegrasyonu sağlanıyor. Bu, müşterilerimiz için bakımı daha kolay bir tahlille daha süratli pazara sunma mühleti manasına geliyor.” Schneider Electric, EcoStruxure Automation Expert’i Çin’in Şangay bölgesindeki Akıllı Dağıtım Merkezinde uygulayarak maliyetleri azaltmayı ve verimliliği artırmayı hedefliyor. Yazılım donanımdan farklı olduğundan, akış ihtiyaçları değiştikçe çizginin değişimi daha kolay ve daha uygun maliyetli olmaktadır. EcoStruxure Automation Expert ile arızanın temel nedeni ve sorun giderme dört kat daha süratlidir. Yanılgı sınırında 45 daha az eserle randıman 5,3 artıyor. Schneider Electric Tedarik Zincirinden Sorumlu Lider Yardımcısı Mourad Tamoud, “EcoStruxure Automation Expert, üçüncü parti yazılımın entegrasyonunu şu ana kadar sıkıntısız bir biçimde gerçekleştiriyor ve böylelikle randımanı artırmak için süreçlerimizi tekrar yapılandırarak operasyonlarımızı sıkıntısız bir biçimde uyumlu hale getiriyoruz” diyor ve şöyle devam ediyor: “Tüm sistem genelinde bütünsel bir bakış açısına sahip olarak, tek bir referans noktası kullanmak, Şangay Akıllı Dağıtım Merkezimizde daha süratli arıza tanımlama ve cevap verme yoluyla bakım verimliliğimizi artırıyor.”
Yeni jenerasyon teknolojiÖbür geliştirmelerin yanı sıra EcoStruxure Automation Expert V21.1’de gelişmiş siber güvenlik, teşhis, bulma ve devreye alma özellikleri, genişletilmiş kitaplıklar ve lisan dayanağı de yer alıyor.
Ek olarak, AVEVA Sistem Platformu ile gelişmiş entegrasyonla EcoStruxure Automation Expert müşterilerinin kontrol, kurumsal SCADA, MES ve HoT uygulamalarında AVEVA’nın pazar önderi yazılımından asgarî mühendislik masrafı ile faydalanmasına imkan veriyor. Yapılan bir çalışmada EcoStruxure Automation Expert ve AVEVA’nın birlikteliğinin mühendislik çalışmalarını 50’yi aşan bir oranda azalttığı ortaya kondu.
Genel otomasyon Dünyanın en sürdürülebilir şirketi ve Akıllı Fabrikalar ve Akıllı Dağıtım Merkezlerinin uçtan uca ağına sahip küresel bir üretici olarak, Schneider Electric, yazılım odaklı açık endüstriyel otomasyon yoluyla geleceğin sanayisinin etraf açısından verimli, çevik ve esnek hale getirme misyonu ile hareket ediyor.
EcoStruxure Automation Expert’in en yeni versiyonu ile Schneider Electric, üretim ve süreç sanayilerinin genel otomasyon, sürdürülebilirlik ve dijitalleşme mevzularının yararlarının benimsenmesini ve böylelikle yeni kuşak endüstriyel otomasyon yoluyla global ekonomik güzelleşmenin güçlendirilmesini teşvik ediyor.
Genel otomasyon IEC61499 standardı sayesinde birlikte çalışabilir “tak ve üret” otomasyon yazılımı bileşenlerinin dünyasıdır.
Schneider Electric Yeni Jenerasyon Otomasyon Kıdemli Lider Yardımcısı Fabrice Jadot, “EcoStruxure Automation Expert, endüstriyel otomasyonda oyunun kurallarını değiştiriyor ve Schneider Electric’in genel otomasyon taahhüdünü ortaya koyuyor,” diyor ve şöyle devam ediyor: “Dünyanın rastgele bir yerindeki endüstriyel geliştiricilerin EcoStruxure Automation Expert ile birlikte çalışmaya imkan veren IEC61499 standardına nazaran kendi yazılım bileşenlerini ve tahlillerini oluşturmaya yönelik davetimizi sürdürüyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknoloji Haberleri

Türkiye’de “Bas-Konuş” kullanıcısı giderek artıyor – İnternet Haber

Profesyonel Mobil Telsiz (PMR) çözümlerinin dünyadaki lider üreticisi ve sağlayıcısı Hytera, Türkiye’deki Bas-Konuş (PoC) çözümünün abone …

Published

on

By

Profesyonel Mobil Telsiz (PMR) çözümlerinin dünyadaki lider üreticisi ve sağlayıcısı Hytera, Türkiye’deki Bas-Konuş (PoC) çözümünün abone sayısını artırdı. Bu çerçevede 2019 ikinci çeyrekteki lansmandan bu yana PoC abone sayısı, 10 bini geçti.

Son yıllarda, geniş bant teknolojilerinin hızlı bir evrim yaşıyor. Bundan ilham alan geleneksel bas-konuş kullanıcıları, multimedya hizmetlerini desteklemeyen, eski dar bant klasik telsiz sistemlerine rağbet etmiyor. Bunun yanında görüntü ve video gibi veri açısından zengin multimedya hizmetlerine talep giderek artıyor.

Hytera’nın uçtan uca PoC iletişim çözümleri

Bu talebe yeni nesil teknoloji yatırımları ile cevap veren Hytera, uçtan uca PoC iletişim çözümlerini sundu. Dünyanın dört bir yanında Hytera’nın PoC telsizleri ve Hytera HyTalk platformu kullanılıyor. Hytera, bu çerçevede çok farklı seçeneklerde ürünler sunuyor. Bunlar sadece multimedya hizmetleri sağlamakla kalmıyor; aynı zamanda uzun süreli görevleri yerine getiren kullanıcılar için ülke çapında ve hatta dünya çapında iletişim hizmeti sağlıyor. Bunun için geniş klasik internet ağının kapsamını kullanılıyor; böylece mesafe sınırları ortadan kalkıyor.

“Abonelerimiz her an Hytera’dan destek alabileceklerini biliyor”

Hytera MENA Direktör Yardımcısı Hakan Tang, Hytera’nın PoC çözümlerinin; özel güvenlik, taksi, kamu kurumları, hastaneler ve inşaat gibi çok farklı kurumlar ve sektörler tarafından yaygın olarak kullanıldığını vurguladı. Tang, “Şu ana kadar aldığımız geri bildirimlere göre PoC abonelerimiz, sistemin performansından oldukça memnun. Türkiye’de, bu anlamda en büyük bayi ve servis ağına sahip. Abonelerimiz ihtiyaç duyulan her an Hytera’dan destek alabileceklerini biliyor ve Türkiye’deki yerli sunucular ile en hızlı ve kesintisiz hizmet sunmaya devam edeceğiz .” sözlerini kaydetti.

Hakan Tang, Türkiye’de Hytera PoC çözümlerinin büyük ölçüde sesli iletişim ve GPS takibi için kullanıldığını ifade ederek, “Bunların dışında coğrafi alan belirleme, belirlenen alana giriş ve çıkış alarmları, görüntü ile onay vb. gibi birçok senaryoda da PoC çözümlerimizi kullanabiliyor.” şeklinde konuştu.

Song: Özelleştirilmiş PoC çözümleri sunmayı hedefliyoruz

Hytera Yurtdışı Satış Departmanı Genel Müdür Yardımcısı Stanley Song ise, Hytera’nın gelecekte, Türkiye’deki ve dünyadaki müşteriler için daha özelleştirilmiş PoC çözümleri sunmayı hedeflediğine dikkat çekti. Song, şunları kaydetti; “10 bin abone sınırı, bizim için çok şey ifade ediyor. Hytera’ya güvenen ve bizi bir sonraki büyük adımı atmamız için güçlendirecek çok sayıda kullanıcımız var. Hytera, yakın gelecekte DMR ve PoC teknolojilerinin tam entegrasyonunu sağlayacak. Tüm mevcut müşterilerimiz, bu çözümlerimiz kapsamında PMR (telsiz) sistemleri ve PoC çözümlerimizden her türlü ihtiyaçları için yararlanabilecek, böylece hem mevcut Telsiz sistemlerini hem de yeni PoC Telsiz sistemlerini bir arada kullanarak avantaj sağlayacak“ dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

Logo Yazılım çalışanları için “Zor Zamanlar” Programı başlattı – İnternet Haber

Logo Yazılım, Bütün Çocuklar Bizim Derneği (BÇBD) iş birliğiyle çalışanları için “Zor Zamanlar Programı başlattı. Zor Zamanlar Programı, pandemi …

