Connect with us

Gündem

Son 24 Saatte Önemli Bir Yükseliş Yaşayan Audius (AUDIO) Nedir?

Audius, dinleyiciler ve yaratıcılar ortasındaki direkt süreçleri kolaylaştıran, herkese rastgele bir ses içeriğini dağıtma, para kazanma ve …

Published

on

Audius, dinleyiciler ve yaratıcılar ortasındaki direkt süreçleri kolaylaştıran, herkese rastgele bir ses içeriğini dağıtma, para kazanma ve yayınlama özgürlüğü veren merkezi olmayan bir müzik paylaşım ve akış protokolüdür. Audius’un web sitesi, “müzik platformları, şirketlerin yahut büyük plak şirketlerinin değil, sanatkarların ve hayranların istediklerini dinlediklerinde en güzel halini aldığını” ve yüklenen kesimlerin “asla sansürlenemeyeceğini yahut kaldırılamayacağını” söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Audius (AUDIO) coin sahipleri protokol yönetişim oylamalarına katılabiliyor. Ayrıyeten Audius coin kullanıcıların ağ fiyatlarından hisse alması hedefiyle keşif yahut içerik node’larını çalıştırmak için stake etme özelliği de sunuyor. Buna ek olarak sanatçı token’ları ve rozetleri üzere özelliklerin kilidini açmak ve hayranlardan oylama gücü almak için stake etme imkanını da kullanıcılar Audius (AUDIO) sayesinde kazanabiliyor.

CoinGecko datalarına nazaran Audius, son 24 saat içerisinde %104.4 oranında yükseldi. Token yazını yazıldığı sırada 3.32 dolardan süreç görüyordu. Piyasa pahası 1.402.567.059 dolar olan Audius’un sirkülasyon arzı 400.244.277’dir.

Audius şunlardan oluşur:

  • Audius içerik defterini indeksleyen ve meta dataları almak için kolay kolay sorgulanabilir bir arayüz sağlayan keşif düğümleri;
  • Sanatkarlar ismine içerik barındırmak ve içeriğe erişim müsaadesi vermek için içerik düğümleri;
  • Audius protokolünde erişilebilen tüm bilgiler için tek bir doğruluk kaynağı olarak içerik defteri, içerik düğümleri tarafından barındırılan içeriğe referansları sabitleme

Audius’u Eşsiz Kılan Nedir?

Audius platformunun büsbütün ve her vakit fiyatsız olduğu da yapılan açıklamalar ortasında yer alıyor. Yükleme süreçlerinin, denetim panellerinin ve platformdaki öbür tüm araçların fiyatsız olduğu söz ediliyor.

Bunların yanı sıra platformun tahminen de en kıymetli özelliklerinden biri sansürlere karşı dirençli olmasında yatıyor. Yapılan açıklamalara nazaran kullanıcıların içerikleri sansürlenmiyor ya da hiçbir halde silinmiyor.

Bunlara ek olarak Audius ile sanatkarlar, yaratıcı çalışmaları için merkezi olmayan bir node operatörleri ağıyla garanti altına alınan, değişmez ve vakit damgalı kayıtlar oluşturabiliyorlar. Kullanıcılar, AUDIO mahallî platform tokenini kullanarak küratörlü etkileşim için premium özelliklerin kilidini açabiliyor. Sanatçı tokenlerden remiks müsabakalarına kadar Audius, hayranlara hak ettikleri ayrıcalığı vermeyi hedeflediğini lisana getiriyor.

Dün akşam sizlere Audius’un TikTok ile bir birliktelik yaptığını duyurmuştuk. Token bunun akabinde önemli bir yükseliş yaşadı.

Gündem

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Mevlid Kandili hayrı – İnternet Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu gece kutlanacak Mevlid Kandili sebebiyle Aydın genelinde kurulan bütün pazaryerlerinde hayır gerçekleştirdi …

Published

on

By

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu gece kutlanacak Mevlid Kandili sebebiyle Aydın genelinde kurulan bütün pazaryerlerinde hayır gerçekleştirdi.

Vatandaşlar Aydın il genelinde gerçekleştirilen hayra yoğun ilgi gösterirken, uzun kuyruklar oluşturdu ve duyarlılığından dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti. Başkan Çerçioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da “Ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesi dileğiyle; Mevlid Kandilimiz mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muammer Keskin’den Yeşilçam’ın Efsanesine Anlamlı Ziyaret – İnternet Haber

Başkan Muammer Keskin, bir süredir evinde tedavi gören Şişli Belediyesi Eski Başkanı Fatma Girik’i evinde ziyaret etti. Şişli Belediye Başkanı …

Published

on

By

Başkan Muammer Keskin, bir süredir evinde tedavi gören Şişli Belediyesi Eski Başkanı Fatma Girik’i evinde ziyaret etti.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Türk Sineması’nın usta isimlerinden olan ve aynı zamanda 1989-1994 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Fatma Girik’i Gayrettepe’deki evinde ziyaret etti.

Başkan Keskin, ziyaret sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Hem Yeşilçam’ın, hem de Şişlimizin göz bebeği, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan gurur duyduğum, belediyemizin eski başkanı sevgili Fatma Girik’i ziyaret ederek, adını verdiğimiz kız yurdumuzu kendisine anlattım. Kıymetli dostum, Fatma Girik’e bir kez daha acil şifalar dilerim”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Ali Babacan, Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’la görüştü – İnternet Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şanlıurfa’da 14 Haziran 2018’de seçim kampanyası sırasında gerçekleşen saldırı nedeniyle aile üyelerini …

Published

on

By

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şanlıurfa’da 14 Haziran 2018’de seçim kampanyası sırasında gerçekleşen saldırı nedeniyle aile üyelerini kaybeden Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’la görüştü.

Babacan, görüşmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şanlıurfa’da, üç yıldır adalet mücadelesi veren Şenyaşar ailesiyle görüştüm. ‘Bu topraklarda adalet yok, buralardan gideceğiz’ diyen Emine Şenyaşar’ın feryadına kulak verdim. Eşitlik ve adalet mücadelesine devam edeceğiz ve Şenyaşar ailesinin hukuk sürecinin takipçisi olacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending