Connect with us

Altcoin Haber

Ağustos Ayında Büyük Yükseliş Beklenen 5 Altcoin

Kripto para trader’ı ve fenomeni Lark Davis, Ağustos ayında büyük kazançlar elde edebilecek 5 altcoin sıralıyor. Son dakika gelişmelerden …

Published

on

altcoin haber
altcoin haber

Kripto para trader’ı  Lark Davis, Ağustos ayında yükselişe geçecek 5 altcoin sıralıyor.

Yeni bir videoda Davis, listesine Ethereum (ETH) ile başlıyor ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto paranın 4 Ağustos’taki Londra güncellemesini güncellemesini hatırlatıyor.

Davis, güncellemeyi önümüzdeki ay ETH hakkında daha yükseliş yanlısı bir anlatıma yol açabilecek büyük bir katalizör olarak görüyor. Güncelleme diğer şeylerin yanı sıra Ethereum ağının işlem ücreti modellerini de elden geçirecek.

Analistin listesindeki iki numaralı altcoin, Mayıs ayında 2.45 dolara kadar yükselmeden önce yılı 0.02 dolardan açan ve yılda %13.150’lik inanılmaz bir kazanç sağlayan ikinci katman ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC).

Davis’e göre MATIC’in yükselişi henüz bitmedi:

“Bu altcoin’in deposunda yükseliş için çok fazla yakıt kaldığını düşünüyorum. Bence piyasa daha da yükselişe geçerken Polygon için izleyeceğim bir sonraki fiyat hedefleri 5.00 dolar ve 10.00 dolar olacak.”

Trader’ın listesindeki üçüncü altcoin, merkeziyetsiz ödeme ağı Terra’nın yerel token’ı olan LUNA. Davis, LUNA’nın tokenomiklerini yenileyecek ve Solana (SOL) ve Cosmos (ATOM) gibi zincirler arası varlıklara destek ekleyecek, merakla beklenen Columbus-5 güncellemesi de dahil olmak üzere, LUNA’nın yakın gelecekte sert bir şekilde toplanmasına yardımcı olabilecek birkaç kilit katalizörü belirtiyor:

“Buradaki tüm bu şeyler çok çok önemli… Bunların hepsinin LUNA için olumlu fiyat katalizörleri var.”

Dört numaralı altcoin ise Polkadot (DOT). Davis, Polkadot’ın test ağı olan Kusama’daki son parachain müzayedelerini hatırlatıyor ve DOT’ın yakında kendi parachain müzayedelerine sahip olabileceğini ön görüyor:

“Parachainlerin gerçek bir şey haline geldiği Polkadot dönemine girdik. Kusama’da yaşıyorlar. Şu anda, bu adamlar aktif. Bir şeyler yapıyorlar, yani Polkadot’ın büyük kardeş zinciri –DOT ağı– çok da uzak olmayan bir gelecekte kendi parachain’lerine sahip olacak ve çok yakın bir zamanda bazı duyurular göreceğimizden şüpheleniyorum.

Sanırım çok yakında Polkadot ağı için duyurulan parachain müzayedelerini göreceğiz ve bu da Polkadot’ta parachainlerin lansmanında bu heyecanın dalgası oluştuğunu göreceğimiz anlamına geliyor.”

Davis’in Ağustos ayında radarında olacak son altcoin Cardano’dur (ADA). Trader, geçen yıl ADA’nın “çok güçlü bir kripto para” olduğunu ve fiyatının 2020’de bu zamandan bu yana neredeyse 60 kat arttığını söylüyor. Davis’e göre, Cardano’nun Eylül için planlanan akıllı sözleşme uygulaması, ADA’yı bir sonraki seviyeye taşıyan katalizör olacak. 

Altcoin Haber

Bitfinex’in USDT transferinde 23.5 milyon dolarlık işlem ücretine neyin neden olduğu açıklığa kavuştu

Bitfinex Transferindeki 23.5 Milyon Dolarlık İşlem Ücretine Ne Sebep Oldu? Bitfinex’in USDT transferinde 23.5 milyon dolarlık işlem ücretine …

Published

on

By

Bitfinex Transferindeki 23.5 Milyon Dolarlık İşlem Ücretine Ne Sebep Oldu?

Bitfinex’in USDT transferinde 23.5 milyon dolarlık işlem ücretine neyin neden olduğu açıklığa kavuştu. Buna göre, EIP 1559 güncellemesiyle ilişkili ücret değişiklikleriyle çakışan bazı temel sorunlar, bu tür büyük işlem ücretlerine neden olabiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün aktardığımız üzere Bitfinex, DeversiFi’a tek bir Ethereum işlemi ile 100.000 USDT göndermiş ve işlem için ise 23.5 milyon dolar gibi devasa bir işlem ücreti ödemişti. Fonları alan platform olan DeversiFi ise işlem ücretinin neden bu kadar yüksek olduğunu açıkladı ve ücretin EIP-1559 güncellemesi ile ilgili olabileceğini söyledi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bazı durumlarda EIP-1559 güncellemesiyle ilişkili işlem ücreti değişiklikleriyle çakışan EthereumJS (JavaScript) kitaplığındaki temel sorunlar, bazı durumlarda son derece yüksek ücretli işlemlere yol açabilir.”

