Connect with us

DeFi Haber

Voyager Digital, Coinify Kripto Ödeme Platformunu Satın Aldı

Voyager Digital, kripto ödeme platformu Coinify’ı satın aldı. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram …

Published

on

Voyager Digital, Coinify Kripto Ödeme Platformunu Satın Aldı

Kripto para komisyoncusu Voyager Digital, hisse senedi ve nakit olarak yaklaşık 84 milyon dolar (~ 60 milyon sterlin) değerinde bir anlaşmayla kripto ödeme şirketi Coinify’ı satın almayı kabul etti .

Sektöre girmenin stratejik bir yolu

Kripto para komisyoncusu Voyager Digital, kripto ödeme şirketi Coinify’ı nakit olarak 15 milyon dolar (~11 milyon sterlin) ve yeni ihraç edilen hisselerinin yaklaşık 69 milyon dolar (~ 50 milyon sterlin) değerinde 5,1 milyon dolar karşılığında satın aldığını duyurdu .

Şirketin Coinify’ı satın alması, pazarın taleplerini karşılamak ve eserlerin milletlerarası alanda sunulması için gerekli genişlemenin sağlamasında yardımcı olacak.

Yapılan duyuruya nazaran muahede pay senedi ve nakit olmak üzere ikiye ayrıldı. Coinify yatırımcıları, yaklaşık 68 milyon dolar pahasında 5,1 milyon Voyager payı alacak. 15 milyon doların geri kalanı ise nakit olarak ödenecek.

Voyager CEO’su ve kurucusu Stephen Ehrlich, bahisle ilgili şunları söyledi:

“Coinify’ın inovasyon, güvenlik ve ölçeklenebilirlik temel bedelleri, Voyager’ın dijital varlıkları dünya çapında erişilebilir hale getirme misyonuyla eksiksiz bir formda uyumludur”

Voyager, Coinify’ın bilançosunda 5.5 milyon dolar nakit tutacak.

Voyager, bu mutabakatla birlikte Avrupa pazarına genişlemeyi hedefliyor. Coinify’ın sanal ödeme platformu ayrıyeten Asya, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’daki çok sayıda ülkede mevcuttur.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DeFi Haber

Birkaç gündür devam eden Çin fud’u, borsaların da ülke hakkında farklı kararlar almasına neden oldu

Huobi’nin Çin Kararının Ardından DeFi Coin’leri Piyasanın Yükselmesine Öncülük Ediyor Birkaç gündür devam eden Çin fud’u, borsaların da ülke …

Published

on

By

Huobi’nin Çin Kararının Ardından DeFi Coin’leri Piyasanın Yükselmesine Öncülük Ediyor

Birkaç gündür devam eden Çin fud’u, borsaların da ülke hakkında farklı kararlar almasına neden oldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Son olarak popüler kripto para borsası Huobi bazı kötü haberler verdi ve kripto para piyasasının düşmesine neden oldu. Sabah da haberini verdiğimiz üzere Huobi, Çinli kullanıcıların hesaplarını 31 Aralık’a kadar askıya alacak ve yeni kayıtlara izin vermeyecek.

Huobi’nin kısıtlamaları, Çin merkez bankasının fud’larının ardından geldi. Çin Halk Bankası zaten kripto para trade‘ini büyük ölçüde kısıtlamıştı, ancak en son haberler, hükümetin kriptoları tamamen silmek istediğinin en güçlü sinyalleridir. Piyasa, Huobi’nin duyurusu üzerine derhal düşüle geçti. Bitcoin 42.200 dolardan 40.890 dolara düştü ve Etherum 2.860 dolardan 2.750 dolara düştü. Huobi Token ise son 24 saat içinde %20 oranında geriledi.

Ancak birkaç saat içinde piyasa toparlanma yaşadı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, bugün iki saatten biraz fazla bir süre içinde %8 artışla 44.229 dolara ulaştı ve mevcut fiyatı olan 43.400 dolara düştü.

DeFi Yükselişe Geçti

Diğer kripto paralardaki yükselen fiyatlar, Çinli kullanıcıların merkezi olmayan finansa geçiş yapıyor olabileceğini gösteriyor. Merkezi olmayan borsalar Uniswap, Sushi ve stablecoin/borç verme protokolü Maker’ın kripto paralarının fiyatı son 24 saatte sırasıyla %19.7, %14 ve %10 arttı.