Published

on

By

Logo Yazılım, Bütün Çocuklar Bizim Derneği (BÇBD) iş birliğiyle çalışanları için “Zor Zamanlar Programı başlattı. Zor Zamanlar Programı, pandemi döneminde ebeveynlerin ve çocukların evde geçirdiği zamanın artmasıyla birlikte çocuk ve ebeveyn iletişimlerini kolaylaştırmak amacıyla uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Logo Yazılım, “Çeşitlilik” ve “Dahiliyet” ilkeleri kapsamında 0-18 yaş aralığında çocukları bulunan 302 Logo çalışanının katılacağı “Zor Zamanlar Programı’nda 19 Ekim -28 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek 11 oturumda alanında uzman kişiler tarafından 9 farklı eğitim verilecek.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Logo Grup CEO’su M. Buğra Koyuncu, Logo’nun büyük bir ekosisteme sahip kocaman bir aile olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu aile içinde yaşanan her güzel gelişmeyi paylaştığımız gibi zor zamanları da paylaşmak önceliğimiz. Pandeminin ikinci yılına girerken hayatımız eve sığdı. Bu süreçte en çok ebeveynler ve çocuklar zorlandı. Evlerimiz; iş hayatımızı, çocuklarımızın eğitimlerini ve gündelik varoluşumuzu bir arada sürdürmeye çalıştığımız alanlara dönüştü. İnsan ve Organizasyonel Dönüşüm ekibimizin öncülüğünde Çeşitlilik ve Dahiliyet Çalışma Grubu, hem Logo içinde hem de dışında etkili olacak bir inisiyatif başlattık. Bu kapsamda Logo Akademi ve Bütün Çocuklar Bizim Derneği iş birliği ile Zor Zamanlar Programı’nı hayata geçiriyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu iş birliğinden dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Logo, sadece bir şirket değil biz sosyal bir topluluk ve aileyiz, birbirimize destek olmak bizim için çok önemli.”

Bütün Çocuklar Bizim Derneği Kurucusu ve Başkanı Leyla Tekbulut yaptığı konuşmada pandemi döneminde hemen herkesin zor zamanlar yaşadığını belirterek; “Uzun süreli evde kalmak, aile içindeki iletişimin önemini gösterdi. Logo’da yaklaşık 302 çalışanın 0-18 yaş aralığında çocuğu var. Bu program ile her yaş grubuna özel, o yaş grubu ile çalışan danışmanlarla ilerliyoruz. Dernek olarak, zorluklarla birlikte başa çıkmak, ailelerin yanında olmak istiyoruz. Pandemiden sonra hayata bakışımızda ve yaşama biçimlerimizde değişimler olacağını gözlemliyoruz ve, biz de bu çalışmayla şimdiden ön hazırlık yapıyoruz. Zor zamanlar Programı’nı farklı sivil toplum örgütleri ve şirketlerle yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki süreçte yetişkinlere yönelik projelerimizi de hayata geçireceğiz” dedi.

19 Ekim’de gerçekleştirilen açılış seminerinde Eğitimpedia Kurucusu ve Eğitim Danışmanı Ali Koç, “Belirsizlik Döneminde Eğitim” başlıklı konuşmasında çocukların öncelikle sosyal ve duygusal becerilerinin tekrar kazandırılması gerektiğinin altını çizdi.

Zor Zamanlar Programı’nın önümüzdeki günlerde online olarak yapılacak oturumlarından biri “Çocuğumu Anlıyor Muyum?” başlığı altında gerçekleştirilecek. Farklı yaş grubundaki çocukları olan ebeveynler için yapılacak oturum, uzman psikologlar Selda Özen, Ayşegül Cebenoyan, Aysun Kendirli ve Özlem Aydın tarafından düzenlenecek.

Dört hafta sürecek programda; “Şiddetsiz İletişim” başlıklı oturum CNVC Sertifikalı Eğitmen Canan İrtem, “Gücümüzü Ortaya Çıkarmak” başlıklı oturum ise Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Aylin Vartanyan, Sanatçı ve Somatik Diyalog Eğitmeni Beliz Demircioğlu, Expressive Arts Institute Istanbul’un kurucusu Fulya Kurter Musnitsky tarafından gerçekleştirilecek.

Logo Akademi, Zor Zamanlar Programı ile çalışanlarının gelişimi ve iyiliği için pandemi sonrası çalışma ve yaşam koşullarını iyileştirmeyi hedefliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Teknoloji Haberleri

Huawei’in çevreci veri merkezleri Türkiye’nin düşük karbon hedeflerine ulaşmasına katkı sağlayacak – İnternet Haber

Huawei IT Day 2021, 20 Ekim’de Huawei ve IDC işbirliği ile İstanbul’da düzenlendi. Huawei Türkiye Kurumsal İş Grubu Ülke Müdürü James Pan …

Published

on

By

Huawei IT Day 2021, 20 Ekim’de Huawei ve IDC işbirliği ile İstanbul’da düzenlendi. Huawei Türkiye Kurumsal İş Grubu Ülke Müdürü James Pan, organizasyonun açılış konuşmasında; “Veri boyutlarının zirveye çıktığı bir dönemi yaşıyoruz. 2018’de 32 Zetabayt olan veri miktarının 2025’te 180 Zetabayt boyutlarına ulaşması bekleniyor. Bu yoğun veri birikimi, güç tüketimi ile ilgili yeni çözümlere yönelik ihtiyacı da artırıyor. Huawei, bu alanda yenilikçi çözümler sunmaya ve sektöre katkıda bulunmaya hazır” dedi.

