Connect with us

Gündem

Ethereum’un (ETH) Kurucusu Buterin’in 2015 Yılında Çekilen Fotoğrafları NFT Olarak Satışa Sunuldu

Kaliforniyalı fotoğrafçı Matthew Reamer, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in üç portresini NFT olarak satıyor. Reamer, Ethereum’un 2015’teki …

Published

on

Kaliforniyalı fotoğrafçı Matthew Reamer, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin’in üç portresini NFT olarak satıyor. Reamer, Ethereum’un 2015’teki lansmanından dört ay sonra Buterin’in fotoğrafını çekmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

NFT pazar yeri Foundation’daki sayfasında açık artırmaya çıkarılan portreler, Buterin’in yıldızının parlamaya başladığını gösteriyor.

Şu anda 1.65 ETH’lik bir teklif alan birinci NFT, genç yazılım geliştiricisinin yatakta dizüstü bilgisayarında çalıştığının görüldüğü bir aksiyon çekimi. Öbür ikisi daha tipik çekimler -tam önden çekim ve karanlık bir art plana karşı bir baştan çekim.

İsviçreli yayın Das Magazin, 21 yaşındaki Buterin’in fotoğraflarını çekmek üzere Reamer ile anlaşmıştı. Das Magazin, 4 Kasım 2015’te fotoğrafçı Reamer’a ulaşırken Buterin’i “finansal sistemde ihtilal yaratabilecek blokzinciri tabanlı bir platformun mucidi” olarak lanse etti.

Das Magazin, Reamer’a o sırada yaklaşık 750 USD meblağında olan 750 İsviçre Frangı teklif etti. O vakitler Ethereum yaklaşık 1 dolar kıymetindeydi. Bugün ise 3.230 dolardan süreç görüyor. Twitter’daki bilgiselinde Reamer, “daha derine inmediği için” pişman olduğunu lisana getiriyor. Yararlarını Ethereum’a yatırmış olsaydı, bugünün fiyatıyla neredeyse 2.5 milyon dolar bedelinde bir kripto varlık zulasına sahip olacaktı.

Buterin’in muvaffakiyetleri ise bundan çok daha fazlasını söz ediyor. Ethereum’un blokzinciri, akıllı mukavele teknolojisini tanınan hale getirdi ve milyarlarca dolar bedelinde finansal hizmet ve dijital varlığı ortaya çıkardı.

Gündem

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Mevlid Kandili hayrı – İnternet Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu gece kutlanacak Mevlid Kandili sebebiyle Aydın genelinde kurulan bütün pazaryerlerinde hayır gerçekleştirdi …

Published

on

By

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu gece kutlanacak Mevlid Kandili sebebiyle Aydın genelinde kurulan bütün pazaryerlerinde hayır gerçekleştirdi.

Vatandaşlar Aydın il genelinde gerçekleştirilen hayra yoğun ilgi gösterirken, uzun kuyruklar oluşturdu ve duyarlılığından dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti. Başkan Çerçioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da “Ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesi dileğiyle; Mevlid Kandilimiz mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muammer Keskin’den Yeşilçam’ın Efsanesine Anlamlı Ziyaret – İnternet Haber

Başkan Muammer Keskin, bir süredir evinde tedavi gören Şişli Belediyesi Eski Başkanı Fatma Girik’i evinde ziyaret etti. Şişli Belediye Başkanı …

Published

on

By

Başkan Muammer Keskin, bir süredir evinde tedavi gören Şişli Belediyesi Eski Başkanı Fatma Girik’i evinde ziyaret etti.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Türk Sineması’nın usta isimlerinden olan ve aynı zamanda 1989-1994 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Fatma Girik’i Gayrettepe’deki evinde ziyaret etti.

Başkan Keskin, ziyaret sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Hem Yeşilçam’ın, hem de Şişlimizin göz bebeği, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan gurur duyduğum, belediyemizin eski başkanı sevgili Fatma Girik’i ziyaret ederek, adını verdiğimiz kız yurdumuzu kendisine anlattım. Kıymetli dostum, Fatma Girik’e bir kez daha acil şifalar dilerim”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Ali Babacan, Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’la görüştü – İnternet Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şanlıurfa’da 14 Haziran 2018’de seçim kampanyası sırasında gerçekleşen saldırı nedeniyle aile üyelerini …

Published

on

By

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şanlıurfa’da 14 Haziran 2018’de seçim kampanyası sırasında gerçekleşen saldırı nedeniyle aile üyelerini kaybeden Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’la görüştü.

Babacan, görüşmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şanlıurfa’da, üç yıldır adalet mücadelesi veren Şenyaşar ailesiyle görüştüm. ‘Bu topraklarda adalet yok, buralardan gideceğiz’ diyen Emine Şenyaşar’ın feryadına kulak verdim. Eşitlik ve adalet mücadelesine devam edeceğiz ve Şenyaşar ailesinin hukuk sürecinin takipçisi olacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending