Connect with us

Gündem

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahlili: Takviyesi Tutuyor, Düşüşü Ne Tetikler?

Bitcoin fiyatı 48.000 doları geçemedi ve ABD Doları karşısında daha düşük düzeyde bir düzeltme yaptı. BTC, 45.000 dolarlık dayanak bölgesini …

Published

on

Bitcoin fiyatı 48.000 doları geçemedi ve ABD Doları karşısında daha düşük düzeyde bir düzeltme yaptı. BTC, 45.000 dolarlık dayanak bölgesini kırarsa düşüşünü sürdürebilir. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik tahliline nazaran:

  • Bitcoin, 48.000 dolarlık direnci geçemedikten sonra yeni bir düşüş başlattı.
  • Fiyat şu anda 47.000 dolar ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın altında süreç görüyor.
  • BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken bilgilerine göre) 46.400 dolara yakın takviyeyle kıymetli bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu.
  • Parite, 45.000 dolarlık dayanağın üzerinde kalamazsa düşüşünü sürdürebilir.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Düzeltme Yaşıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin fiyatı, 48.000 dolarlık direnç bölgesini temizlemek için öbür bir teşebbüste bulundu. Bununla birlikte, BTC güç kazanmak için uğraş etti ve 47.000 dolarlık takviye bölgesinin altında düşüş reaksiyonuna neden oldu.

Fiyat 46.500 dolar takviye düzeyinin ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın altına düştü. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 46.400 dolara yakın dayanakla değerli bir yükseliş trend çizgisinin altında bir kırılma oldu.

Parite 45.500 dolar dayanak düzeyinin altına düştü lakin 45.000 doların üzerinde kalmayı başardı. 45.288 dolar civarında bir taban oluştu ve fiyat artık kayıpları konsolide ediyor. 48.080 dolardan 45.288 dolara düşüşün %23.6 Fib geri çekilme düzeyinin üzerinde bir kırılma oldu.

Üst istikamette, anlık bir direnç 46.500 dolar düzeyinin yakınında. Birinci kilit direnç 46.750 dolar düzeyine ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamaya yakın.

48.080 dolardan 45.288 dolara gerçek gerçekleşen son düşüşün %50 Fib geri çekilme düzeyi de 46.685 dolar düzeyine yakın. Bitcoin 46.700 dolar ve 47.000 dolar direnç düzeylerini aşarsa, yakın vadede 48.000 dolarlık direnç bölgesini tekrar ziyaret edebilir.

Bitcoin (BTC) Düşer mi?

Bitcoin 46.700 dolar ve 47.000 dolar direnç düzeylerinin üzerine çıkamazsa düşüşünü sürdürebilir. Aşağı istikamette birinci dayanak 45.500 dolar düzeyine yakın.

Birinci büyük dayanak artık 45.200 dolarlık bölgeye yakın. Ana dayanak şu anda 45.000 dolar düzeyinin yakınında şekilleniyor. Fiyat 45.000 dolarlık dayanağın üzerinde kalamazsa, 43.200 dolarlık takviye düzeyine yanlışsız düşebilir.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD – MACD, düşüş bölgesinde sürat kaybediyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI artık 50 düzeyinin altında.
  • Ana Dayanak Düzeyleri – 45.200 akabinde 45.000 ABD Doları
  • Ana Direnç Düzeyleri – 46.500, 46.700 ve 47.000 ABD Doları

Gündem

CHP’li Halıcı Unutulan Duble Yolları Hatırlattı – İnternet Haber

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu …

Published

on

By

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu.
Isparta Antalya Dereboğazı Duble yol tartışmaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Suat Seyhan Sümengen tarafından yolda yapılacak çalışmalar için bakanlık ve genel müdürlükten gelecek talimatın beklendiği ifade edildi. CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ise toplantıda yapılan bu açıklamaya tepki gösterdi. CHP’li Halıcı şunları söyledi:
“GÖRDÜĞÜMÜZ TEK ŞEY, SAMİMİ DEĞİLLER”
“Bizim bu toplantıda gördüğümüz tek şey samimiyetsizlik, samimi değiller. Bu yolun ve hatta Konya Yolunu da ekleyebiliriz. Bu yolların bitirilmesi konusunda iktidar partisinin samimi olmadığını görüyoruz. Bu sizin planınızın, programınızın içinde yok mu? Bu yolları bitirmek üzere belirli tarihte ve belirli hedefte siz almadınız mı?”
“ZAMANINDA BİTSEYDİ İNSANLAR HALA HAYATTAYDI”
“Yıllardır seçimden önce bu yol bitmek üzere ancak bir türlü bitmedi. AKP geldi, gidiyor. Isparta’nın yolları bitmedi. Tanıdığımız insanları kaybettik bu yollarda. Zamanında bitseydi o insanlar hala hayattaydı.”
“BEKLENEN TALİMAT BİR AN ÖNCE VERİLSİN”
“Bu yollarla hem Doğuya açılan kapınız var hem de diğer taraftan Akdeniz’in en büyük ili Antalya ile olan ilişkilerimizin turizm, ekonomi, sosyal alanda geliştirilmesi var. Kamu yetkilileri tarafından talimat beklendiği söyleniyor. O zaman bu talimat bir an önce milletvekilleri ya da bakan tarafından verilsin. Artık iktidarının son günlerini yaşayan bir siyasi partinin, bari giderken güzel anılmak adına bu yolu bitirmesini bekliyoruz. Bitmezse o iş de bize düşecek gibi gözüküyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muhtarlar günü Urla’da törenle kutlandı – İnternet Haber

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam …

Published

on

By

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca başta olmak üzere idare amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende muhtarlar günü kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Yerel demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayan hem devleti hem de halkı temsil eden muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutlayan Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç Urla için özveriyle çalışan muhtarlara teşekkür etti.

Tören programının ardından Urla’da görev yapan muhtarlara İskele Urit Restoran’da yemek düzenlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Çiğli’de “Sağlıklı Kentleşme” Protokolü İmzalandı – İnternet Haber

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek …

Published

on

By

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek amacıyla Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı E. Helil İnay Kınay arasında imzalanan protokol kapsamında insan ve çevre sağlığını gözeten bir strateji ile gerekli olan çevre mühendisliği hizmetlerinin; ilgili mevzuata, bilimsel teknik esaslara, mesleki ve teknik kurallara, kent kültürü ve kimliği ile kentin ana planlarına uygun olarak gerçekleşebilmesi için iş birliği yapılması hedefleniyor. Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, imzalanan protokol çerçevesinde Çiğli Belediyesi tarafından yürütülen “Çiğli İklim Eylem Planı” sürecine de paydaş olarak katkı sağlayacak.

Başkan Gümrükçü: “Birlikte çözüm üreteceğiz”

İmza töreninde konuşan Başkan Gümrükçü, “Önemli çevre sorunları ile karşı karşıya olan ve afet riski bulunan Çiğlimizin sıkıntılarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, benim de üyesi olduğum TMMOB’nin bağlı odaları ile iş birliğimizi geliştiriyoruz. Son olarak, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attık. Sürece olan katkılarından ötürü Sayın Helil İnay Kınay ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çiğlili hemşehrilerimize güvenli ve refah seviyesi yüksek bir kent yaşamı sağlamak adına bilimi referans alarak çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending