Connect with us

Gündem

Cardano’nun Akıllı Kontratları Hacklenebilir mi? Charles Hoskinson Açıkladı

Charles Hoskinson, akıllı mukavelelerin potansiyel olarak taarruza uğramasıyla ilgili birtakım telaşları giderdi. Son dakika gelişmelerden …

Published

on

Charles Hoskinson, akıllı mukavelelerin potansiyel olarak taarruza uğramasıyla ilgili birtakım telaşları giderdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson, en son düzenlenen Ask Me Anything (bana bir şey sor) oturumunda, yazılan ve inşa edilen “her şey” bozulabileceğinden akıllı kontratların potansiyel bir akına karşı sağlam olmadığını söyledi. Ayrıyeten bu cins siyah kuğu olaylarının meydana gelme mümkünlüğünü “katlanarak” azaltan “sertifikalı yazılım” kavramı üzerinde durdu.

Hoskinson, şunları söyledi:

“Bir spesifikasyonunuz ve muhakkak bir geliştirme metodolojiniz ve araçlarınız varsa, yapabileceğiniz şey yahut dışarıdan bir denetçi, uygulamanın bu spesifikasyonu takip ettiğini ve bu spesifikasyonun uygun test edilip güzel anlaşılabileceğini kanıtlamaktır… Bunu yaparsanız, bir hack talihi katlanarak azalır.”

Hoskinson ayrıyeten blockchain akıllı kontrat platformu olan Cardano ve Plutus’un yüksek garanti elde etmek için tasarlandığını açıklıyor.

Milyarder ayrıyeten kullanıcıları, kararın nihayetinde kendilerine ilişkin olduğu konusunda uyarıyor, yani bu belli bir yazılıma güvenip güvenmeme kararının onlara kalmış olduğu manasına geliyor. Bu nedenle, kullanıcıların bir hack’i önlemek için yapabilecekleri en yeterli şeyin akıllı olmak olduğunu söz ediyor.

Takipçilerini ADA ikram dolandırıcılığı konusunda rutin olarak uyarmasına karşın, Hoskinson öfkeli kullanıcılardan e-posta almaya devam ettiğini söyledi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden Mevlid Kandili hayrı – İnternet Haber

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu gece kutlanacak Mevlid Kandili sebebiyle Aydın genelinde kurulan bütün pazaryerlerinde hayır gerçekleştirdi …

Published

on

By

Aydın Büyükşehir Belediyesi bu gece kutlanacak Mevlid Kandili sebebiyle Aydın genelinde kurulan bütün pazaryerlerinde hayır gerçekleştirdi.

Vatandaşlar Aydın il genelinde gerçekleştirilen hayra yoğun ilgi gösterirken, uzun kuyruklar oluşturdu ve duyarlılığından dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti. Başkan Çerçioğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da “Ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, barış ve huzur getirmesi dileğiyle; Mevlid Kandilimiz mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Muammer Keskin’den Yeşilçam’ın Efsanesine Anlamlı Ziyaret – İnternet Haber

Başkan Muammer Keskin, bir süredir evinde tedavi gören Şişli Belediyesi Eski Başkanı Fatma Girik’i evinde ziyaret etti. Şişli Belediye Başkanı …

Published

on

By

Başkan Muammer Keskin, bir süredir evinde tedavi gören Şişli Belediyesi Eski Başkanı Fatma Girik’i evinde ziyaret etti.

Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, Türk Sineması’nın usta isimlerinden olan ve aynı zamanda 1989-1994 yılları arasında Şişli Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Fatma Girik’i Gayrettepe’deki evinde ziyaret etti.

Başkan Keskin, ziyaret sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Hem Yeşilçam’ın, hem de Şişlimizin göz bebeği, ilçe başkanlığı yaptığım dönemde birlikte çalışmaktan gurur duyduğum, belediyemizin eski başkanı sevgili Fatma Girik’i ziyaret ederek, adını verdiğimiz kız yurdumuzu kendisine anlattım. Kıymetli dostum, Fatma Girik’e bir kez daha acil şifalar dilerim”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Gündem

Ali Babacan, Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’la görüştü – İnternet Haber

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şanlıurfa’da 14 Haziran 2018’de seçim kampanyası sırasında gerçekleşen saldırı nedeniyle aile üyelerini …

Published

on

By

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Şanlıurfa’da 14 Haziran 2018’de seçim kampanyası sırasında gerçekleşen saldırı nedeniyle aile üyelerini kaybeden Emine Şenyaşar ve Ferit Şenyaşar’la görüştü.

Babacan, görüşmenin ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Şanlıurfa’da, üç yıldır adalet mücadelesi veren Şenyaşar ailesiyle görüştüm. ‘Bu topraklarda adalet yok, buralardan gideceğiz’ diyen Emine Şenyaşar’ın feryadına kulak verdim. Eşitlik ve adalet mücadelesine devam edeceğiz ve Şenyaşar ailesinin hukuk sürecinin takipçisi olacağız.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Continue Reading

Trending