Connect with us

Bitcoin Haber

Bitcoin Neden Düştü? Düşüş Sürecek mi?

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 42.600 dolarlık bölgeden aşağı taraflı bir düzeltme başlattı. BTC şu anda 40.000 doların altında süreç …

Published

on

Bitcoin Neden Düştü? Düşüş Sürecek mi?

Bitcoin fiyatı, ABD Doları karşısında 42.600 dolarlık bölgeden aşağı taraflı bir düzeltme başlattı. BTC şu anda 40.000 doların altında süreç görüyor ve 38.500 dolara kadar düşüş yaşayabilir. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik tahliline nazaran:

  • Bitcoin 41.200 dolar ve 40.000 dolar takviye düzeylerinin altında aşağı istikametli bir düzeltme başlattı.
  • Fiyat şu anda 40.000 doların ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın altında süreç görüyor.
  • BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde (Kraken bilgilerine göre) 40.500 dolara yakın dirençle oluşan kıymetli bir düşüş trendi çizgisi var.
  • Paritenin yakın vadede 38.500 dolarlık takviye bölgesine hakikat düşmeye devam etmesi mümkün.

Bitcoin (BTC) 40.000 Doların Altına Geri Döndü

Bitcoin fiyatı artışını 42.000 dolar direnç düzeyinin üzerine çıkardı. BTC, 42.500 dolarlık direnç düzeyinin üzerine bile tırmandı ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamanın üzerine yerleşti.

Lakin fiyat, 42.600 dolar düzeyinin üzerinde uğraş etti. Aşağı istikametli bir düzeltmeye başlamadan evvel 42.629 dolar civarında bir yüksek oluştu. 41.200 dolar ve 40.500 dolar dayanak düzeylerinin altında bir kırılma oldu. 40.000 dolarlık takviye düzeyini ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamayı bile kırdı.

Fiyat 39.281 dolar civarına kadar düştü ve fiyat artık konsolide oluyor. Üst tarafta anlık bir direnç 40.000 dolar düzeyine yakın. Bu 42.629 dolardan 39.281 dolara düşüş hareketinin %23.6 Fib geri çekilme düzeyine yakın.

Birinci büyük direnç 40.500 dolar düzeyine ve 100 saatlik kolay hareketli ortalamaya yakın. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 40.500 dolar civarında dirençle oluşan değerli bir düşüş trendi çizgisi de var.

Trend çizgisi, 42.629 dolardan 39.281 dolara düşüş hareketinin %50 Fib geri çekilme düzeyine yakın. Trend çizgisinin üzerinde üst istikametli bir kırılma olursa, Bitcoin 41.200 dolara yükselebilir. Üst tarafta bir sonraki büyük direnç 42.000 dolar bölgesine yakın.

Bitcoin (BTC) Daha Fazla Düşer mi?

Bitcoin 40.000 dolar ve 40.500 dolarlık direnç düzeylerinin üzerine çıkamazsa, düşmeye devam edebilir. Aşağı istikamette birinci dayanak 39.200 dolar düzeyine yakın.

Birinci büyük takviye artık 38.500 dolarlık bölgeye yakın. 38.500 dolarlık dayanağın altında net bir aşağı taraflı kırılma daha fazla kayıp gerektirebilir. Bir sonraki büyük takviye 37.000 dolar bölgesine yakın.

Teknik Göstergeler

  • Saatlik MACD – MACD, düşüş bölgesinde yavaş yavaş sürat kazanıyor.
  • Saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – BTC/USD için RSI şu anda 30 düzeyinin epey altında.
  • Ana Takviye Düzeyleri – 38.500 akabinde 37.000 ABD Doları
  • AnaDirenç Düzeyleri – 40.000, 40.500 ve 42.000 ABD Doları

Bitcoin (BTC) Neden Düştü?

Bitcoin ABD’deki tüm kripto para sanayisine kıymetli ölçüde vergi yükü getirecek yasa tasarısına ait telaşlar nedeniyle düşmüş olabilir. Geçtiğimiz günlerde basına yansıyan bir habere nazaran, ABD altyapı çalışmalarına ait harcamalarda kripto para vergilerine kıymetli ölçüde yer alırmış görünüyor. ABD’nin bu vergi kaleminde toplamayı düşündüğü vergi meblağı 28 milyar dolar olarak iddia ediliyor.

Bununla birlikte, geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük petrol şirketlerinden biri olan Saudi Aramco’nun Bitcoin madenciliği yapacağı söylentilerini yalanlaması da düşüşte tesirli olmuş olabilir.

Son olarak, birçok önde gelen teknik analist, Bitcoin’in 42.000 dolar civarında kıymetli bir dirençle karşılacağının altını çiziyordu. Bitcoin, grafiklerin işaret ettiği üzere aşağı taraflı bir düzeltme başlatmış olabilir.

Bitcoin Haber

BTCC borsasının kurucularından ve Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin kardeşi olan bir kripto para birimi endüstrisi emektarlarından Bobby Lee, bir röportaj sırasında Bitcoin’in, FOMO ile beraber bir ralli başlatacağını düşündüğünü ifade etti

Endüstrinin Emektar İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin (BTC) Fiyatının FOMO ile Beraber Kolayca 100.000 Doları Aşacağını Söyledi BTCC borsasının …

Published

on

By

Endüstrinin Emektar İsimlerinden Bobby Lee, Bitcoin (BTC) Fiyatının FOMO ile Beraber Kolayca 100.000 Doları Aşacağını Söyledi

BTCC borsasının kurucularından ve Litecoin yaratıcısı Charlie Lee’nin kardeşi olan bir kripto para birimi endüstrisi emektarlarından Bobby Lee, bir röportaj sırasında Bitcoin’in, FOMO ile beraber bir ralli başlatacağını düşündüğünü ifade etti. Lee’ye göre bu durum BTC fiyatını 100.000 dolar seviyesinin üzerine çıkaracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloombeg’e verdiği bir röportajda çok konuşulacak açıklamalara imza atan Lee, Çin yasağından da bahsetti. Lee, bu kısıtlamaların zaten uzun bir süredir devam ettiğini ve 2017’de görülen başka bir kripto para yasaklamasına benzediğini söyledi.

200.00 Dolar Seviyesi de Olası

Lee, madencilik baskıları nedeniyle madencilerin artık Çin dışına gittiğini söyledi. Ancak ülkede hala stake yapma imkanının olduğunu dile getiren ünlü isim, bu gibi durumların devlet tarafından takip edilmesinin de zor olduğunu söyledi. Lee, bu yasakları önceden tahmin ettiğini de ifade ederek, “Kötü haber yayıldı ve şimdi piyasa bu bilgiyi işiyor, sindiriyor” ifadelerini kullandı.

Lee, şu açıklamaları yaptı:

“Özellikle yıl sonu rallisi, bir FOMO rallisi yaşanacağı konusunda çok iyimserim. Dolayısıyla önümüzdeki birkaç hafta ve aylarda Bitcoin fiyatlarının tekrar patlaması bekleniyor… Bence kolayca 100.000 doları aşacak ve rallinin ne kadar keskin olduğuna bağlı olarak 200.000 dolar veya üstüne bile dokunması muhtemel.”

Lee’ye göre, 100.000 dolarlık seviye, mahrum kalma korkusuyla körüklenen yeni bir ralli sunacak ve bu ralli bütün medyada yer alacak.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC) madenciliği yasağını kaldırdı

İran, Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasağını Kaldırdı Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC …

Published

on

By

İran, Bitcoin (BTC) Madenciliği Yasağını Kaldırdı

Iran International’in haberine göre İran hükümeti, Mayıs ayında uygulamaya geçen Bitcoin (BTC) madenciliği yasağını kaldırdı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İran’ın eski Cumhurbaşkanı Hassan Rouhani, Mayıs ayında enerji tüketen süreçle ilgili dört aylık moratoryumu duyurdu.

İran’ın Tahran ve diğer şehirlerinde meydana gelen elektrik kesintilerinden Bitcoin madencileri sorumlu tutulmuştu.

Bugünden itibaren, lisanslı olarak faaliyet gösteren Bitcoin madencileri, kısıtlama olmaksızın faaliyetlerine kaldığı yerden devam edebilecek.

Ülkedeki kripto madenciliği operasyonlarının %85’inin yasa dışı olarak kurulduğu ifade ediliyor.

Continue Reading

Bitcoin Haber

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık 5,7 milyon dolara satıldı

Dolce & Gabbana’nın İlk NFT Koleksiyonu, 5,7 Milyon Dolara Alıcı Buldu Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık …

Published

on

By

Dolce & Gabbana’nın İlk NFT Koleksiyonu, 5,7 Milyon Dolara Alıcı Buldu

Dolce & Gabbana’nın ilk NFT koleksiyonu olan Collezione Genesi, yaklaşık 5,7 milyon dolara satıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dokuz parçalık NFT, Ethereum tabanlı pazar yer UNXD’de satışa çıktı. Koleksiyon için açık arttırma 28 Eylül’de başladı.

“The Doge Crown” isimli NFT, 423.5 ETH tutarına (yaklaşık 1,3 milyon dolar) satıldı ve koleksiyonun en değerli parçası oldu. Dokuz parçalık NFT’lerden satın alanlar, öğenin fiziksel koleksiyonlarını da elde etmiş oldular.

UNXD ek olarak, moda endüstrisinde NFT kullanımı genişletme maksadıyla, 10 milyon dolarlık yeni bir “Kültür Fonu” başlatmak için Polygon (MATIC) ile ortaklık kurdu.

Continue Reading

Trending