Huawei Türkiye Kurumsal İş Grubu Ülke Müdürü James Pan, İstanbul’da düzenlenen Huawei IT Day 2021’de, veri depolama ve veri merkezi çözümleri ilgili gelişmeleri paylaştı. Pan, veri merkezlerinde yüksek güç tüketimi ile ilgili yaşanan değişime dikkat çekerek; “Veri merkezlerinin güç tüketimi ve aşırı yüksek veri depolama durumu, sadece yüksek bir maliyeti değil aynı zamanda yüksek karbon emisyonunu da beraberinde getiriyor. Türkiye, iklim değişikliğinin etkilerini azaltmaya yönelik eylem planları ve stratejileri çerçevesinde, sera gazı emisyonunu 2030’a kadar 21’e varan oranda azaltmayı amaçlıyor. Huawei, bu vizyona katkıda bulunmak üzere, tüm senaryolara uygun veri merkezleri tasarlıyor. Daha çevreci veri merkezlerinin, yakın gelecekte Türkiye’nin düşük karbon hedeflerine katkı sağlayacağına inanıyoruz.”

James Pan: “Önemli sorumluluklarımız var”

James Pan, Huawei’in BT ekosisteminin bir parçası olarak; insanlar, toplum ve endüstriler için yeni değerler ürettiğinin altını çizdi. Pan şöyle devam etti: “Ürettiğimiz değerlere ek olarak önemli sorumluluklarımız da var. Daha çevreci veri merkezleri, bakım sürecinde de yetenekli mühendislere gereksinim duyuyor. Huawei, Türkiye’de 130’dan fazla sertifikalı servis ortağı ve yaklaşık 1.000 mühendisle, bakım süreçlerinde en iyi hizmeti vermeye hazır. Huawei, iş ortakları ile birlikte sektörü teknik anlamda da en iyi şekilde desteklemeye devam edecek. Bu sürece daha fazla katkı sağlamak ve yeni yetenekler yetiştirmek üzere, Türkiye’de 18’den fazla üniversite ile de işbirliği yapıyoruz.”

Huawei, IT Day kapsamında OceanProtect veri koruma çözümünü de tanıttı. OceanProtect, yaşam döngüsü boyunca, çeşitli veri türleri için kapsamlı koruma sağlarken, olağanüstü durumlarda veri kurtarma ve yedekleme çözümü de sunuyor. Farklı sektörler için; hızlı, çevreci, güvenilir ve akıllı bir altyapı sunan ürün, Huawei All-Flash Veri Merkezi ailesinin bir parçası olarak sunuluyor. OceanProtect, sıfır hizmet kesintisi, sıfır veri kaybı ve uzun vadeli veri saklama işlevleri ile birlikte, sıcak verilerin hızlı yedeklenmesi ve geri yüklenebilmesi konsepti üzerine inşa edildi.

Huawei Kurumsal İş Grubu CIO’su Fatih Akgül, şirketin nesil veri depolama çözümleri ile ilgili olarak; “Huawei veri depolama çözümlerinin sektördeki lider konumu, bağımsız değerlendirme ve ölçme kurumlarınca son 6 yıldır ortaya çıkan birincilik sonuçlarıyla da onaylanıyor. Bu başarıya ulaşmamızda katkıda bulunan müşterilerimize bize güvendikleri için teşekkür ederiz. Huawei veri depolama çözümleri, Türkiye’de birçok farklı sektörde tercih ediliyor. İnovasyon odaklı teknolojimiz ve özenle sunduğumuz servislerle, gelecekte daha fazla şirketin veri merkezlerinde Huawei çözümlerini seçeceğine inanıyoruz” dedi.

Etkinlik, Huawei ve farklı şirketlerden iş ortaklarının sunumları ve panellerle devam etti. “IDC Türkiye Kurumsal Altyapı Çözümleri Araştırma Müdürü Aslı Koçkal”, “Yapı Kredi Teknoloji Mimari, Uygulama Platformu ve Veri Tabanı Yönetiminden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Taylan Güney”, Yapı Kredi Veri Depolama ve Yedekleme Sistemleri Müdürü Yıldıray Kılıçaslan, “Infoturk Kurumsal Çözümler CTO’su Ahmet Öztuna, “Huawei Türkiye Kurumsal İş Grubu CIO’su Fatih Akgül” ve “Huawei Türkiye Kurumsal İş Grubu Bulut Çözümleri Yöneticisi Rıza Can Sevinç”, Huawei IT Day 2021’e sunumlarıyla katkıda bulundular.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending