Connect with us

Gündem

Ethereum (ETH) Fiyat Tahlili: Büyük Bir Dirençle Karşı Karşıya, Değerli Düzeyler Neler?

Ethereum, ABD Doları karşısında 3.330 dolarlık direnci kırmayı bir defa daha başaramadı. ETH fiyatı şu anda daha fazla kayıp riskiyle karşı …

Published

on

Ethereum, ABD Doları karşısında 3.330 dolarlık direnci kırmayı bir defa daha başaramadı. ETH fiyatı şu anda daha fazla kayıp riskiyle karşı karşıya. NewsBTC’den Ayush Jindal’ın teknik tahliline nazaran:

  • Ethereum iki sefer 3.330 dolarlık direnç bölgesini geçemedi.
  • ETH/USD saatlik grafiğinde (Kraken datalarına göre) 3.200 dolara yakın dayanakla değerli bir yükseliş trendi çizgisinin altında bir kırılma oldu.
  • Parite 3.250 dolar direncinin altında olduğu sürece aşağı hareket etmeye devam edebilir.

Ethereum (ETH) Fiyatı Büyük Bir Dirençle Karşı Karşıya

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ethereum, Bitcoin‘e misal formda 3.330 dolarlık direnci kırmak için bir deneme daha yaptı. Lakin, ETH fiyatı güç kazanamadı ve 3.330 dolarlık direnç bölgesini aşmak için çaba etti.

Fiyat 3.336 dolar civarına kadar yükseldi ve oradan yeni bir düşüş başlattı. 3.250 dolarlık takviye düzeyinin altında bir kırılma oldu. Ayrıyeten saatlik ETH/USD grafiğinde 3.200 dolara yakın dayanakla kıymetli bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu.

Ethereum fiyatı 3.200 doların ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın altına yerleşti. Fiyat, boğaların durduğu 3.120 dolarlık dayanak bölgesini yine test etti. Fiyat 3.120 dolar civarına kadar düştü ve şu anda üst taraflı bir düzeltme yapmaya çalışıyor.

3.150 dolar düzeyinin üzerinde bir kırılma oldu. Fiyat, 3.336 dolardan 3.120 dolara düşüşün %23.6 Fib geri çekilme düzeyinin üzerinde toparlandı.

Kilit direnç şu anda 3.240 dolar düzeyinin yakınında oluşuyor. Bu 3.336 dolardan 3.120 dolara yanlışsız gerçekleşen düşüşün %50 Fib izleme düzeyine yakın.

3.240 dolar ve 3.250 dolar direnç düzeylerinin üzerinde net bir kırılma ve kapanış, yeni bir artışa başlatabilir. Bir sonraki kilit direnç 3.300 dolar düzeyinin yakınında olabilir, bunun üzerinde fiyat 3.330 doların üzerine çıkmaya çalışabilir.

Ethereum (ETH) Daha Fazla Düşer mi?

Ethereum 3.240 dolar ve 3.250 dolar direnç düzeylerinin üzerinde yükselmeye devam edemezse, aşağı istikametli düzeltmesini uzatabilir. Aşağı tarafta anlık bir dayanak 3.140 dolar düzeyine yakın.

Birinci kilit dayanak 3.120 dolar düzeyine yakın. 3.120 dolarlık takviye bölgesinin altına aşağı taraflı bir kırılma, sert bir düşüşe yol açabilir. Bir sonraki büyük dayanak 3.000 dolar olabilir.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD – ETH/USD için MACD, düşüş bölgesinde yavaş yavaş sürat kaybediyor.
  • Saatlik RSI – ETH/USD için RSI artık 50 düzeyinin altında.
  • Ana Dayanak Düzeyi – 3.120 ABD Doları
  • Ana Direnç Düzeyi – 3.250 ABD Doları