Sorunu araştıran ekip, sorunun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini görmek için Ledger kullanarak sahte bir para yatırma işlemi gerçekleştirdi. Ekip, gas ve priorty ücretlerinin hesaplandığında büyük bir sayıya çevrildiğini buldular. Diğer taraftan priorty ücretleri ondalık bir sayıyla sonuçlanabilir. Ethereum JS kitaplığı ise, ondalık sayıları desteklemez. Örnek olarak ise 35624562649959629 tam sayısını ayarlayacak olan 33974230439.550003 değerini verdiler. Bu ise göründüğü gibi, amaçlanan sayıdan çok daha büyük bir sayıya neden oldu. DeversiFi söz konusu sorunun çözülmesi için Ethereum topluluğunun Ledger ile aktif olarak görüştüğünü de ekledi.

Söz konusu hata ile 23.5 milyon dolar alan madenci ise, aldığı bu işlem ücretini iade etti.

Continue Reading

Altcoin Haber

Cardano kurucusu Charles Hoskinson ve elektronik müziğin en ünlü isimlerinden biri olan İngiliz müzisyen Paul Oakenfold iş birliği yapıyor

Cardano Kurucusu Hoskinson, Elektronik Müzik Efsanesi Paul Oakenfold ile İş Birliği Yapıyor Cardano kurucusu Charles Hoskinson ve elektronik …

Published

on

By

Cardano Kurucusu Hoskinson, Elektronik Müzik Efsanesi Paul Oakenfold ile İş Birliği Yapıyor

Cardano kurucusu Charles Hoskinson ve elektronik müziğin en ünlü isimlerinden biri olan İngiliz müzisyen Paul Oakenfold iş birliği yapıyor. İş birliği kapak resmi, parçalar ve kapak notları dahil olmak üzere Zombie Lobster adlı yeni albümünü Cardano ağına getirecek. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hoskinson konu hakkında yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Elektronik müzik endüstrisi ve blokzincirinin onu nasıl destekleyebileceği hakkında bilgi edinmek bir keşif oldu.”

Paul Oakenfold, Cardano ağına çalışmalarını getiren ilk müzisyen değil. ZZ Top solisti Billy Gibbons da yeni parçalarını NFT halinde yayımlamak için Cardano ağını seçmişti. Müzayede bu hafta sonu Terra Virtua’da gerçekleşti.

Continue Reading

Altcoin Haber

Oyun tasarımcısı Will Wright’ın şirketi Gallium Studios, oyuncuların içeriklerini NFT olarak oluşturmalarını sağlayacak yeni bir oyun olan Proxi’yi geliştiriyor

Popüler Oyun The Sims’in Yaratıcısı, Korku Temalı Bir Blockchain ve Yapay Zeka Tabanlı Oyun Geliştiriyor Oyun tasarımcısı Will Wright’ın …

Published

on

By

Popüler Oyun The Sims’in Yaratıcısı, Korku Temalı Bir Blockchain ve Yapay Zeka Tabanlı Oyun Geliştiriyor

Oyun tasarımcısı Will Wright’ın şirketi Gallium Studios, oyuncuların içeriklerini NFT olarak oluşturmalarını sağlayacak yeni bir oyun olan Proxi’yi geliştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’in haberine göre dünyanın en popüler oyunlarından birisi olan The Sims’in arkasındaki şirket Gallium Studios, Proxi adı altında yeni bir oyun oluşturmak için DLT oyun şirketi Forte Labs ile bir ortaklık imzaladı.

Blockchain ve yapay zekaya dayalı bu oyunda, kullanıcılar içeriklerini oluşturup sahiplenebilecekler.

Kendini keşfetmeyle ilgili korkunç bir oyun

Yeni oyun, kullanıcıların zihinlerinin “vekillerini” oluşturmalarını sağlayacak. Oyuncular, yeni oluşturulan anıları 3 boyutlu çizimler, fotoğraflar ve ses dosyaları ile görselleştirebilecek.

Proxi adı verilen oyun, oyuncuların anılarını nasıl düzenlediklerini, nasıl düşündüklerini ve kişiliklerine benzersizlik katan şeyin ne olduğunu görmelerini sağlayacak. Oyun ayrıca özel bir harita oluşturulmasına da izin verecek. Oyuncunun dünyada nasıl hareket ettiğini ve şeylerle nasıl ilişki kurduğunu yansıtacak. Bu yapıldığında, bir Proxi canlanabilecek ve oyundaki diğer Proxi’lerle etkileşime girebilecek.

The Sims’in yaratıcısı ve Gallium Studios’un kurucusu Will Wright, bir röportajda bu oyunun kendini keşfetme ile ilgili olacağını ve bunun birçokları için “korkutucu” olabileceğini belirtti:

“Kendini keşfetmenin korkutucu olduğunu düşünüyorum. Dünya hakkında bilgi edinmek, kendiniz hakkında bilgi edinmek kadar korkutucu değildir.”

Ortaklık kurulan Forte Labs ise Proxi’de oyuncuların hatıraların sahipliğini, değiştirilemez token’lar (NFT) olarak sağlayacak ve içerik oluşturuculara yaptıkları için ödeme yapılmasını sağlayacak. Ayrıca oyuncuların her şeyi NFT olarak takas edebilecekleri veya USD ile satın alabilecekleri bir oyun içi pazar yeri olacak.

Continue Reading

Trending