Bununla beraber DeFi’ın önde gelen token’larının son 24 saatte fiyat artışları şu şekilde:

  • dYdX: %28
  • 1INCH: %8
  • SRM: %7
  • AAVE: %7
  • COMP: %5
  • JOE: %5

Continue Reading

DeFi Haber

Algorand (ALGO), DeFi İnovasyonunu Desteklemek İçin 300 Milyon Dolarlık Fon Başlattı

Algorand (ALGO) DeFi inovasyonunu desteklemek için 300 milyon dolarlık fon başlattığını duyurdu. Algorand’ın Viridis DeFi Programı, merkezi …

Published

on

By

Algorand (ALGO) DeFi inovasyonunu desteklemek için 300 milyon dolarlık fon başlattığını duyurdu. Algorand’ın Viridis DeFi Programı, merkezi olmayan borsaların, para piyasalarının ve daha fazlasının büyümesini hızlandıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Algorand protokolü, açık kaynak yazılımından yararlanarak blok zinciri teknolojisinin vaatlerini yerine getirmeye adanmış bir kuruluştur. Algorand, ağındaki DeFi inovasyonunu desteklemek için yaklaşık 300 milyon ABD doları değerinde bir fon başlattığını açıkladı. Fon, finans ekosisteminin geleceği için en iyi blok zinciri ağında çalışan merkezi olmayan kripto varlık işlem platformlarının, para ve opsiyon piyasalarının, sentetik varlık uygulamalarının, NFT platformlarının büyümesini hızlandıracak.

Algorand Vakfı CEO’su Sean Lee, bunun ölçeklenebilir ve düşük maliyetli DeFi ekosistemi olacağını dile getirerek, finansman programını başlatmaktan heyecan duyduğunu belirtti. Doğru altyapıyı, uygulama ekosistemini ve likiditeyi oluşturmanın öneminden bahsederek Algorand’daki DeFi’nin dünyanın en verimli enerjili programı olarak kabul edileceğini söyledi.

Algorand’ın bu özel fonla DeFi eğitimini, DApp’leri ve likiditeyi destekleyerek, yenilikçi ve geliştirici DeFi ekosistemi üzerinde anında etki yaratabileceği düşünülüyor..

2017 yılında kurulan Algorand, sıfırdan DeFi ile finans kurumları ve hükümetlerin finansın geleceğine, FutureFi’ye sorunsuz geçiş yapmaları için gereken işlem hacmini yönetmek üzere inşa edildi. Yaklaşık 1.000 küresel kuruluş tarafından tercih edilen blok zinciri teknolojisi olan Algorand, sorunsuz değer alışverişiyle finansal ürün ve protokollerin basit bir şekilde oluşturulmasını sağlar.

Continue Reading

DeFi Haber

Kurumsal Yatırımcılar, Solana’ya (SOL) İlgi Gösteriyor

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e göre “Ethereum (ETH) katili” olarak lanse edilen Solana’ya kurumsal yatırımcılardan büyük bir ilgi söz konusu …

Published

on

By

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’e göre “Ethereum (ETH) katili” olarak lanse edilen Solana’ya kurumsal yatırımcılardan büyük bir ilgi söz konusu.

“Kurumsal olarak çok daha büyük bir ilgi var”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Solana (SOL), birkaç gün önce piyasa değeri açısından XRP’yi geride bırakmayı başardı.

Son yaşanan piyasa çöküşünden etkilenmeyen varlık, 9 Eylül’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 213 dolara ulaşmayı başardı.

Solana ilk kez Ağustos ayında Coinmarketcap‘in en büyük 10 kripto varlık listesine girmeye başardı.

Solana’nın rakiplerine göre en önemli özelliği, saniyede 50.000 işleme olanak tanıması ve düşük gas fee‘lerdir.

Eleştirmenler Solana’nın Ethereum’dan daha merkezi olduğunu iddia ediyor. Ancak bu görüşlere rağmen Solana yükselişini sürdürüyor.

Varlık, yazı kaleme alındığı sırada Coingecko verilerine göre 170,09 dolar üzerinden işlem görüyor.

Continue Reading

Trending