Connect with us

Gündem

Ödeme Aracı Tartışması Büyüyor! Milyarder Cuban, Müşterilerin %95’inin Dogecoin’i (DOGE) Tercih Ettiğini Söylüyor

Dallas Mavericks basketbol kadrosunun sahibi ve Shark Tank’ın ortak sunucusu olan milyarder Mark Cuban, yakın tarihli bir Twitter dizisinde …

Published

on

Dallas Mavericks basketbol kadrosunun sahibi ve Shark Tank’ın ortak sunucusu olan milyarder Mark Cuban, yakın tarihli bir Twitter dizisinde, sahibi olduğu şirketlerin müşterilerinin çoğunluğu eser ve hizmet satın almak için DOGE’u tercih ettiği için DOGE’un “halkın ödeme yöntemi” haline geldiğini belirtti.

Satışlarının %95’i DOGE ile Yapılıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mark Cuban, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı ve birebir vakitte bir Bitcoin maksimalisti olan Jason A. Williams’ın Dogecoin shill’lemesi ile ilgili savlarına cevap verdi.

DOGE reklamı yapmadığını söyleyen milyarder, yaptığı şeyin sahip olduğu ve işlettiği şirketlerin mal ve hizmet satın alımında DOGE’un hayli tanınan bir ödeme aracı olduğunu söylemek olduğunu belirtti. 

Milyarder ayrıyeten, Dallas Mavericks takımının eserleri de dahil olmak üzere, mal yahut hizmet satışlarının %95’inin Dogecoin ile gerçekleştiğini söyledi. Cuban DOGE’dan “halkın ödeme yöntemi” olarak bahsetti.

“Balinalarda Çok Fazla BTC Birikimi Var”

Twitter tartışması sırasında Cuban, Bitcoin’in sırf bir kıymet deposu olduğu konusunda ısrar etti (büyük ölçüde sabit arz limiti sayesinde), ve “BTC’nin her vakit bir para ünitesi olmak için çaba etmesi gerekeceğini” söyledi. Ayrıyeten balinaların elinde büyük Bitcoin yığınları olmasının, bu varlıklar yahut bireylerin bir Merkez Bankası üzere davranıp piyasayı denetim etmeye ve/veya manipüle etmeye başlayabileceği manasına geldiğinden için BTC için makûs olabileceğini belirtti:

“BTC balinalarında çok fazla servet birikiminiz var. Bunlar, BTC’nin nasıl ve nerede mevcut olduğunu denetim eden bir Merkez Bankası üzere davranabilir ve ne kadar satın aldıklarına, ne kadar harcadıklarına, ne kadar ödediklerine ve ne için harcadıklarına nazaran deflasyon/enflasyon yaratabilirler.”

Gündem

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Mevlid Kandili hayrı – İnternet Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu gece kutlanacak Mevlid Kandili sebebiyle Aydın genelinde kurulan bütün pazaryerlerinde hayır gerçekleştirdi …

Published

on

By

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu gece kutlanacak Mevlid Kandili sebebiyle Aydın genelinde kurulan bütün pazaryerlerinde hayır gerçekleştirdi.

Vatandaşlar Aydın il genelinde gerçekleştirilen hayra yoğun ilgi gösterirken, uzun kuyruklar oluşturdu ve duyarlılığından dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti. Başkan Çerçioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da “Ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesi dileğiyle; Mevlid Kandilimiz mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muammer Keskin’den Yeşilçam’ın Efsanesine Anlamlı Ziyaret – İnternet Haber

Başkan Muammer Keskin, bir süredir evinde tedavi gören Şişli Belediyesi Eski Başkanı Fatma Girik’i evinde ziyaret etti. Şişli Belediye Başkanı …

Published

on

By

Başkan Muammer Keskin, bir süredir evinde tedavi gören Şişli Belediyesi Eski Başkanı Fatma Girik’i evinde ziyaret etti.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Türk Sineması’nın usta isimlerinden olan ve aynı zamanda 1989-1994 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Fatma Girik’i Gayrettepe’deki evinde ziyaret etti.

Başkan Keskin, ziyaret sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Hem Yeşilçam’ın, hem de Şişlimizin göz bebeği, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan gurur duyduğum, belediyemizin eski başkanı sevgili Fatma Girik’i ziyaret ederek, adını verdiğimiz kız yurdumuzu kendisine anlattım. Kıymetli dostum, Fatma Girik’e bir kez daha acil şifalar dilerim”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Ali Babacan, Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’la görüştü – İnternet Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şanlıurfa’da 14 Haziran 2018’de seçim kampanyası sırasında gerçekleşen saldırı nedeniyle aile üyelerini …

Published

on

By

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şanlıurfa’da 14 Haziran 2018’de seçim kampanyası sırasında gerçekleşen saldırı nedeniyle aile üyelerini kaybeden Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’la görüştü.

Babacan, görüşmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şanlıurfa’da, üç yıldır adalet mücadelesi veren Şenyaşar ailesiyle görüştüm. ‘Bu topraklarda adalet yok, buralardan gideceğiz’ diyen Emine Şenyaşar’ın feryadına kulak verdim. Eşitlik ve adalet mücadelesine devam edeceğiz ve Şenyaşar ailesinin hukuk sürecinin takipçisi olacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending