Connect with us

Gündem

Geçtiğimiz Hafta ATH Yapan Kripto Varlıklar

Cryptorank bilgilerinden edinilen bilgilere nazaran 9 Ağustos-15 Ağustos tarihleri ortasında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH …

Published

on

Cryptorank bilgilerinden edinilen bilgilere nazaran 9 Ağustos-15 Ağustos tarihleri ortasında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH), Constellation Labs (DAG), Yield Guild Games (YGG), XDC Network (XDC), TitanSwap (TITAN) ve Axie Infinity (AXS) ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto varlık piyasasında geçtiğimiz hafta yaşanan hareketlilikle birlikte ATH yapan altcoinler sırasıyla şu biçimde;

  • Constellation Labs (DAG)
  • Yield Guild Games (YGG)
  • XDC Network (XDC)
  • TitanSwap (TITAN)
  • Axie Infinity (AXS)

Constellation Labs (DAG): Constellation Labs (DAG), Ethereum blok zincirinde oluşturulan bir kripto varlıktır. Yatay olarak ölçeklendirilebilir bir blockchain işletim sistemi olan Constellation, Big Veri için tasarlanmış, dünyanın birinci blockchain projesi. Açık ve merkeziyetsiz data pazarı için altyapı sağlıyorlar. Constellation Labs, tüm vakitlerin en yüksek düzeyine 15 Ağustos 2021’de 0,269 dolarla ulaştı.

Yield Guild Games (YGG): Ethereum blok zincirinde üretilen bir kripto varlık olan Yield Guild Games (YGG), oyuncuları blok zinciri tabanlı ekonomiler aracılığıyla kazanmak için bir ortaya getiren, oynayarak kazanılan bir oyundur. Kendilerini metaverse’deki yenidünyaların yerleşimcileri olarak tanımlamaktadırlar. Yield Guild Games, tüm vakitlerin en yüksek (ATH) fiyatına 14 Ağustos 2021’de 7.63 dolarla ulaştı. 11 piyasa ve 9 borsada süreç gören Yield Guild Games’in, en etkin borsası OKEx’tir.

XDC Network (XDC): XDC Network, global ticaret ve finans için kurumsal seviyede hibrit blok zinciri üreten XinFin ağına güç sağlayıcısı olması için üretilmiş kripto para ünitesi. XinFin kendi çıkarttığı kripto varlık ünitesi XDC coin ile Özel Ağ Barındırma, Akıllı Mukaveleler Yürütme, Cüzdanı kullanma ve Çapraz zincir süreçleri konusunda ayrıcalıklar tanıyor. XDC Network, tüm vakitlerin en yüksek (ATH) fiyatına 12 Ağustos 2021’de 0.163 dolar ile ulaştı. 16 piyasa ve 7 borsada süreç gören XDC Network’ün en faal borsası Kucoin’dir.

TitanSwap (TITAN): TitanSwap (TITAN), Ethereum blok zincirinde oluşturulan bir kripto varlıktır. TitanSwap tüm vakitlerin en yüksek fiyatına 12 Ağustos 2021’de 9.89 dolarla ulaştı. 6 pazarda ve 4 Borsada süreç görmektedir, bunların en faali Huobi Global’dir.

Axie Infinity (AXS): Oyun dünyasına blok zinciri teknolojisini dahil eden Axie Infinity, kısmen oyuncuları tarafından sahip olunan ve işletilen blockchain tabanlı bir ticaret ve savaş oyunudur. Piyasaya çıktığından bu yana büyük ilgi gören Axie Infinity, tüm vakitlerin en yüksek fiyatına 11 Ağustos 2021’de 76.78 dolarla ulaştı. 42 piyasa ve 27 Borsada süreç gören Axie Infinity’nin en etkin borsası Binance.

Gündem

CHP’li Halıcı Unutulan Duble Yolları Hatırlattı – İnternet Haber

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu …

Published

on

By

CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, AKP’nin seçim öncesi vadettiği ancak seçim geçtikten sonra unutulan Dereboğazı duble yolu ile ilgili konuştu.
Isparta Antalya Dereboğazı Duble yol tartışmaları gündemi meşgul etmeye devam ediyor. İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Suat Seyhan Sümengen tarafından yolda yapılacak çalışmalar için bakanlık ve genel müdürlükten gelecek talimatın beklendiği ifade edildi. CHP İl Başkanı Yalım Halıcı ise toplantıda yapılan bu açıklamaya tepki gösterdi. CHP’li Halıcı şunları söyledi:
“GÖRDÜĞÜMÜZ TEK ŞEY, SAMİMİ DEĞİLLER”
“Bizim bu toplantıda gördüğümüz tek şey samimiyetsizlik, samimi değiller. Bu yolun ve hatta Konya Yolunu da ekleyebiliriz. Bu yolların bitirilmesi konusunda iktidar partisinin samimi olmadığını görüyoruz. Bu sizin planınızın, programınızın içinde yok mu? Bu yolları bitirmek üzere belirli tarihte ve belirli hedefte siz almadınız mı?”
“ZAMANINDA BİTSEYDİ İNSANLAR HALA HAYATTAYDI”
“Yıllardır seçimden önce bu yol bitmek üzere ancak bir türlü bitmedi. AKP geldi, gidiyor. Isparta’nın yolları bitmedi. Tanıdığımız insanları kaybettik bu yollarda. Zamanında bitseydi o insanlar hala hayattaydı.”
“BEKLENEN TALİMAT BİR AN ÖNCE VERİLSİN”
“Bu yollarla hem Doğuya açılan kapınız var hem de diğer taraftan Akdeniz’in en büyük ili Antalya ile olan ilişkilerimizin turizm, ekonomi, sosyal alanda geliştirilmesi var. Kamu yetkilileri tarafından talimat beklendiği söyleniyor. O zaman bu talimat bir an önce milletvekilleri ya da bakan tarafından verilsin. Artık iktidarının son günlerini yaşayan bir siyasi partinin, bari giderken güzel anılmak adına bu yolu bitirmesini bekliyoruz. Bitmezse o iş de bize düşecek gibi gözüküyor.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muhtarlar günü Urla’da törenle kutlandı – İnternet Haber

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam …

Published

on

By

19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Urla Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Törene Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç, Urla Cumhuriyet Başsavcısı Ali Armağan Karaca başta olmak üzere idare amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, oda başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende muhtarlar günü kapsamında Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Yerel demokrasinin güçlenmesine katkı sağlayan hem devleti hem de halkı temsil eden muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutlayan Urla Belediye Başkan v. Kaymakam Murtaza Dayanç Urla için özveriyle çalışan muhtarlara teşekkür etti.

Tören programının ardından Urla’da görev yapan muhtarlara İskele Urit Restoran’da yemek düzenlendi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Çiğli’de “Sağlıklı Kentleşme” Protokolü İmzalandı – İnternet Haber

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek …

Published

on

By

Çiğli Belediyesi ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, sağlıklı kentleşme, sürdürülebilir ve yaşam kalitesi yüksek bir kent inşa etmek amacıyla Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attı.

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü ile Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı E. Helil İnay Kınay arasında imzalanan protokol kapsamında insan ve çevre sağlığını gözeten bir strateji ile gerekli olan çevre mühendisliği hizmetlerinin; ilgili mevzuata, bilimsel teknik esaslara, mesleki ve teknik kurallara, kent kültürü ve kimliği ile kentin ana planlarına uygun olarak gerçekleşebilmesi için iş birliği yapılması hedefleniyor. Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, imzalanan protokol çerçevesinde Çiğli Belediyesi tarafından yürütülen “Çiğli İklim Eylem Planı” sürecine de paydaş olarak katkı sağlayacak.

Başkan Gümrükçü: “Birlikte çözüm üreteceğiz”

İmza töreninde konuşan Başkan Gümrükçü, “Önemli çevre sorunları ile karşı karşıya olan ve afet riski bulunan Çiğlimizin sıkıntılarını katılımcı belediyecilik anlayışıyla çözüme kavuşturmak için çalışıyoruz. Bu doğrultuda, benim de üyesi olduğum TMMOB’nin bağlı odaları ile iş birliğimizi geliştiriyoruz. Son olarak, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi ile Mesleki Denetim ve Teknik iş birliği protokolüne imza attık. Sürece olan katkılarından ötürü Sayın Helil İnay Kınay ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Çiğlili hemşehrilerimize güvenli ve refah seviyesi yüksek bir kent yaşamı sağlamak adına bilimi referans alarak çalışmalarımızı aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending