Connect with us

Kripto Haberleri

Mastercard Kripto Para Açıklaması

Mastercard CEO’su Michael Miebach, finansal verilerin açıklandığı toplantıda şirketin kripto para birimi alanında olmasının önemli olduğunu …

Published

on

Kripto Para
Kripto Para
 

Mastercard CEO’su Michael Miebach, finansal verilerin açıklandığı toplantıda şirketin kripto para birimi alanında olmasının önemli olduğunu söyledi.

 

Kripto para birimlerinin benimsenmesi ana akım bir aşamaya girerken, geleneksel finansal hizmetler platformları değişen finansal ekosisteme uyum sağlamaya çalışıyor.

Bu sektördeki konumlarını korumak için Mastercard ve Visa gibi ödeme işlemcileri, CBDC veya stablecoin projelerini test ederken hem devlet hem de özel kuruluşları çekmek için geniş müşteri tabanlarını ve uluslararası erişimlerini kullanmayı planlıyor.

Finansal verilerin açıklandığı toplantıda Mastercard’ın CEO’su Michael Miebach, şirketin yeni girişimlere yardımcı olmak için yeni bir girişim ve merkez bankaları için sanal bir test platformu geliştirdiğini açıkladı.

Mastercard CEO’su: Bu Alanda Olmalıyız

Miebach’a göre, kripto para birimi endüstrisi hala nispeten yeni bir pazar ve insanlar tam olarak nasıl çalıştığını merak ediyor. Şirket, insanların bu kullanım alanlarını ve etkilerini anlamalarına yardımcı olacak bir bağlantı kurmayı hedefliyor:

“Yaptığımıza inandığımız şey, multi-rail bir ödeme sağlayıcısı olarak piyasaya bir bakış açısı getirmek. Bu alanda olmalıyız çünkü insanlar cevaplar arıyor.”

Miebach, şirketin kendi uzmanlık alanında deneyimli olduğunu ve özellikle artan CBDC trendi karşısında merkez bankalarına ihtiyaç duydukları her türlü hizmeti sunmaya hazır olduğunu kaydetti.

Stablecoin’ler konusunda Miebach, ihraççıların finansal düzenlemelere sıkı sıkıya bağlı kalmaları ve kullanıcıların güvenliğini sağlamaları koşuluyla Mastercard’ın yakında bu tür işlemler için destek sağlayacağını açıkladı.

Sadece birkaç hafta önce Mastercard, platformunda USDC yerleşimlerini test etmek için USDC stablecoin’inin ihraççısı Circle ile ortaklık yaptığını duyurmuştu.

Mastercard Dükkanları Kripto Para Kabul Edecek

Birkaç kurumsal ve bireysel yatırımcının kripto para birimlerine giderek daha fazla ilgi duymasıyla, Mastercard gibi ödeme işlemcileri, müşterilerini rakiplerine kaptırmamak için onlara destek sağlamaya karar verdi.

Bu yılın başlarında şirket, ödeme sektörünün hayati bir parçası haline geldiklerini kabul ederek seçilmiş birkaç kripto para birimini desteklemeye başlayacağını açıklamıştı.

Girişim, Mastercard’ın 900 milyondan fazla kullanıcısının kripto varlıklarını desteklenen tüm Mastercard satıcılarına harcamasına izin verecek.

 

Kripto Haberleri

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün piyasalarla beraber Bitcoin‘i (BTC) de düşürecek bir büyük çöküş bekliyor

Rich Dad Poor Dad Yazarı Kiyosaki, Dünya Tarihindeki En Büyük Çöküşün Yaklaştığını Söyledi Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün …

Published

on

By

Rich Dad Poor Dad Yazarı Kiyosaki, Dünya Tarihindeki En Büyük Çöküşün Yaklaştığını Söyledi

Rich Dad Poor Dad yazarı Robert Kiyosaki, bütün piyasalarla beraber Bitcoin’i (BTC) de düşürecek bir büyük çöküş bekliyor. Ona göre yaklaşan bu kriz yatırımcılara “zengin olmak için en iyi ortamı” sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kitco News’te yayınlanan yeni bir röportajda, geniş çapta tanınan yazar, finansal piyasaların geleceğine ilişkin görüşlerini açıklıyor. Kiyosaki, dünyanın dört bir yanındaki ülkeler tarafından biriken devasa miktardaki borcun, altın, gümüş gibi sabit varlıklarda bile eşi benzeri görülmemiş bir piyasa çöküşünü tetikleyeceğine inanıyor. Ona göre Bitcoin de bundan kaçamayacak.

“Bu, dünya tarihinin en büyük kazası olacak. Hiç bu kadar borç biriktirmemiştik. Borç, hepsinin en büyük sorunudur, ancak buna ‘M2’ para arzı denir ve borç-GSYİH oranı gözden uzaktır. Bu yüzden aşağı indiğinde [ve] onunla birlikte her şeyi alt üst ettiğinde, o zaman daha fazla altın, gümüş ve Bitcoin satın alacağım.”

Kiyosaki, öngörüsü gerçekleşirse, uzun vadede gerilemenin istekli ve yatırım yapabilenlere birçok avantaj sunacağını söyledi:

“Piyasalar çöktüğünde, zengin olmanın en iyi zamanı. Bu yüzden, daha iyi stoklar mevcut olacağı için çöküşten ötürü çok heyecanlanıyorum… Ne yazık ki, büyük bir toplumsal huzursuzluk olacak. Daha çok endişelendiğim şey bu çünkü yeniden yatırım yapmadık. [Federal Rezerv] ve Hazine, işçi sınıfına değil, yalnızca yatırımcı sınıfına yatırım yaptı.”

Continue Reading

Kripto Haberleri

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğinin resmen başladığını duyurdu. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz

El Salvador, Volkanik Enerji ile Bitcoin Madenciliğine Resmen Başladı El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile …

Published

on

By

El Salvador, Volkanik Enerji ile Bitcoin Madenciliğine Resmen Başladı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele ülkede volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğinin resmen başladığını duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Başkan Bukele bugün, ülkenin volkanik enerji ile Bitcoin madenciği serüveni hakkındaki son gelişmeleri Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Bukele madenciliğin resmen başladığını ancak test ve kurumların devam ettiğini söyledi.

Bukele geçtiğimiz günlerde de devlete ait bir jeotermal elektrik şirketi LaGeo’dan görüntüler paylaşmıştı. Görüntüler sosyal medyada büyük ilgi gördü.

Bilindiği gibi El Salvador geçtiğimiz Haziran ayında Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul edeceğini duyurmuştu. Bukele ayrıca ülkenin volkanik enerji ile Bitcoin madenciliğini yapacağını da söylemişti. Ülke geçtiğimiz ay doların yanında Bitcoin’i de yasal bir para birimi olarak kullanmaya başladı.

Continue Reading

Kripto Haberleri

2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT dünyasına adımını attı

Popüler Rock Grubu Evanescence, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü 2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT …

Published

on

By

Popüler Rock Grubu Evanescence, NFT Koleksiyonunu Piyasaya Sürdü

2000’lerin en çok dinlenen rock gruplarından birisi olan Evanescence da NFT dünyasına adımını attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Popüler grup, Echoes From The Void isimli NFT koleksiyonunu tanıtmak için Incendium ve Sweet ile ortaklık kurdu. Dijital koleksiyon, grubun grafik antoloji serisi Echoes From The Void’den ilham aldı ve 29 Eylül’de Sweet pazar yerinde satışa sunuldu.

Echoes From The Void, Incendium tarafından OPUS kitap serisinin bir parçası olarak yayınlandı ve ilk baskısında tükendi. Evanescence’in fantastik grafik antoloji serisinin ilk sayısıydı. Koleksiyon, her ikisi de grubun 2021 albümü The Bitter Truth’da yer alan “Better Without You” ve “Wasted On You” şarkılarına dayanan iki hikaye içeriyor.

Bu iş birliği kapsamında 3 farklı koleksiyon ürünü yer alıyor. Bu ürünler arasında koleksiyon kartı, sanal bir hatıra parası ve 3D bir heykel bulunuyor.

Konuyla alakalı açıklamada bulunan Amy Lee, şu ifadeleri kullandı:

“Echoes From The Void’in sanatının ve hikayelerinin dijital alana dönüşmesini görmek muhteşemdi. Dijital koleksiyon dünyasına dalmak, yaratmayı sevdiğimiz karakterlere ve hikayelere yeni bir boyut eklememize izin veriyor. Echoes From The Void’in geri kalanı ortaya çıkarken daha ne yapabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.”

Continue Reading

Trending