Gündem

CHP’li Halıcı Unutulan Duble Yolları Hatırlattı – İnternet Haber

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu …

Published

on

By

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu.
Isparta Antalya Dereboğazı Duble yol tartışmaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Suat Seyhan Sümengen tarafından yolda yapılacak çalışmalar için bakanlık ve genel müdürlükten gelecek talimatın beklendiği ifade edildi. CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ise toplantıda yapılan bu açıklamaya tepki gösterdi. CHP’li Halıcı şunları söyledi:
“GÖRDÜĞÜMÜZ TEK ŞEY, SAMİMİ DEĞİLLER”
“Bizim bu toplantıda gördüğümüz tek şey samimiyetsizlik, samimi değiller. Bu yolun ve hatta Konya Yolunu da ekleyebiliriz. Bu yolların bitirilmesi konusunda iktidar partisinin samimi olmadığını görüyoruz. Bu sizin planınızın, programınızın içinde yok mu? Bu yolları bitirmek üzere belirli tarihte ve belirli hedefte siz almadınız mı?”
“ZAMANINDA BİTSEYDİ İNSANLAR HALA HAYATTAYDI”
“Yıllardır seçimden önce bu yol bitmek üzere ancak bir türlü bitmedi. AKP geldi, gidiyor. Isparta’nın yolları bitmedi. Tanıdığımız insanları kaybettik bu yollarda. Zamanında bitseydi o insanlar hala hayattaydı.”
“BEKLENEN TALİMAT BİR AN ÖNCE VERİLSİN”
“Bu yollarla hem Doğuya açılan kapınız var hem de diğer taraftan Akdeniz’in en büyük ili Antalya ile olan ilişkilerimizin turizm, ekonomi, sosyal alanda geliştirilmesi var. Kamu yetkilileri tarafından talimat beklendiği söyleniyor. O zaman bu talimat bir an önce milletvekilleri ya da bakan tarafından verilsin. Artık iktidarının son günlerini yaşayan bir siyasi partinin, bari giderken güzel anılmak adına bu yolu bitirmesini bekliyoruz. Bitmezse o iş de bize düşecek gibi gözüküyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muhtarlar günü Urla’da törenle kutlandı – İnternet Haber

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam …

Published

on

By

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca başta olmak üzere idare amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende muhtarlar günü kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Yerel demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayan hem devleti hem de halkı temsil eden muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutlayan Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç Urla için özveriyle çalışan muhtarlara teşekkür etti.

Tören programının ardından Urla’da görev yapan muhtarlara İskele Urit Restoran’da yemek düzenlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Çiğli’de “Sağlıklı Kentleşme” Protokolü İmzalandı – İnternet Haber

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek …

Published

on

By

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek amacıyla Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı E. Helil İnay Kınay arasında imzalanan protokol kapsamında insan ve çevre sağlığını gözeten bir strateji ile gerekli olan çevre mühendisliği hizmetlerinin; ilgili mevzuata, bilimsel teknik esaslara, mesleki ve teknik kurallara, kent kültürü ve kimliği ile kentin ana planlarına uygun olarak gerçekleşebilmesi için iş birliği yapılması hedefleniyor. Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, imzalanan protokol çerçevesinde Çiğli Belediyesi tarafından yürütülen “Çiğli İklim Eylem Planı” sürecine de paydaş olarak katkı sağlayacak.

Başkan Gümrükçü: “Birlikte çözüm üreteceğiz”

İmza töreninde konuşan Başkan Gümrükçü, “Önemli çevre sorunları ile karşı karşıya olan ve afet riski bulunan Çiğlimizin sıkıntılarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, benim de üyesi olduğum TMMOB’nin bağlı odaları ile iş birliğimizi geliştiriyoruz. Son olarak, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attık. Sürece olan katkılarından ötürü Sayın Helil İnay Kınay ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çiğlili hemşehrilerimize güvenli ve refah seviyesi yüksek bir kent yaşamı sağlamak adına bilimi referans alarak çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending